Problem z odpaleniem ?

problem z odpaleniem ?

15 Kwi 2015, 15:13

Witam,
nie wiem czy w dobrym miejscu założyłem temat, jeśli nie to poprawcie, z góry dzięki. A teraz do problemu..
Samochodem jeździłem jakoś ~4 tygodnie temu i jakoś tak się złożyło, że do dzisiaj nie jeździłem nim, nie było okazji, nie było mnie w domu itp. i dzisiaj chciałem ruszyć i..zero jakiegokolwiek oznaki, że samochód "żyje". Światła nie działają, zapłon się nie włącza, zero jakiejkolwiek reakcji ze strony samochód tak jak stał to stoi nadal...Nie mam pojęcia co to może być ? Od razu zaznaczę, że akumulator był wymieniany na nowy około 1,5/2 miesiące temu i było ok.

Co mogło z nim się stać ?
michalpos
Początkujący

Auto: nie mam

Re: problem z odpaleniem ?

15 Kwi 2015, 17:14

zakładam że nic innego jak akumulator się rozładował podnieś maske i podepnij prostownik do akumulatora , powinno zadziałąć , haa mówisz był wymieniany ale w aucie zakłądam iżmasz elektronike która stale pobiera prąd , niejeżdzone auto brak łądowania , rozładowany akumulator w efekcie :)
passat92
Aktywny

Miejscowość: Dębica
Prawo jazdy od: 06 07 1985
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Passat B3
Silnik: 1.9D 68KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992

16 Kwi 2015, 17:01

to nie to, sprawdzałem od razu
michalpos
Początkujący

Auto: nie mam

17 Kwi 2015, 09:15

michalpos napisał(a):to nie to, sprawdzałem od razu

Sprawdziłeś napięcie na akumulatorze? Próbowałeś naładować akumulator? Próbowałeś podłączyć inny akumulator?
Sprawdz, czy działają światła pozycyjne i awaryjne. Jak nie, to odkręć klemy od aku i załóz ponownie. Przyjrzyj się miejscu, gdzie masa z aku jest przykręcona do karoserii.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

BMW Concept X1 2008 BMW Concept X1 2008
    W przypadku BMW Concept X1 projektanci zawarli klasyczne cechy i język stylistyczny modeli BMW X w pojeździe nowej klasy. Wyrafinowanie, zwinność, wszechstronność i jakość premium – wszystko to zostało odzwierciedlone ...
    Lexus LS - limuzyna do dyspozycji Agnieszki Radwańskiej Lexus LS - limuzyna do dyspozycji Agnieszki Radwańskiej
    Lexus Polska, przy wsparciu Lexus Europe - podpisał umowę partnerską z Agnieszka Radwańska na rok 2013. Logo Lexus będzie widniało na tenisowym stroju Agnieszki Radwańskiej w wszystkich turniejach Wielkiego Szlema, turnieju ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      S2020005
      GTP Light