Problem z odpaleniem i brak mocy na obu paliwach

problem z odpaleniem i brak mocy na obu paliwach

26 Mar 2018, 18:00

Cześć!

Mam Peugeota 406 na benzynie + LPG. Od jakiegoś czasu autko ma spore problemy z mocą niezależnie od paliwa. Czuć to zwłaszcza podczas przyspieszania.
Dodatkowym problemem są problemy z odpaleniem zimnego silnika. Na ciepłym pali na dotyk. Problem polega na tym, że przekręcam kluczyk i samochód nie reaguje, rozrusznik nie kręci wcale a kontrolki się świecą. Trzymam tak często ponad minutę, czasami cofnę kluczyk i spróbuję jeszcze raz i w końcu odpali. Dzieje się tak za każdym razem jak odpalam na zimnym silniku. Jak już auto odpali jeździ ok poza problemami z mocą silnika.
Czy problemem mogą być świece? Jak były niedawno odkręcane były jakby trochę zalane olejem. Prawdopodobnie przez uszczelkę pokrywy zaworów. Pytanie czy można to łączyć z problemami z odpaleniem i dlaczego akurat zimnego silnika a także z problemem z mocą silnika?

Dzięki z góry za pomoc
marluk
Nowicjusz

Auto: Peugeot 406
Silnik: 1.8

Re: problem z odpaleniem i brak mocy na obu paliwach

26 Mar 2018, 19:59

Wykręć te świece i sprawdź w jakim stanie są i czy w ich otworach nie jest olej skoro cieknie uszczelka od pokrywy zaworów.
gruber99
Zaawansowany

Zdjęcia: 0
Auto: Benzyna i Diesel

26 Mar 2018, 20:11

ok ale może to być problem tego odpalania na zimnym silniku i braku mocy? Nie che wymieniać pół samochodu jeśli nie mam pewności, ze to nie przyczyna a wiecie jak to z mechanikami...
marluk
Nowicjusz

27 Mar 2018, 14:37

POdłaczyć pod komputer, posprawdzać błędy, w szczególności sprawdzić moduł BSI. Oprócz tego zrobić test globalny. Najlepiej mieć interfejs Lexia i PP2000 albo DB.
marluk napisał(a): Problem polega na tym, że przekręcam kluczyk i samochód nie reaguje, rozrusznik nie kręci wcale a kontrolki się świecą.

gruber99 napisał(a):Wykręć te świece i sprawdź w jakim stanie są i czy w ich otworach nie jest olej skoro cieknie uszczelka od pokrywy zaworów.

A co do tego mają świece :?: No i kolejność troszkę odwrotna by musiała być - najpierw sprawdzić, czy w otworach nie ma oleju i ewentualnie wyczyścić, a dopiero potem odkręcać i sprawdzać.
Co do braku mocy, to jak już się uda odpalić, to trzeba posprawdzać parametry pracy silnika - temp powietrza zasysanego, procent uchylenia przepustnicy, dawka paliwa z wtryskiwaczy itd itd. Kumaty mechanik posiadający Lexię powinien sobie poradzić.
A na początek warto sprawdzić filtr powietrza i ewentualnie wymienić filtr paliwa, jak długo nie był wymieniany.
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

27 Mar 2018, 14:50

Dzieki za sugestie. Filtry wymieniane w kwietniu, od tamtej pory około 8 tyś km w warunkach mysle czystych wiec ich bym nie ruszal. A jesli nie mam OBD2 to jak podpiac pod komputer?
marluk
Nowicjusz

27 Mar 2018, 15:06

marluk napisał(a):A jesli nie mam OBD2 to jak podpiac pod komputer?

Jak nie masz 16 pin, to masz 30 pin. Jest potrzebna przejściówka.
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jesienne liście - piękne i niebezpieczne Jesienne liście - piękne i niebezpieczne
    Choć kolorowe liście to urokliwy element jesieni, może on stać się przyczyną zagrożenia na drodze. Na mokrych liściach auto łatwo traci przyczepność, mogą one też przykrywać nierówności czy dziury, a nawet uszkodzić ...
    [SUV-C] ix35 2,0 / Antara 2,4 / Yeti 1,8 TSI / Rav-4 III 2,0 [SUV-C] ix35 2,0 / Antara 2,4 / Yeti 1,8 TSI / Rav-4 III 2,0
    Podstawowe kryteria zestawienia: - SUV segmentu C - silnik benzynowy o mocy 150KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2010 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Hyundai ix35 2,0 - 163KM - Opel Antara 2,4 ...

•