Problem z rejestracją auta

Problem z rejestracją auta

08 Lip 2018, 08:52

Witam, 3 miesiące temu kupiłam w Holandii auto na holenderskich blachach. Jeździłam nim 3 miesiące i zdecydowałam się przerejestrować je w Polsce. Przywiozłam auto na eksportowych tablicach i tu pojawił się problem w momencie kiedy chciałam auto przerejestrować. Okazało się, ze nie mam umowy kupna sprzedaży, która ponoć jest konieczna. Czy jest ktoś w stanie pomoc mi z tym problemem? Może jakieś pomysły jak to obejść? Auto jest na moje nazwisko, zarówno stary dowód rejestracyjny jak i nowy eksportowy z urzędu w Holandii, a Panie w urzędzie komunikacji nie biorą tego pod uwagę. Może jest możliwość „sprzedaży” auta na tablicach eksportowychvi późniejszym odkupieniu go już wtedy z normalna umowa? Zupełnie nie wiem co robić, czas leci i niedługo trzeba wracać. Bardzo proszę o pomoc i oszczędzenie sobie zbędnych komentarzy.
Z góry serdecznie dziękuje
Olbro
Obserwowany

Re: Problem z rejestracją auta

08 Lip 2018, 23:54

W Holandii zarejestrowane było to auto na Ciebie?
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Alfa Romeo GTV Jaguar X-type
Silnik: 2.0 V6 TURBO, 2.0 D
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Patrz na drogę podczas jazdy Patrz na drogę podczas jazdy
    Polskie prawo zabrania kierowcom korzystania z telefonów komórkowych w czasie jazdy, jeśli urządzenie jest trzymane w ręce. Wiele osób ignoruje jednak ten przepis. Obecnie już nie tylko dzwonią i piszą ...
    Nadwozie koncepcyjnej Kia Sportspace Nadwozie koncepcyjnej Kia Sportspace
    W przeciwieństwie do klasycznych pojazdów typu kombi, station wagon czy nawet shooting brake – Kia Sportspace wyróżnia się zdecydowanie odmienną i wyszukaną architekturą w stosunku do tradycji. Wydłużoną ...

•  
    • Elektryczny samochodzik MINI Cooper S Cabrio Red
      Hyundai i30 - szkic nowego modelu
      Men's Day 2010
      Range Rover Vogue SDV8, na zakręcie