Problem z oponą...

05 Maj 2011, 20:14

Jadąc sobie spokojnie przez wieś nagle znienacka nadziałem się na krawężnik przy szybkości 40~50 w wyniku czego powstał mi na oponie malutki "balonik" w innych tematach które znalazłem doradzali zmianę opon jednak tam przypadki były znacznie poważniejsze, napiszcie co myślicie o tym:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]





Mogę na tym jeździć czy jednak nawet tak mały mankament stanowi zagrożenie?
Pozdrawiam
Giermen
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: WLKP

06 Maj 2011, 03:33

Opona na śmietnik. Zabijesz się sam i jeszcze komuś możesz krzywdę zrobić.
Odpisuję tylko tym, dla których polski język jeszcze coś znaczy.
Sotkin
Nowicjusz
 
Posty: 36
Miejscowość: Warszawa
Auto: Fiat Panda 1.1

09 Maj 2011, 14:17

Taka opona bedzie ci wprawiala w drgania caly uklad kierowniczy przy predkosci juz 90km/h pewnie. Nie dosc ze taka opona moze wystrzelic podczas jazdy, to potem bedziesz mial dodatkowe koszty wynikajace z jazdy z taka opona.

Na allegro pewnie za 100zl max kupisz taka opone uzywana, jak nie chcesz nowej kupowac.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

09 Maj 2011, 19:50

Wracałem na tej oponie do domu i nic się nie działo ale boje się właśnie tylko o to ze wystrzeli mi na jakimś zakręcie, chyba podjadę do jakiejś wulkanizacji i się spytam czy można na tym jeździć bo czym dłużej na to patrze tym bardziej mi się wydaje ze to nie jest takie groźne ^^

a 100 zl na oponę to dla mnie w tej chwili sporo kasy ^^, narazie szukam po znajomościach
Pozdrawiam
Giermen
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: WLKP

10 Maj 2011, 09:57

Wiem czy to nie jest grozne, moze balonki nie jest duzy poki co, ale uderzenie bylo mocne, popatrz na felge w miejscu gdzie uderzyles, widac jak sie opona wygiela przy uderzeniu. Dziwne ze felgi swoja droga nie uszkodziles, troche szczescia miales.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

29 Cze 2011, 11:32

W takim wypadku radzimy wymianę opony. Struktura wewnętrzna może być na tyle uszkodzona iż podczas jazdy może dojść do rozerwania opony. W takim przypadkach radzę wysoce idącą ostrożność i zaniechanie dalszego użytkowania takiej opony - może być to po prostu niebezpieczne zarówno dla kierowcy pojazdu jak i innych uczestników ruchu. Pozdrawiam
netcarmil
Nowicjusz
 
Posty: 25
Auto: Cordoba
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ferrari Monza SP1 i SP2
    Ferrari słynie z niesamowitych aut z otwartym nadwoziem. Dziedzictwo marki w tej kwestii sięga bardzo daleko wstecz, a model Monza wprost do niego nawiązuje. To speedster, czyli auto, które nie zna kompromisów. ...