Problem z rejestracją auta z Niemiec

16 Lip 2021, 21:13

Cześć kupiłem auto sprowadzone z Niemiec Volvo v40, podczas rejestracji w Polsce okazało się że widnieje jakiś wpis że auto ma już jakaś rejestrację w Polsce. Handlarz powiedział że auto sprowadził z Niemiec ale wcześniej Niemcy kupili je w polskim salonie w Bielsko Białej i nadal ten wpis istnieje bo widocznie jakiś urzędnik czegoś nie odkliknal. Czy ktoś miał podobną sytuację?
Sop3l999
Obserwowany
 
Posty: 2

18 Lip 2021, 13:30

Widocznie po tym, jak Niemcy je kupili w Polsce, to je w Polsce zarejestrowali. I jeżeli nie zgłosili faktu późniejszej sprzedaży pojazdu w Niemczech do polskiego WK, to nadal on widnieje w WK. WK nic tu nie zawinił. Jak nie dostał zgłoszenia sprzedaży, to co ma odklikać? Musisz mieć umowę kupna-sprzedaży pojazdu między właścicielem, który kupił pojazd w Polsce a tym, co kupił od niego.
Możesz też oddać pojazd sprzedającemu na podstawie występowania wad prawnych. a jak bardzo ci na tym aucie zależy, to zapytać w WK co dalej zrobić, jak nie masz wspomnianej umowy. Podejrzewam, że koniecznym będzie kontakt z niemieckim odpowiednikiem naszego WK.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 17628
Zdjęcia: 1188
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczny wyjazd z małym dzieckiem
    Lipiec i sierpień to okres nasilenia wypadków drogowych z udziałem dzieci, które najczęściej uczestniczą w tych zdarzeniach jako pasażerowie samochodów, a więc wskutek błędów dorosłych. Za kierownicą ...
    Uważaj na Pieszych na wielopasmowych jezdniach
    Do najbardziej niebezpiecznych miejsc dla pieszych należą przejścia przez wielopasmowe jezdnie bez sygnalizacji świetlnej. Do potrąceń najczęściej dochodzi, gdy pieszy wchodzi na oznaczone przejście, widząc zatrzymujący się ...

  •