[Avensis T22] Problem z prędkościomierzem - wskazuje losową wartość

[Avensis T22] Problem z prędkościomierzem - wskazuje losową wartość

19 Sty 2017, 11:22

Witam,
mam problem z wariującym prędkościomierzem. Bardzo często wskazuje on losową wartość lub też skacze jak mu się podoba. Jest to dość nieregularne, tzn. zdarza się dzień że wskazówka pokazuje w miarę poprawną prędkość (od czasu do czasu skoczy sobie w górę), ale są też dni że od razu po włączeniu silnika wskazówka leci w górę i pokazuję, że niby jadę 120km/h a ja stoję w miejscu. Często też stojąc na czerwonym dzieje się podobnie.
Wyczytałem, że problemem może być impulsator zwany też czujnikiem prędkości. Kupiłem więc taki czujnik i wymieniłem. Niestety to nic nie dało. Kupiłem więc drugi, bo uznałem, że może wcześniej jakiś uszkodzony trafiłem. Niestety i tym razem efektu nie było.
Problem męczy mnie już ponad rok i jest dość irytujący bo o ile bez poprawnych wskazań prędkości mogę żyć to już źle naliczany przebieg samochodu mnie bardzo denerwuje.
Byłem z tym u swojego mechanika on jednak twierdzi, że nie jest to problem z mechaniką tylko z elektryką. Podjechałem więc do elektryka, a ten mi mówi że robota dla mechanika, a nie dla elektryka :/

Czy Wy macie jakieś pomysły co może być nie tak z moim prędkościomierzem?
Zastanawiam się czy może to zegary nie są walnięte? Możliwe to?
towerone
Nowicjusz

Zdjęcia: 6

Re: [Avensis T22] Problem z prędkościomierzem - wskazuje losową wartość

22 Sty 2017, 13:39

towerone napisał(a):Wyczytałem, że problemem może być impulsator zwany też czujnikiem prędkości. Kupiłem więc taki czujnik i wymieniłem. Niestety to nic nie dało. Kupiłem więc drugi, bo uznałem, że może wcześniej jakiś uszkodzony trafiłem. Niestety i tym razem efektu nie było.
Do sprawdzenia wiązka przewodów która idzie do licznika i masa licznika która może powodować właśnie takie problemy.

towerone napisał(a):Czy Wy macie jakieś pomysły co może być nie tak z moim prędkościomierzem?
Zastanawiam się czy może to zegary nie są walnięte? Możliwe to?
Tak, problem może być w samych zegarach i jak byś miał możliwość kupienia innych, a wcześniej podmiany i sprawdzenia czy działają prawidłowo to by była najlepsza opcja bo wtedy eliminujesz problem z samymi zegarami.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Otwieranie drzwi bez udziału kluczyka – 1984 rok Otwieranie drzwi bez udziału kluczyka – 1984 rok
    Współcześnie otwieranie drzwi pojazdu kluczykiem jest anachronizmem. Elektroniczny pilot na fale podczerwone (Infrared) otwierający drzwi auta jest standardem oczywistym nawet w najmniejszych samochodach miejskich. ...
    Felgi samochodowe - rozstaw i ilość śrub Felgi samochodowe - rozstaw i ilość śrub
    Przedstawiamy dwa parametry montażowe felg samochodowych (średnicę śrub i ich ilość) zarówno stalowych jak i aluminiowych. Są one na tyle ważne, że oba te parametry muszą być dokładnie takie same jak zalecił producent ...

•