Problem z Oplem Corsą B

Problem z Oplem Corsą B

17 Cze 2012, 12:29

Witam wszystkich. Mam od niedawna Opla Corsę B 1993r. 1.2 8v. Tuż po jej zakupie wszystko było ok. Może około tygodnia temu zaczął palić się czek, z tego co wyczytałam nazywa się on check engine. Auto zaczęło szarpać, jakby czymś się dusiło, maksymalna prędkość jaką można było jechać to 30-40km/h. Wymienione zostało parę rzeczy, tzn. świece, kable, filtr paliwa i powietrza, oraz zawór ERG. Niestety czek dalej się zapala, a autem szarpie, co prawda nie jak wcześniej, ale szarpie. Czy ktoś miał taki problem z Corsą i wie co zrobić?
zzenkaa
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 02 2012
Auto: Corsa B

Re: Problem z Oplem Corsą B

24 Lip 2012, 11:42

Po pierwsze przed jakimikolwiek wymianami trzeba sczytać błędy <czemu świeci sie check>, ale moim zdaniem jest to wina czujnika położenia wału.
Pozdrawiam Przemek
przemek217
Launch X-431 DIAGUN - tester diagnostyczny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Limanowa
Prawo jazdy od: 16 01 2005
Auto: Audi a6 C5
Silnik: 1.8 T 150KM AEB
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wymiana filtra powietrza - Toyota Yaris (P9) II 1.3 VVTi [porady] Wymiana filtra powietrza - Toyota Yaris (P9) II 1.3 VVTi [porady]
    Jak wymienić filtr powietrza w samochodzie Toyota Yaris II? Oznaczenie tego modelu to (P9), a produkowany był w latach 2005-2010. Sama wymiana jest bardzo prosta wystarczy odpiąć dwa zatrzaski na obudowie filtra i jedno mocowanie ...
    Nissan LEAF ustanawia rekord jeździe na wstecznym w Goodwood Nissan LEAF ustanawia rekord jeździe na wstecznym w Goodwood
    Wielokrotnie nagradzany Nissan LEAF pobił kolejne rekordy. Nissan LEAF ustanowił rekord na dystansie 1,6 km, jadąc tyłem. Nissan LEAF najszybszym samochodem na dystansie 1 mili na wstecznym. Rekord ustanowiony podczas Goodwood ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Infiniti Q50
      GTP Light
      Jaguar