Problem z silnikiem diesla vw golf 4 1.9 tdi 90 km

Problem z silnikiem diesla vw golf 4 1.9 tdi 90 km

29 Sty 2012, 20:35

Witam wszystkich Forumowiczów
Mam mały problem z moim golfikiem ;)
A więc , w czwartek jadąc do pracy coś poszło przy silniku.... Gdy ruszyłam z 1 biegu , nagle poczułam spadek mocy i gruchotanie w silniku...Auto zaczęło bardzo kopcić białym dymem. zgasiłam silnik i odpaliłam jeszcze raz i dalej było to samo... ujechałam z 15 m i zgasiłam auto. po pracy kolega zacholował mój samochód do garażu i szukał przyczyny... Okazało się że turbina jest uszkodzana, mianowicie są połamane wszystkie łopatki, zaciągneła olej, gdzie ten znalazł się w intercolerze i w wydechu oraz we wtryskach - na 1-szym i 2-gim. Następnie nie było można obrócić górnym kołem od rozrządu...a pasek rozrządu się nie zerwał...być może przeskoczył. Dodam jeszcze że póżniej kolega chciał ponownie odpalić auto i się już nie dało, były tylko pstryknięcia. moje pytanie teraz brzmi...czy ten silnik może byc dobry, czy szukac nowego? Bardzo prosze o doradzenie, co w tym przypadku robić.. Pozdrawiam
madzia1103
Obserwowany

Prawo jazdy od: 17 11 2010
Auto: VW GOLF 4 , 1.9 TDI

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sprinter 316 LGT zasilany benzyną i gazem LPG Sprinter 316 LGT zasilany benzyną i gazem LPG
    Sprinter 316 LGT (Liquefied Gas Technology), wyposażony w 4-cylindrowy silnik o zapłonie iskrowym o pojemności skokowej 1796 cm3, rozwijający moc 115 kW (156 KM) przy 5000 obr/min. Silnik mógł być zasilany benzyną ...
    Audi A6 Hybrid Audi A6 Hybrid
    Hybrydowe Audi A6 to nowe oblicze limuzyny klasy business. Jego lekką karoserię osadzono na sportowym podwoziu. Wnętrze jest eleganckie i ergonomiczne, a kierowca i pasażerowie mają do dyspozycji wiele systemów wspomagających ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009