Problem z odszkodowaniem

Problem z odszkodowaniem

27 Lut 2013, 23:54

W skrócie przestawię sprawę mam samochód marki ROVER 218 GSD TD, jakiś czas temu miałam kolizję nie z mojej winy auto do mnie wjechało, był rzeczoznawca który stwierdził że naprawa samochodu jest wyższa niż wartość samochodu i zaproponowali mi grosze. Po konsultacji z moim mechanikiem sam stwierdził że kwota zaproponowana przez PZU jest zbyt niska, odwołałam się to oni mi zaproponowali kasacje samochodu...i co ja mam zrobić ? powiedźcie mi dlaczego ja będąc poszkodowanym mam dopłacać jeszcze do tego interesu, przecież ja chce tylko żeby auto wyglądało jak przed stłuczką. Mam się dalej odwoływać? Czy oni w ogóle podniosą tą kwote skoro twierdza ze auto jest warte mniej niż sama naprawa, co mam robić? Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji
Niisiia
Nowicjusz

Auto: ROVER

Re: Problem z odszkodowaniem

28 Lut 2013, 00:57

Jaki jest rocznik auta i jego wartość rynkowa ?powiedz też ile ci wkońcu zaoferowali
Jako że jestem mechanikiem oferuje możliwość ogladniecia samochodu do kupna oraz np.zrobienia dodatkowych zdjęć
zwykle dla osób z forum biorę tylko za paliwo i jakieś do około 100-150zł za pomoc
seba145
Zaawansowany

Miejscowość: bydgoszcz
Prawo jazdy od: 27 09 2011
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Peugeot 307sw 2.0Hdi 90km2002r
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

28 Lut 2013, 11:53

Wartość rynkowa według nich to 1700, gdzie na innych stronach z samochodami jest min. 2000, rocznik 1994, a zaoferowali 1000 złotych
Niisiia
Nowicjusz

Auto: ROVER

01 Mar 2013, 17:27

Ja proponuję dokładnie przeczytać OWU dotyczące OC w zakłądzie ubezpieczeń, w którym zawierałaś ubezpieczenie. Tam musi być wszystko napisane i jest to wiążace. A jeżeli ubezpieczyciel bęzie robił problemy, to nie pozostaje nic innego jak skierować sprawę do Rzecznika Ubezpieczonych. A z tego co mi wiadomo, to ubezpieczalnie nie bardzo go lubią.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

16 Paź 2013, 13:00

najlpeiej dokładnie przeczytać umowe i OWU, a jak nic z tego nie bedziesz rozumiec to do specjalistyu sie udac
galicjusz
Nowicjusz

Auto: Mercedes

04 Lis 2013, 00:36

Witam wszystkich, jak widać jestem tu nowy. Mam problem, jestem niedoświadczony jeżeli chodzi o podejście do sytuacji oraz rozwiązywanie problemów odnośnie pewnego rodzaju sprytu pozwalającego na skuteczne wybrnięcie ze wszelkiego rodzaju sytuacji dotyczących kolizji.

Wczoraj wieczorem przytrafiła mi się kolizja zdecydowanie nie z mojej winy, ale rozwiązanie problemu jest dla mnie wielce niesatysfakcjonujące. Próbowałem się włączyć do ruchu z prawego pasa który niebawem się kończył, oczywiście miałem włączony lewy kierunkowskaz. Przede mną jechał pojazd który również próbował włączyć się do ruchu, zjechał na lewy pas i za moment słysze wielkie bum - rozpędzony pojazd z pasa obok uderzył w bok mojego samochodu. Sytuacja wyglądała tak, że pojazd przede mną wymusił pierszeństwo włączając się do ruchu na pojeżdzie który jechał rozpędzony środkowym pasem (ogolnie byly 3 pasy). Rozpędzony pojazd obawiając się skutków kolizji zamiast wjechać włączającemu się do ruchu pojazdowi przede mną w "dupę" skręcił celowo w prawą stronę uszkadzając mój samochód. Teraz tak: pojazd który wymusił pierszeństwo pojechał dalej, został niezidentyfikowany, kobieta kierująca rozpędzonym samochodem i kasując mój wóz zatrzymała się na poboczu razem ze mną. Postanowiliśmy że dzownimy po policję, ponieważ kobieta nie chciała spisywać oświadczenia. Przyjechała policja, opisaliśmy zgodznie zaistniałą sytuację, po czym usłyszałem prawdopodobny wyrok w tej sprawie, że cała sprawa zostanie umorzona, ponieważ sprawcą wypadku był kierowca tego pojazdu który włączył się do ruchu ale niestety jest niezidentyfikowany. Jest do wielce niekorzystna dla mnie sytuacja, ponieważ ja nic nie winny będę prawdopodobnie musiał naprawiac samochod z wlasnej kieszeni. Mam bardzo wgniecone lewe tylne drzwi i lekko przednie. Policjanci powiedzieli ze protokol i sprawe kieruja na pobliski komisariat ale tak jak pisze, uprzedzili ze prawdopodobnie sprawa zostanie umorzona. Troszkę zabrakło mi tutaj swaniactwa w takich sprawach ale jak wspomniałem jestem jeszcze amatorem. Mogłem powiedzieć np. ze kobieta wpadła w poślizg i uderzyła w mój samochód, ale chciałem tęż dobrze dla niej co mi sie wielce nie opłaciło. Całego zajścia był jeden świadek jadący ze mną, na siedzeniu pasażera. CO w takiej sytuacji ?? Co mogę zrobić żeby jakoś korzystnie z tego wybrnąć ?? Bardzo proszę o porady, ponieważ jest to dla mnie bardzo ważna sprawa, nie uśmiecha się kupować drzwi, malować itd. Z góry dzięki za jakieś odpowiedzi, pozdrawiam.
NitroKJ87
Obserwowany

