Problem z rejestracjia inny silnik w papierach Pomocy !!!

13 Wrz 2010, 16:50

Witam
Zakupiłem samochód niby ciezarowy :D Nissan Pajero z silnikeim 2.8 td a co się okazało papiery z holandi dowód rejestracyjny certyfikat i to całe csw tam wszedzie jest wpisany 1.8tdi byłem na sacji kontroli pojazdów on mówił że go silnik nie obchodzi on wpisze to co jest w holenderskim dowodzie czyli 1.8 dobrze i tu sie zaczyna problem bo zarejestruje go na 1.8 jak sie uda a wtedy oc jak w pisze mi w oc 1.8 wrazie w jakiejś stuczki czy cos ubezpieczalnia nie wypołaci kasy. Niby silnik jest częścią wymienną nie moge powiedzieć w starostwie że silnik jest włożony 2.8 cxzy jakoś tak nie wiem ludzie pomocy >
cybermysza
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Warszawa

13 Wrz 2010, 19:31

Jak Ci tak chce wpisać na przeglądzie to przestań się przejmować i udawaj, że się na tym nie znasz. Jak zależy Ci aby był wpisany silnik taki jaki jest w rzeczywistości to musisz poprosić o ocenę rzeczoznawcę i przedstawić ją na przeglądzie. Jak by to był osobowy to byś zapłacił mniejszą akcyzę za pojemność do 2-litrów.
kmtaxi
Początkujący
 
Posty: 71
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Bielsko-Biała
Auto: Mercedes W210
Silnik: 2,2cdi 143KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

13 Wrz 2010, 20:28

Jezeli chcesz to mozesz zarejestrować go tak jak jest w dokumentach skoro ten diagnosta/klepacz :!: :!: /chce tak zrobić a zarazem Ci pomóc.Po jakimś czasie mozesz zrobić przegląd związany z wymianą silnika i doprowadzić do stanu gdzie będziesz miał wszystko legalnie... :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6170
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

13 Wrz 2010, 21:40

Mi to obojetne ja go moge zarejestrować na 1.8 ale oc i wrazie w stuczka sprawdzą że nie ma tu takiego silniku nie przeszło to przegladu po zmianie niby silnika i ubezpieczalnia umywa ręce a po drugie jak pójde do ubezpieczalni powiem że patrol 1.8 tdi ;/zal to mi powie kazdy ze nie mają takiego
cybermysza
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Warszawa

13 Wrz 2010, 21:45

cybermysza napisał(a):a po drugie jak pójde do ubezpieczalni powiem że patrol 1.8 tdi ;/zal to mi powie kazdy ze nie mają takiego

To powiedz diagnoście niech Ci od razu przy przeglądzie zrobi tzw.zmiany konstrukcyjne/niby wymiana silnika na wiekszy/ i bedziesz mial po problemie.Porozmawiaj z nim jakie dokumenty potrzebne/myślę ze potrzebna na to bedzie ocena rzeczoznawcy/i po zawodach.Bynajmniej ja bym tak zrobil u siebie na SKP.. :sad:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6170
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

15 Wrz 2010, 00:24

Tak musze zrobić jechać do rzeczoznawcy on wypisze opinie auta i silnika i twedy na skp i mi tak zrobi i go odrazu na 2.8 zrobie bez problemu :D ciekawe ile kosztuje rzeczoznawca ?
cybermysza
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Warszawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kody tablic rejestracyjnych w krajach członkowskich UE
    Obecnie tablice rejestracyjne w całej Unii Europejskiej są zunifikowane. Dzięki rozporządzeniu Rady (WE) nr 2411/98 z dnia 3 listopada 1998 powstało pojęcie euroband (lewy niebieski pasek na tablicy rejestracyjnej - europasek). ...
    Czy przekraczasz dozwoloną prędkość?
    Każdy z nas wie jakie mamy drogi i ograniczenia. Znaki ograniczające prędkość które często stoją w miejscach bezzasadnych (bo np. drogowcy zapomnieli zabrać po jakiejś naprawie drogi), są to bardzo częste przypadki ...

15 Wrz 2010, 07:40

cybermysza napisał(a):ciekawe ile kosztuje rzeczoznawca ?

Myślę ze 100.- to takie min... :?: :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6170
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

15 Wrz 2010, 17:27

Już dzwoniłem pytałem 300zł wszytsko wiem temat uważam za zamkniety
cybermysza
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Warszawa