Problem z odpaleniem ford focus

31 Sty 2009, 21:51

Witam Was :)

Auto: Ford Focus Kombi 2.0 130KM benzyna/gaz

Mam pewien problem z moim kochanym fokusem :( nie chce odpalić...
Po kolei...
Jechałem samochodem na zakupy i w trakcie jazdy auto zgasło tzn. zegary się wyłączyły auto zgasło nawet zegarek się nie świecił. Chciałem odpalić ale nic a nic się nie dało. Popchałem auto na parking no i próby odpalenia.
Każda próba jest taka sama: zero reakcji silnika, nie pyrka nawet, natomiast jest takie tykanie.. tyk tyk tyk i nic więcej. Podczas tego tykania kontrolki gasną i się pojawiają na panelu. Raz udało się go odpalić i przejechać po parkingu, lecz gdy zgasiłem już nie odpaliłem drugi raz.
Kiedy przekręcę tylko raz klucz to kontrolki się świecą i radio gra.
Nie wiem co się stało. Podejrzewam akumulator, lecz ma dopiero ponad rok i raczej nie mógł się popsuć. Podejrzewam także alternator, być może nie ładuje akumulatora a ten już ma za małe napięcie żeby rozrusznik odpalił :( Nie wiem co to może być. Proszę o pomoc i pytania a opisze każde :)
hugo20021
Nowicjusz
 
Posty: 2
  • 31 Sty 2009, 23:40

    Jeżeli podczas próby uruchomienia silnika(włączasz rozrusznik) przygasają kontrolki i nie słychać rozrusznika tylko takie cykanie,to jest problem z akumulatorem,albo z przewodem z akumulatora do rozrusznika.Może też być problem z rozrusznikiem albo z bendixem.
    Zacznij sprawdzanie od akumulatora - zmierz jego napięcie - nie powinno być mniejsze niż 12V.Jak masz możliwośc to zmierz gęstość elektrolitu.No i sprubuj go albo podładować i uruchomić silnik,albo podepnij się kablami z innego akumulatora.A jak już uda ci się go uruchomić,to zmierz napięcie ładowania.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    06 Lut 2009, 19:47

    odpisuje bo moze ktos bedzie mial ten sam problem :D

    mieliscie racje i jest to alternator poprostu nie ladowal akumulatora :) Pozdrawiam i dziekuje za pomoc :)
    hugo20021
    Nowicjusz
     
    Posty: 2

    07 Lut 2009, 08:50

    ale jak alternator nie ładuje, to chyba świeci się czerwona kontrolka...
    karlone
    Zaawansowany
     
    Posty: 675
    Miejscowość: Śląsk
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Obrońca wolnossącej V-ósemki
      Coraz bardziej restrykcyjne normy emisji spalin sprawiają, że silniki V8 stopniowo znikają ze świata motoryzacji. A te w tradycyjnym, wolnossącym wydaniu można śmiało nazwać wymierającym gatunkiem. Jest jednak marka, w której ...