Auto: Audi 100
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

@Mii - pierwszy SEAT oferowany wyłącznie on-line @Mii - pierwszy SEAT oferowany wyłącznie on-line
    Krótko po wprowadzeniu do sprzedaży miejskiego auta SEAT-a modelu Mii, hiszpański producent wprowadza unikalną wersję swojego przedstawiciela segmentu A – @Mii, który będzie dostępny tylko przy zamówieniu ...
    Toyota C-HR R-Tuned - 600-konny crossover Toyota C-HR R-Tuned - 600-konny crossover
    Toyota zaprezentowała na targach SEMA 2017 wyścigowego crossovera Toyota C-HR R-Tuned oraz całą kolekcję modyfikowanych Camry, w tym samochody NASCAR. Toyota C-HR o mocy 600 KM jest najszybszym crossoverem na świecie. Na ...

• Re: Problem z odszkodowaniem

04 Lis 2013, 10:25

Sprawcą kolizji byłby ten kierowca, który pozostał niezidentyfikowany w przypadku, jak ta pani uderzyłaby w niego. Natomiast w tej sytuacji ( wg mnie ) sprawcą kolizji jest ta pani, bo to ona zmieniła pas, nie ustępując pierwszeństwa pojazdom poruszającym się na tym pasie ( w tym przypadku tobie ) i uderzyła w pojazd jadący prawidłowo. Mimo, że był to pas rozbiegowy, ale pas ruchu. A każdy kto zmienia pas ruchu ma obowiązek to sygnalizować oraz ustąpić pierwszeństwa pojazdom po nim poruszającym się.
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

04 Lis 2013, 21:44

Dzięki wielkie za opinie, a czy może mi ktoś powiedzieć jak wygląda sprawa, jeżeli policja przekazała całą sprawę na pobliski komisariat.. powiedzieli, że będą się ze mną kontaktowali telefonicznie. Czy może tak być ze po prostu zadzwonią i powiedzą np. ze sprawa umorzona czy w takim przypadku koniecznie będzie wstawienie się osobiście i potwierdzenie zeznać czy coś w tym stylu ? bo w ogole nie mam pojecia jak to wszystko wyglada. Ewentualnie czy można zmienić w takiej sytuacji zeznania ? Bo chcąc nie chcąc są one dla mnie niekorzystne ;( Co najlepiej teraz zrobić, żeby wyjść z tego w jak najlepiej ?
    NitroKJ87
    Obserwowany

Auto: Audi 100

05 Lis 2013, 10:38

Ja na twoim miejscu od razu jechałbym na ów pobliski komisariat i pytał o co chodzi. Trzeba kuć żelazo póki gorące. Mam nadzieję, że policjant spisał zeznania tej pani i twoje oraz porobił zdjęcia uszkodzeń. Idz na ten komisriat i pytaj co z winowajcą. Szkodę wyrządziła ta pani, a nie ten co jej zajechał drogę. Poprostu miała wybór - albo on w tył, albo ty w bok. A że wybrała ciebie to nie twoja wina. Mogła walić tamtemu w tył.
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

10 Lis 2013, 17:03

Niisiia napisał(a):Wartość rynkowa według nich to 1700, gdzie na innych stronach z samochodami jest min. 2000, rocznik 1994, a zaoferowali 1000 złotych

Ciekaw jestem jak to się ostatecznie zakończyło.
    Mechanizm ubezpieczyciela był bowiem prosty. Wyliczyli sobie wartość Rovera przed wypadkiem na 1700 zł, orzekli szkodę całkowitą, czyli uznali, że koszt naprawy przekroczy 70-80% wartości pojazdu - 1190 zł-1360 zł. Więc zamiast wypłacać np. 1360 zł, lepiej zrobić szkodę całkowitą, czyli wypłacić różnicę między wartością pojazdy przed wypadkiem, a wartością wraku. Wrak wyliczyli na 700 zł (liczy się za kilogram na szrocie) i wyszło, że trzeba wypłacić 1000 zł. 360 zł ubezpieczyciel oszczędził dla siebie.

Takie cwaniactwo ubezpieczycieli niestety zniechęca do nich (trochę nie na temat, ale obecnie mówi się o odwróconych hipotekach dla ludzi starszych. niech ich ręka boska przed tym broni!).
    Polecam, może komuś się przyda: http://rzu.gov.pl/skargi/najczestsze-py ... ych__20878
    NitroKJ87 napisał(a):Ewentualnie czy można zmienić w takiej sytuacji zeznania ? Bo chcąc nie chcąc są one dla mnie niekorzystne ;( Co najlepiej teraz zrobić, żeby wyjść z tego w jak najlepiej ?

Jeżeli policja to umorzy, to sprawę możesz złożyć w sądzie. Chyba, że kobieta poczuje się do odpowiedzialności. Jeżeli kobieta będzie się chciała wymigać, to idź do sądu, masz bardzo duże szanse na wygraną. Pamiętaj o danych teleadresowych tej kobiety.
    Ciśnij ją o kasę i nie słuchaj wyjaśnień i tłumaczeń.
    Dishman
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda