Problem z odpalaniem

Problem z odpalaniem

26 Sty 2014, 19:26

Witam wszystkich forumowiczów.Ostatnio kupiłem samochód łada niva(rocznik 2002) i mam nastepujący problem samochód ten gdy czasami się go zgasi nie chce odpalić,nie dostaje prądu na rozrusznik.nie wiem co to może być.ostatnio podczas jazdy zaczęło topić izolacje na jednym z przewodów masowych.czy przyczyna braku prądu może być wadliwy przewód masowy,czy robi jakieś zwarcie? jaka może być jeszcze jakaś inna przyczyna?z góry dziękuje za pomoc
matimaniak
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 13 08 1994
Auto: Łada Niva
Silnik: 1.8 80km
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

Re: Problem z odpalaniem

27 Sty 2014, 00:14

Skoro się topi izolacja przewodu masowego, to problem jest raczej w masie - słaby styk. Gdyby to było zwarcie, to raczej poszedłby bezpiecznik. Chyba, że zwarcie jest na jednym z obwodów nie zabezpieczonego bezpiecznikami, czyli układ rozruchu albo układ ładowania.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Najnowsze BMW serii 7 Najnowsze BMW serii 7
    BMW serii 7 - luksus na miarę przyszłości. Ten najnowocześniejszy w historii bawarskiego koncernu model będzie można zobaczyć już 24 listopada 2015 r. na targach Fleet Market w Centrum EXPO XXI w Warszawie. BMW serii 7 – ...
    Opel Ampera, samochód elektryczny podbija Europę Opel Ampera, samochód elektryczny podbija Europę
    Ampera – rewolucyjny elektryczny model Opla – to zgodnie ze statystykami sprzedaży z maja 2012 najlepiej sprzedający się w Europie samochód elektryczny. Ten niezwykły pojazd – mający ponad 20-procentowy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Kask Mohawk Warrior - Monster Truck
      Subaru Impreza, nr startowy 36, 2
      Anna Mucha, Mercedes-Benz nowa Klasa CLA
      Audi Q3 - lampa przednia