Problem z przełączaniem na gaz mimo wym. prawie całej inst.

18 Paź 2008, 12:21

Witam serdecznie, mam na imie Mirek

Jestem nowym uzytkownikiem Waszego forum.

Staram się znaleźć pomoc odnosnie problemów z sekwencyjną instalacją gazową w VW POLO 2001r.

Sprawa wygląda następująco:
Od dłuzszego czasu moj VW ma problem z przęłączaniem się z benzyny na gaz. Przełączenie następuje przy ok 70 stopniach C i po około kilku do kilkunastu sekundach komputer sygnalizuje przerywanym sygnałem dźwiekowym awarie i przełącza instalację na benzyne.
Jeżeli przełaczenie występuje po kilkunastu sek. to najcczęście dzieje się to przy przyśpieszaniu.

Na benzynie autko smiga bez żadnych problemów.

Autko było już w 2 warsztatach gdzie wymieniono (o kosztach staram się nie pamiętać :( ):
- komputer sterujący
- listwe zasilajacą gazem
- reduktor

Podczas jednej z wizyt dostałem wydruk z komputera z następującymi błędami:
- Sonda lambda rząd 1 czujnik 1 - brak sygnału
- Czujnik prędkości jazdy - sygnał niezrozumiały
- Przerywacz spalania rozpoznany
- przerywacz spalania cylinder 3 rozpoznany
Sonda lambda rząd 1 czujnik 2 - sygnał zmienia się zbyt wolno

Czy mogę mieć prośbę o pomoc gdzie mogę szukać problemu lub ewentualnie gdzie na śląsku znajdę warsztat gdzie są dobrzy specjaliści którzy są w stanie zdiagnozować usterkę i ją usunąć.

podejrzewam że może być coś nie tak z czujnikiem prędkości wału (komunikat 2) który powoduje to całe zamieszanie.

Przeszukałem kilka for pod kątem mojego problemu ale nie znalazłem żadnej wskazówki co może powodowac tego typu usterkę.

Dziękuję z góry za wszelką pomoc. Najbardziej zależało by mi na kontakcie do osoby/warsztatu w którym ktoś namierzyłby tą usterkę

Pozdrawiam
Mirek
miro_r
Nowicjusz

18 Paź 2008, 14:05

Sprawdz wiadomości pw :wink: .
17 kwietnia 2017 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Problem z przełączaniem na gaz mimo wym. prawie całej in

18 Paź 2008, 14:26

Witam. Ja mam podobny problem, a mianowicie silnik przełącza na gaz dopiero ok 80-90 st. Wcześniej nie chce przełączać mimo, że silnik jest cieply bo nawet przy 50st trzeba "walczyć z nim" i po dłuższym duszeniu czasem złapie. Kiedyś było ok. Gaz przełączał się "malinowo" , bez zgrzytu. Jednak gdy wymieniany był rozrząd był mały problem, gdyż mechanik jakimś cudem zapowietrzył układ chłodzinia i płyn chłodzący nie szedł i nie chciał wrócić w obieg. Tym samym parownik tez zostal zmeczony ta czynnoscią. Pojechałem do "specjalisty" od gazu, rozkręcił parownik stwierdził ze jest ok, pokrecil obrotami i wzial 30zl. Nic sie jednak nie zmienilo. Dalej musze czekać na kompletne rozgrzanie silnika by i tak nie tak latwo przełaczyc na gaz. Pojawia sie szarpanie.
Tak nie było, bez problemu przelaczalem na gaz, a po wymianie rozrzadu wszystko sie rozsypalo. Staram sie to naprawic. W tej chwili proponuje mi sie wymiane parownika, ale czy to przyniesie oczekiwany efekt? Czy moze znow wydam pieniadze bez skutku? Bardzo prosze o pomoc
premier00
Początkujący

18 Paź 2008, 14:57

Ja na twoim miejscu wróciłbym do tego gazownika i żądał naprawy,bo dałeśmu 30 zł,a on nic nie zrobił.No i nie prosiłeś go o regulację gazu,tylko o naprawę.Prawdopodobnie jak mechanik,co wymieniał rozrząd jak zapowietrzył układ chłodzenia,to uszkodzeniu mógł ulec czujnik temperatury z instalacji LPG,który decyduje,przy jakiej temp. przełączyć instalację na LPG.I jeżeli już po przełączeniu na LPG,silnik pracuje równo,normalnie przyspiesza i się nie krztusi przy tym,to parownik jest dobry.
17 kwietnia 2017 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Re: Problem z przełączaniem na gaz mimo wym. prawie całej in

19 Paź 2008, 00:05

Czujnik czujnikowi nierówny. premier00 po pierwszej naprawie (wymiana komputera) wymieniono mi tez czujnik temperatury (na jakis z plastikowa obudowa ponoć) i w ogóle gaz się nie załączał. Założyli drugi metalowy i jest ok - tzn nie jest ale sie przełącza p[rzy 70 stopniach.

PS premier00 - ja mam inny problem niż ty :) - mnie instalacja się przełącza na gaz normalnie (70 stopni) ale odrazu się wyłącza.

MotoAlbercik Rozumiem że mam jeszcze raz przeszukać forum pod kontem kontaktu do gazownika? Czy może info z podobnym problemem?

Pozdrawiam
miro_r
Nowicjusz

19 Paź 2008, 12:07

Napisałem ci na skrzynkę - na górnym pasku powinno ci pisać "Masz 1 nową wiadomość".
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Samochody elektryczne – co warto wiedzieć? [część II] Samochody elektryczne – co warto wiedzieć? [część II]
    Kontynuujemy nasz przewodnik po świecie motoryzacji napędzanej elektrycznością, który wzbudza zainteresowanie coraz większej liczby osób. Wraz z nimi pojawia się wiele pytań. W tej części analizujemy stereotypy ...
    Volkswagen Golf VII generacji lżejszy i oszczędniejszy Volkswagen Golf VII generacji lżejszy i oszczędniejszy
    4 września Volkswagen zaprezentował w Berlinie po raz pierwszy nowego Golfa. 17 września w Polsce rozpoczęła się przedsprzedaż tego bestsellera, który jak dotąd znalazł już ponad 29 milionów nabywców. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • GreenPower bolid
      Targi AutoSalon i AutoSerwis
      Potrzebna część
      Toyota Corolla - 192 KM, 180 NM