Problem z wyborem skrzyni.

Problem z wyborem skrzyni.

15 Maj 2015, 22:40

Witam serdecznie po przerwie piszę w imieniu anonimowej osoby.
Mianowicie problem polega na tym ze dana osoba zrobiła prawo jazdy i po zdaniu prawka wsiadła w samochód z automatem.Po jezdziła 10-15 jazd.I po roku pustka bo zbierała pieniądze na dane auto.I rok nie siedziała za kółkiem.I teraz problem jest taki czy pakować się w Automat w wieku 20 lat.Czy kupować auto w manualu i przypominać to wszystko.A będzie raczej cięzko bo z tego co mi opowiadała były problemy z ruszaniem i brak pewności siebie w aucie z manualem.

Jak uważacie czy ta osoba powinna wrócić do manualu i pojezdzić w trybie emeryckim zebym to wszystko po przypominiać nie wykluczone są też kolejne lekcje nauki jazdy po przez przypomnienie.Czy pakować sie w Automat i juz całe życie jezdzić w Automacie.Wybór jest cięzki bo mamy 7000zł i najlepiej jak by auto miało LPG.Patrząc w tej cenie to wychodzi na to ze Aut w Automacie + LPG jest niecałe 100 + kosmiczne przebiegi i nie wiadomo w jakim stanie skrzynia.A aut z normalną ręczna skrzynia jest multum i całkiem fajne okazje.

Nie wiem pomózcie.Co byście zrobili po roku czasu.Oczywiście moze to błąd że ktoś odrazu nie kupił auta i zaczął jezdzić.Ale nie każdy ma na to pieniądze ta osoba akurat sama zarobiła na auta.I dla tego staram się jej jakoś pomóc.Ale nie potrafię dokładnie.Wiec dla tego tutaj piszę.
Ogólnie na to patrząć myśle że jednak kupić manual i niech jezdzi z kimś żeby ktoś ją mógł kontrolować i pomagać.

Czołem.
GenerałCFC69
Początkujący

Prawo jazdy od: 14 06 1989
Auto: BMW E39,E34 M5,Audi A8,Capri
Silnik: E39 400KM,E34 340KM.
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Problem z wyborem skrzyni.

15 Maj 2015, 23:02

Ja wziąłbym manualną skrzynkę choć jak mówisz że ta osoba ma problem z ruszaniem to może jednak automat bo szkoda żeby miała blokować skrzyżowania z sygnalizacją bo jej gasnąć będzie. A czy ta osoba robi jakieś dłuższe trasy czy ciągle po mieście?
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Auto: Fiat Seicento
Silnik: 900 39 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1998

15 Maj 2015, 23:05

Ogólnie miejscowość bez rond,sygnalizacji swietlnych itd.Prosta jazda jedynie górki mogą sprawić problem.
Miasto od czasu do czasu ale też nie trudne.Moze ze dwa ronda na całe miasto i troche sygnalizacji świetlnych.

Ja też namawiam na manual.Bo jak juz bedziesz jezdził Automatem to do manualu nigdy nie wrócisz.Rzadko kto decyduje się zeby po prawku odrazu brać automat nie próbować nawet manualu.Jedynie w USA tam jezdza non stop Automatem.A tak to jedyna osoba jaka w zyciu poznałem która planuje na pierwsze auto wziąć automat.Zawsze to poznawałem ludzi którzy jezdzili automatami chwalili ze to genialne ze nigdy by nie wrócili do manualu.No ale oni też jezdzili z 5 lat manualem więc.
A wszystkiego da radę sie nauczyć.Skoro zdała egzamin na manualu to coś potrafi.
GenerałCFC69
Początkujący

Prawo jazdy od: 14 06 1989
Auto: BMW E39,E34 M5,Audi A8,Capri
Silnik: E39 400KM,E34 340KM.
Rok produkcji: 2001

15 Maj 2015, 23:12

No to niech weźmie manualną skoro mało jeździ po dużych miastach to nic się nie stanie a jak co to powoli się nauczy jak jeździć manualną skrzynią biegów. :wink:
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

15 Maj 2015, 23:18

Ponowne ogarnięcie manuala nie powinno sprawić wielkiego problemu. Gorzej, gdyby "całe życie" czyli kurs i egzamin zdała na automacie (chociaż w takich przypadkach są chyba odpowiednie adnotacje w prawku)
Mój kumpel jeździł na co dzień Voyagerem z automatem. Pewnego dnia stwierdził, że szkoda mu tego auta na latanie po mieście, bo trzeba uważać na turbo i spalanie najniższe też nie jest (diesel 2.8 ), po czym... jeździ lekko dłubniętym i odnowionym maluchem a Chrysler jest na trasy :roll: choć na pierwsze miał manuala
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

16 Maj 2015, 07:01

Zdecydowanie manual. Potem już się ciężko będzie przestawić. Tak btw. po roku zapomniał jak się biegi wrzuca? :o
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mercedes Klasy V z pakietem AMG Mercedes Klasy V z pakietem AMG
    Mercedes Klasy V z pakietem AMG - sportowy styl w segmencie vanów, będzie miał swoją polską premierę podczas VII Ogólnopolskich Targów Motoryzacyjnych i Biznesowych Fleet Market, które odbędą się ...
    BYD e6 - elektryczny samochód o dużym zasięgu BYD e6 - elektryczny samochód o dużym zasięgu
    Pierwsza w Polsce prezentacja w pełni elektrycznego samochodu BYD e6 odbyła się w dniach 9 – 10 lipca w czasie konferencji "2012 International Symposium on Electric Vehicles – Triple Helix Activity Research; Energy-Technology; ...

• Re: Problem z wyborem skrzyni.

16 Maj 2015, 08:38

Też jestem za manualem ale pod tym kątem, że 90% aut u nas ma takie skrzynie. W razie jakiegoś przypadku czy konieczności (np. z racji wykonywanego zawodu) jak trzeba będzie jechać gdzieś autem z manualem dobrze mieć w tym ogarnięcie jak się już ma prawko.
    Automat zdecydowanie dla wygody ale warto umieć jeździć manualem.
    Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
    lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 113
    Miejscowość: Biłgoraj
    Prawo jazdy od: 05 05 2008
    Auto: Lexus IS 200
    Silnik: 2,0 R6 155KM
    Rok produkcji: 2000

16 Maj 2015, 12:56

1 rok przerwy to żaden problem wybij tej osobie pomysł z automatem,lepiej za młodu opanować manuala niż całe życie latać na automacie.
    Zawsze można wziąć jazdy doszkalające lub nawet gdzieś na wsiach potrenować manualem, do tego jeszcze koszta utrzymania wzrastają przy automacie w razie wymiany takiej skrzyni czy naprawy.
    Kieł
    Stały forumowicz

Auto: Nie mam

16 Maj 2015, 13:18

Kieł napisał(a):do tego jeszcze koszta utrzymania wzrastają przy automacie w razie wymiany takiej skrzyni czy naprawy.

I do tego nie każdy mechanik ją naprawi a manualną większość da radę. :ok:
    Krzychu
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika