Problem z volvo v40 1.9td z silnikem renault

25 Paź 2014, 10:59

Witam.
Posiadam volvo v40 rocznik 2000 z silnikiem renault 1,9td. Mój problem polega na tym , iż nie zawsze działa mi się ogrzewanie, są dwie opcje:
1 jak rano ciężko pali tzn za 3-4 razem odpali to jest ogrzewanie i wszystko jest ok,
2 ale jak rano odpali jak to się mówi z "pierwszego strzału" to nie ma ogrzewania i do tego wyrzuca mi płyn poprzez zbiorniczek, co prawda nie dużo ale wyrzuca, do tego nawet przy zgaszonym silniku nie można odkręcić zbiorniczka bo płyn sie podnosi i wylatuje na zewnątrz, a jak się już uda to po odpaleniu płyn wzrasta z powrotem. do tej pory było tak w wersji drugiej że po przejechaniu ok15km nagle silnik przestawał reagować na gaz spadały obroty do 1200\900 na na jakieś 30s potem gaz wracał do normy i pojawiało sie ogrzewanie i wszystko ok.
i tak prawie codzien taka loteria czy zapali dobrze czy źle ,czy będzie grzać czy nie.
Nie wiem być możne ktoś miał podobny przypadek i podzieli sie informacją co zrobił lub co było przyczyna.
Przepraszam za takie chaotyczne pisanie ale robię to pierwszy raz, i z góry dziekuje za [pomoc.
redwithe
Obserwowany
 
Posty: 1
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: volvo v40
Silnik: 1.9td
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Sekrety Takumi - kim są rzemieślnicy Lexusa?
    Samochody Lexusa wyróżniają się wieloma cechami - odważną stylistyką z atrapą chłodnicy w kształcie klepsydry, napędami hybrydowymi, które są wizytówką marki i nietypowymi rozwiązaniami, jak ruchome zegary. ...