Problem z tankowaniem

problem z tankowaniem

05 Lis 2007, 18:27

Witam.
Mam pytanie : Żona zatankowała samochód ropą i byłoby ok. niestety nasz samochód (renault clio)jeździ na benzynę.Zatankowała "tylko"7l.czy jak doleję do pełna benzyny mogę na tym jeździć ?Jakie mogą być skutki takiej jazdy.
jesik
Nowicjusz

0
  • Re: problem z tankowaniem

06 Lis 2007, 10:32

Absolutnie!!!!!Musisz natychmiast spuścic całe paliwo z baku.Jeżeli silnik był uruchomiony,to trzeba przepłukac cały układ paliwowy i bezwzględnie wymienic filtr paliwa.
    Jak ona to zrobiła?????Przeciez pistolet z ON nie wejdzie do wlewu na benzynę - jest grubszy).Kobiety to wszystko potrafia...EEEhhhh :)
    17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000
    0

Re: problem z tankowaniem

06 Lis 2007, 19:37

czy grozi to np zatarciem silnika?bo jestem bardzo ciekaw
    chicken19
    Zaawansowany

0

06 Lis 2007, 20:49

:D Odnosząc problem do myślenia "zwolenników"...gazu, uważałbym, że taka mieszanina ON i benzyny powinna dobrze przesmarować wszystko, co się rusza wewnątrz bloku silnika... :wink:
    fordon

0

06 Lis 2007, 22:44

Ja myśle że nic się nie stanie . Według mnie zalać zbiornik do pełna lepszą wachą i jeżdzić . Wyjechać tą mieszanke do końca i znowu zalać do pełna znowu czymś lepszym . A tak na marginesie - to nie disel gdzie zatankowanie etyliny jest zabójcze . Nieraz spuszczałem taką mieszanke z ropoli i co z tym robić ? Jak jest ze 60 l. ? Jak niedużo ropy , no to wyjeżdzić w benzynowcu 8) Troche h....wa jazda , ale szkoda tyle energii :wink:
    bonifacy
    Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
    Auto: Fabia I , Fabia II
    Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna
    0

07 Lis 2007, 01:17

Panowie,a co ze świecami,katalizatorem i elektroniką(skład mieszanki)?Czy opłaca się na siłę ryzykować?Pewnie,że pojedzie.Ale jak stanie?I to w najmniej odpowiednim momencie.Jakby to był gaźnik,to nie ma problemu.A dodatkowo nie wiemy,jaki to model.Jak jeszcze ma turbo....
    17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000
    0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

KONKURS - Karty podarunkowe Allegro KONKURS - Karty podarunkowe Allegro
    Wystartowaliśmy z nowym konkursem dla aktywnych użytkowników naszego forum (konkurs trwa do 21 października włącznie). Tym razem mamy dla Was Karty podarunkowe Allegro!. Każdy kto odwiedza nasze forum i wypowiada się ...
    Jak prawidłowo siedzieć za kierownicą i jak się ubierać? Jak prawidłowo siedzieć za kierownicą i jak się ubierać?
    Bezpieczeństwo ruchu drogowego zależy w sposób szczególny od tego, czy kierowca jest w stanie odpowiednio sprawnie reagować na to, co dzieje się na drodze. Dlatego tak ważna jest jego pozycja za kierownicą. ...

• Re: problem z tankowaniem

07 Lis 2007, 11:52

Ciekawa sytuacja :lol: kumpel ze 2 lata temu w anglii szefowi beemke diesla zalał benzyną naszczęście w pore zauważył (płacąc za paliwo) odcholowaliśmy samochód do garażu i opróżniliśmy bak .. ahh gdyby te 2.5 Td sie rozleciało chyba by go rozstrzelali :twisted: .. Radzę uważać na to co sie leje..
    V6 rox
    Death Angel
    Początkujący

0

08 Lis 2007, 07:53

Dziękuję za porady.Temat uważam za zamknięty.
    jesik
    Nowicjusz

0

• Warto przeczytać
    • Nissan Skyline, drift, opony
      Przejście dla pieszych, samochód przed przejściem
      Volkswagen XL1
      DSC 0052