Problem z rozruchem przy mrozach poniżej 10 stopni

Problem z rozruchem przy mrozach poniżej 10 stopni

30 Lis 2018, 21:51

Witam, mam problem z rozruchem samochodu (Nissan Tiida 2008r 1.6 benzyna + gaz). Przy mrozach poniżej 10 st. C często zdarza się, że samochód nie chce odpalić.
Pompa paliwa działa, przed zimą czyściłem filtr w zbiorniczku paliwa, także jest czysty, nie jest to wina akumulatora, bo kręci aż padnie, rozrusznik pracuje.
Mogę kręcić, aż padnie akumulator, wystarczy, że podłączę kable rozruchowe do innego samochodu jak jest rozładowany akumulator i odpali od strzała. Gdzie szukać przyczyn (świece)?
mapcel
Nowicjusz

• Re: Problem z rozruchem przy mrozach poniżej 10 stopni

01 Gru 2018, 08:10

Akumulator kreci ale pewnie nie wystarczająco szybko
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Jaguar X-type, E60, A8, ML
    Silnik: 2.0 D, 4.2 V8, 2.7

Re: Problem z rozruchem przy mrozach poniżej 10 stopni

01 Gru 2018, 09:06

Dokładnie. Skoro wystarczy dodać prądu i auto odpala, to problem jest z brakiem prądu. Ewentualnie później możesz sprawdzić masę, czy prąd nie ucieka gdzieś itp, ale najpierw aku.
    galakty
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
    Prawo jazdy od: 23 08 2012
    Auto: Megane I PHII
    Silnik: 1.6 16V 110
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1999

Re: Problem z rozruchem przy mrozach poniżej 10 stopni

04 Gru 2018, 10:44

mapcel napisał(a):nie jest to wina akumulatora, bo kręci aż padnie, rozrusznik pracuje
    Tak jak ci napisał @Kao akumulator czasem może kręcić a nie odpalisz? Dlaczego tak jest? Moc rozruchowa akumulatora może być już słaba dodatkowo musi się wytworzyć iskra na świecach wszystko to obciąża akumulator i czasem wydaje się że jest ok bo w lato samochód jeździ i odpala bez problemu, a już przy pierwszych przymrozkach nie chce gadać.

Ja chcesz być pewny czy to nie akumulator to trzeba go sprawdzić odpowiednim testerem który zmierzy również prąd rozruchowy.

@galakty dobrze napisał:
    galakty napisał(a):Skoro wystarczy dodać prądu i auto odpala, to problem jest z brakiem prądu
    i tego się trzymaj.
    Cichy77
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 10
    Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

AFT - Alternative Fuels Technology - nowe targi z branży autogazu AFT - Alternative Fuels Technology - nowe targi z branży autogazu
    Rynek branży paliwowej nieustannie poszukuje technologicznych rozwiązań, które pozwolą zasilić auto w sposób jeszcze bardziej nowoczesny oraz dostosowany do norm ekopolityki. Nowe targi paliw alternatywnych ...
    VERVA Street Racing 2010 / relacja VERVA Street Racing 2010 / relacja
    Wyścigi, pokazy i atrakcje dla każdego - to wszystko można było zobaczyć dzisiaj w centrum Warszawy Rywalizacja sportowa podczas VERVA Street Racing odbyła się dwuetapowo. Podobnie jak podczas prawdziwego Grand Prix, każdy ...

•  
    • Warto przeczytać