Problem z wrzucaniem biegów Clio 2 1.4 16v 2001

Problem z wrzucaniem biegów Clio 2 1.4 16v 2001

13 Cze 2018, 13:13

Mam problem z wrzucaniem biegów. Objawia się to tym że przy wrzucaniu biegów i redukcji czuć takie jakby chaczenie lewarka, biegi wchodzą z takim oporem jakby coś je tam przyblokowywalo. Wymieniłem poduszkę ósemke przy skrzyni, tulejkę wybieraka- była wyrobiona lekko, nie dawno wymieniłem też olej . Na zgaszonym silniku objaw ten nie występuje, na próbę stanąłem dziś i zmieniałem biegi na włączonym . Objaw ten sam,żeby nie było go to muszę zrzucić na luz i ponownie wbijać bieg. Jak trzymam sprzęgło i zmieniam biegi opór nie występuje,wszystko jest ok. Puszcze sprzęgło,wbijam bieg i objaw powraca,trzymając sprzęgło i wrzucając na inny nie ma oporu.
Może to być rozregulowany wybierak , bo przy wymianie tej tulejki odkrecalem ta śrubę która znajduje się pod gumowa osłona przy wybieraku?
Może to wina sprzęgła ?
kajoQ
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 26 01 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam
Silnik: Nie mam

Re: Problem z wrzucaniem biegów Clio 2 1.4 16v 2001

13 Cze 2018, 13:28

kajoQ napisał(a):Jak trzymam sprzęgło i zmieniam biegi opór nie występuje,wszystko jest ok.
Hm... to oznacza że wszystko jest ok bo biegi zmieniamy z wciśniętym sprzęgłem.

kajoQ napisał(a): Puszcze sprzęgło,wbijam bieg i objaw powraca,trzymając sprzęgło i wrzucając na inny nie ma oporu.
To też chyba normalne.

kajoQ napisał(a):Objawia się to tym że przy wrzucaniu biegów i redukcji czuć takie jakby chaczenie lewarka, biegi wchodzą z takim oporem jakby coś je tam przyblokowywalo.
Spróbuj regulacji ustawienia lewarka skoro wymieniałeś te rzeczy o których piszesz. Czy olej w skrzyni ma na pewno prawidłowy poziom i nie jest go ani za dużo ani za mało?
Cichy77
Aktywny

Zdjęcia: 7

13 Cze 2018, 13:55

Wlałem ok 3,4 l jak w instrukcji.
A ewentualnie jaki koszt takiej regulacji u mechaników ?
kajoQ
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 26 01 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Silnik: Nie mam

Wczoraj, 09:53

kajoQ napisał(a):Wlałem ok 3,4 l jak w instrukcji.
Sprawdziłeś na równej powierzchni czy przez korek przelewowy poziomu oleju, olej nie wylatuje? Instrukcja instrukcją ale zawsze trzeba sprawdzić czy poziom jest prawidłowy.

Tak patrzę jeszcze na tą ilość oleju i na pewno to ilość jaka wchodzi do skrzyni biegów? Tam zazwyczaj przy takich samochodach to jest około 2 litrów, a wartość którą podałeś bardziej mi pasuje na ilość oleju do silnika.

kajoQ napisał(a):A ewentualnie jaki koszt takiej regulacji u mechaników ?
Tu pewnie zależy to od czasu jaki będą musieli poświęcić na taki zabieg i myślę że w granicach 30-80zł.
Cichy77
Aktywny

Zdjęcia: 7
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Samochody Lexusa – dzieła mistrzów Samochody Lexusa – dzieła mistrzów
    Samochody z wyczynowej linii F Lexusa odznaczają się nie tylko wysokimi osiągami i bardzo dobrymi własnościami jezdnymi – podobnie jak wszystkie modele japońskiej marki premium słyną z niezawodności i doskonałej jakości ...
    Koniec kręcenia liczników? Koniec kręcenia liczników?
    Z dniem 1 stycznia 2014 r. weszła w życie nowelizacja rozporządzenia Ministra Transportu w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów. Jedną ze zmian jest zobowiązanie stacji kontroli pojazdów do ...

•  
    • Warto przeczytać
    • AUDI AG przejmuje producenta motocykli sportowych Ducati Motor Holding
      Citroen DS20
      Nissan ZEOD RC, bok
      Prezentacja zawodników