Problem z ubezpieczeniem

Problem z ubezpieczeniem

15 Paź 2009, 20:53

Witam
Zakupiłem samochód 30 sierpnia, a dwa dni później byłem zarejestrować samochód. Dopiero dzisiaj odebrałem dowód rejestracyjny, i jednocześnie dowiedziałem się że nie mam przepisanej polisy ubezpieczeniowej. Miałem na to 30 dni, więc jest już dawno po czasie:p Czy wiąże się to z jakąś karą? Czytałem na forum że jest to związane z tym że będę musiał zawrzeć umowę z ubezpieczalnią w której jest obecnie ubezpieczony samochód.
Kolejną sprawą jest to że w polisie napisane jest że okres ubezpieczenia jest od 26.05.2009 do 26.05.2010 r. jednak została opłacona tylko pierwsza rata w wysokości 153 zł. Czy mogę po prostu opłacić drugą ratę, i mieć wszystko z głowy?
Mam jeszcze jedno pytanie na które nikt nie potrafi mi odpowiedzieć. Mianowicie poprzedni właściciel kupił samochód w maju 2009 r, jednak nie był wpisany w dowód rejestracyjny. Oczywiście posiadał umowę kupna i sprzedaży, opłacił też ten podatek 2 procentowy (nie wiem jak on się nazywa:)) i nawet zawarł ubezpieczenie oc tego samochodu. I moje pytanie brzmi. Jak to możliwe że nie będąc wpisanym w dowód rejestracyjny opłacił ubezpieczenie tego samochodu? Czy ja mogę na podobnej zasadzie zrobić np z ojcem? Tzn nie jest on wpisany w dowód rejestracyjny jako współwłaściciel ale czy może mi on opłacić ubezpieczenie?
Z góry dzięki za informacje
Pozdrawiam
pimpek13
Nowicjusz

Miejscowość: cze-wa

Re: Problem z ubezpieczeniem

16 Paź 2009, 09:02

1. przepisanie umowy w 30 dni dotyczy sytuacji gdybyś chciał zmienić firmę na inną niż ta, w której obecnie jest wykupione OC. W tej sytuacji zostajesz w firmie w której masz OC do końca trwania tej polisy - możesz ją wypowiedzieć najpóźniej na 1 dzień przed jej końcem.

2. płacisz drugą ratę ale powinieneś też pójść wcześniej do ubezpieczyciela, żeby zmienił umowę na Ciebie - przy okazji przeliczą Ci składki wg Twoich zniżek

3. opłacił OC ponieważ miał umowę kupna dzięki temu był właścicielem pojazdu i miał obowiązek posiadać do tego OC. Dowód rejestracyjny nie jest warunkiem zawarcia OC tylko umowa.

4. ojciec może być współwłaścicielem jak będzie razem z Tobą właścicielem samochodu czyli musisz mu darować lub sprzedać część lub spiszecie umowę na użytkowanie i wtedy w allianz możesz korzystać z jego zniżek

tu możesz pobrać umowę darowizny
[link wygasł]

tu możesz pobrać umowę kupna sprzedaży
[link wygasł]

Pamiętaj, że powinieneś opłacić 2% podatku jeżeli wartość samochodu przekracza 1000 zł tu możesz wypełnić i wydrukować druk pcc-3. Masz na to 14 dni od daty zakupu.
[link wygasł]

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

16 Lis 2009, 17:51

Mogę sprzedać ten samochód o którym mowa wyżej, mimo iż nie jestem wpisany w polsie ubezpieczeniowej? Czy osoba której sprzedam będzie mogła zawrzeć umowę kupna OC mimo iż nie będzie wpisana w dowód rejestracyjny?
pimpek13
Nowicjusz

Miejscowość: cze-wa

17 Lis 2009, 08:57

możesz sprzedać, musisz przekazać wszystkie oryginalne umowy kupna od osoby, która jest w dowodzie rejestracyjnym do Ciebie.

Wraz z umową przekazujesz OC, które dotyczy ubezpieczenia na pojazd

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nietrzeźwy poranek wśród kierowców Nietrzeźwy poranek wśród kierowców
    Aż jeden na czterech kierowców prowadzi samochód rano, po zaledwie kilku godzinach snu poprzedzonych spożywaniem dużych ilości alkoholu. Większość osób nie zdaje sobie sprawy, że aby w pełni wytrzeźwieć ...
    Alergia za kierownicą - jak sobie z nią radzić? Alergia za kierownicą - jak sobie z nią radzić?
    Razem z wiosną przyszedł ciężki czas dla alergików, uczulonych na pyłki i kurz. Prowadzenie auta w tym okresie jest dla uczuleniowców szczególnie uciążliwe. Łzawienie oczu, silny katar, obniżona koncentracja ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda