Problem z rolką napinającą pas alternatora

Problem z rolką napinającą pas alternatora

04 Lut 2012, 16:44

Witam! Jestem nowy na forum wiięc przepraszam za ew. błędy. Rolka napinająca pasek alternatora przez dwa dni wydawała dziwne dźwięki. Dziś podczas jazdy odłosów tych już nie słychać. Na łożysku nie ma żadnych luzów. Chciałbym zapytać czy może to mieć jakieś poważniejsze skutki.
Pzdr i dziękujęz góry!
milan123
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2001

Re: Problem z rolką napinającą pas alternatora

04 Lut 2012, 17:39

Być może to pasek dawał takie odgłosy,a nie rolka! Jeśli jednak jesteś pewien,że to rolka,to ja bym ją wymienił,luzów wcale nie musi być a łożysko może się rozlecieć,na drodze,co jest mało prawdopodobne,te łożyska wcześniej słychać,ale gdybv się rozleciało,to masz po jeździe! !
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

05 Lut 2012, 10:51

Pasek ściągnąłem i obracałem palcami i napinacz zaczął wydawać te dźwięki. Działo się to podczas większych mrozów
milan123
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2001

05 Lut 2012, 11:11

Bywa tak,że po rozruchu zaczynają się wydobywać metaliczne dźwięki z okolic alternatora,to zazwyczaj znak,że pora łożyska wymienić ! Ja bym tak uczynił,gdy rozleci się na drodze,wtedy będziesz miał kłopoty.Już miałem do czynienia z kierowcą(Polak),któremu rozleciało się łożysko alternatora w Niemczech,zimą,jechał po auto! Taka bzdura narobiła mu takich kłopotów,że szkoda gadać.Ja jestem uczulony na takie rzeczy,wymieniam natychmiast!
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi R18 e-tron quattro po raz pierwszy zwycięża w Sebring Audi R18 e-tron quattro po raz pierwszy zwycięża w Sebring
    Audi odniosło kolejny historyczny sukces w sporcie motorowym. Wygrana Audi R18 e-tron quattro w dwunastogodzinnym wyścigu w Sebring na Florydzie, to jednocześnie pierwsze zwycięstwo wyścigowej hybrydy w tym klasycznym amerykańskim ...
    Wodorowa ciężarówka vs. ciężarówka z silnikiem Diesla Wodorowa ciężarówka vs. ciężarówka z silnikiem Diesla
    Toyota pracuje nad pojazdami na wodorowe ogniwa paliwowe od 20 lat. Program rozwojowy przyspieszył w 2014 roku, kiedy na rynku zadebiutowała Toyota Mirai. Potem przyszedł czas na wodorowe autobusy i wózki widłowe, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      S2020005