Problem z radiem - mute

Problem z radiem - mute

01 Gru 2016, 11:54

Witam, Mam dość duży problem z radiem, borykam się z nim dość długo. Mam radio fabryczne dokładnie Philips 22dc278/62b tuner list, clio z pilotem przy kierownicy. Radio nie chce grać, z tego co wyczytałem po forach objaw to tel mute zwarte do masy, z tym że ja mam tel mute na pinie A3 a w nim nie mam żadnego kabla. Dodam jeszcze że objaw bardzo często pojawia się jak pada deszcz lub jak jest zimno (bardziej chyba jak jest mokro), w lecie zawsze radio chodzi - przezabawna sytuacja ale uwierzcie denerwująca :cry: :o . Czyściłem kostki, nawet wymieniłem wyświetlacz bo myślałem że to przez komunikację z pilotem ale nie. Czasem radio gra i nagle napis SPEECH, brzdęk i koniec. nie da się nic zrobić radio włączone ale żadne przyciski nie działają.
dawid285
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2003
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault Clio
Silnik: 1.5dci
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

Re: Problem z radiem - mute

02 Gru 2016, 17:51

dawid285 napisał(a):Czyściłem kostki, nawet wymieniłem wyświetlacz bo myślałem że to przez komunikację z pilotem ale nie.
Może w samej kostce w radiu jest problem. Zaglądałeś tam.

Sprawdź czy na tym pinie A3 jest napięcie +12V.

Jakie masz piny podłączone w tej kostce ISO? Wchodzi ona bezpośrednio do radyjka czy jest jakaś przejściówka?
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3306
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999

02 Gru 2016, 19:37

na pinie A3 jest napięcie 0,13V sprawdzałem dwa razy, na stałym + było 12V na + z kluczyka też 12V. Pytanie mam jak załącza się tel mute. Może w ten sposób wyeliminuję usterkę. Gdzieś przeczytałem by próbować zwierać plusy lub masę z tym pinem ale się kompletnie na tym nie znam więc tego an razie nie robiłem. Kostka była czyszczona, ale na co kolego mam zwrócić szczególną uwagę w kostce? Iso jest bezpośrednie tzn nie mam żadnych przejściówek
dawid285
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2003
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault Clio
Silnik: 1.5dci
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2002

06 Gru 2016, 16:00

No więc tak przeważnie jak nie zawsze jest tak, że przy podłączaniu zestawu na kablu od zestawu głośnomówiącego czyli u ciebie na pinie A3 jest podawana jest masa w celu wyciszenia muzyki w głośnikach.

Problemem może być tranzystor który jest w radyjku i powinien tym MUTE sterować.
dawid285 napisał(a):na pinie A3 jest napięcie 0,13V sprawdzałem dwa razy
Moim zdaniem napięcie na tym pinie powinno być w granicach 5V lub czasem nawet więcej.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3306
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...
    Stacja tankowania wodoru w Belgii Stacja tankowania wodoru w Belgii
    Belgia dołączyła do stale rozrastającej się europejskiej sieci stacji tankowania wodoru. Pierwsza publiczna stacja została uruchomiona na terenie Toyota Motor Europe w Zaventem pod Brukselą. To wydarzenie otwiera Toyocie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Rage-Race 2010
      Monster Truck Rock Star, podczas skoku, 2
      Toyota Land Cruiser V8 - zjazd po kamieniach
      X Jubileuszowy Zlot Porsche Club Polska