Problem z tankowaniem

05 Lis 2007, 17:27

Witam.
Mam pytanie : Żona zatankowała samochód ropą i byłoby ok. niestety nasz samochód (renault clio)jeździ na benzynę.Zatankowała "tylko"7l.czy jak doleję do pełna benzyny mogę na tym jeździć ?Jakie mogą być skutki takiej jazdy.
jesik
Nowicjusz
 
Posty: 2
0
  • 06 Lis 2007, 09:32

    Absolutnie!!!!!Musisz natychmiast spuścic całe paliwo z baku.Jeżeli silnik był uruchomiony,to trzeba przepłukac cały układ paliwowy i bezwzględnie wymienic filtr paliwa.
    Jak ona to zrobiła?????Przeciez pistolet z ON nie wejdzie do wlewu na benzynę - jest grubszy).Kobiety to wszystko potrafia...EEEhhhh :)
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000
    0

    06 Lis 2007, 18:37

    czy grozi to np zatarciem silnika?bo jestem bardzo ciekaw
    chicken19
    Zaawansowany
     
    Posty: 554
    0

    06 Lis 2007, 19:49

    :D Odnosząc problem do myślenia "zwolenników"...gazu, uważałbym, że taka mieszanina ON i benzyny powinna dobrze przesmarować wszystko, co się rusza wewnątrz bloku silnika... :wink:
    fordon
     
    0

    06 Lis 2007, 21:44

    Ja myśle że nic się nie stanie . Według mnie zalać zbiornik do pełna lepszą wachą i jeżdzić . Wyjechać tą mieszanke do końca i znowu zalać do pełna znowu czymś lepszym . A tak na marginesie - to nie disel gdzie zatankowanie etyliny jest zabójcze . Nieraz spuszczałem taką mieszanke z ropoli i co z tym robić ? Jak jest ze 60 l. ? Jak niedużo ropy , no to wyjeżdzić w benzynowcu 8) Troche h....wa jazda , ale szkoda tyle energii :wink:
    bonifacy
    Stały forumowicz
     
    Posty: 4700
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia II , Fabia II
    Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna
    0

    07 Lis 2007, 00:17

    Panowie,a co ze świecami,katalizatorem i elektroniką(skład mieszanki)?Czy opłaca się na siłę ryzykować?Pewnie,że pojedzie.Ale jak stanie?I to w najmniej odpowiednim momencie.Jakby to był gaźnik,to nie ma problemu.A dodatkowo nie wiemy,jaki to model.Jak jeszcze ma turbo....
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000
    0

    07 Lis 2007, 10:52

    Ciekawa sytuacja :lol: kumpel ze 2 lata temu w anglii szefowi beemke diesla zalał benzyną naszczęście w pore zauważył (płacąc za paliwo) odcholowaliśmy samochód do garażu i opróżniliśmy bak .. ahh gdyby te 2.5 Td sie rozleciało chyba by go rozstrzelali :twisted: .. Radzę uważać na to co sie leje..
    V6 rox
    Death Angel
    Początkujący
     
    Posty: 178
    0

    08 Lis 2007, 06:53

    Dziękuję za porady.Temat uważam za zamknięty.
    jesik
    Nowicjusz
     
    Posty: 2
    0