Problem z wydziałem komunikacji

29 Sty 2009, 15:53

Witam.Jakiś czas temu Ojciec kupił mojej siostrze autko...po auto jechalismy doś daleko...umowa spisana wszystko ładnie pięknieGdy po kilku dniach pojechalismy go zarejestrować to w starrostwie powiedzieli ze w numerze silnika jest jedna cyfra przekrecona i nie przerejestrują pojazdu.stwierdzilismy ze nie ma co jechac znowu taki kawał spisac nową umowe i spisalismy ją sami.niestety pozniej sie dopatrzyli dwóch innych umów i skierowali sprawe do policji.w piśmie napisali aby zwrócić tablice i tymczasowy dowód rejestracyjny.Czy mógłby mi ktos powiedzieć jakie będa tego konsekwencje??wiem ze złamane zostały tu przepisy,ale nikomu tu na szkody nikt nie działał
raat
Nowicjusz

29 Sty 2009, 19:09

A co Wydział Komunikacji ma do numerów silnika?Obecnie silnik jest jako część zamienna i nawet w dowodzie rejestracyjnym nie ma jego numerów.Silnik mógł być wymieniony w każdej chwili(nawet przez was już po zakupie) i nikt nie ma obowiązku informować o tym WK ani przedstawiać im jakich kolwiek dokumentów z tym związanych.
Dziwię się,że w WK o tym nie wiedzą.Ja bym wniósł skargę na nich,że czepiają się rzeczy,które absolutnie do nich nie należą.
A pozostałe dwie umowy,których się doszukali,to kto je napisał i jakie były w nich różnice?
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Problem z wydziałem komunikacji

29 Sty 2009, 23:01

Może chodzi o numer nadwozia?
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

30 Sty 2009, 06:15

Ojciec mówił ze numer silnika,mozliwe ze sie pomylił z numerem nadwozia.Umowe On spisał nową sam,za sprzedającego podpisał sie kto inny.Kiedy sprzedający zaniósł do WK oryginalną umowe oni porównali ją pozniej z umową mojego ojca.no i dopatrzeli sie różnic w umowie.głównie chodzi o podpisy.tera Ojciec cały loto.Chciał dobrze dla swojej córy i przez to ma teraz kłopot.masakra.Moze wiecie jak to sie moze zakonczyc??bo nie wierze ze dostanie zawieszenie,eheh bo to by było troche smieszne
raat
Nowicjusz

30 Sty 2009, 14:39

Co do numerów - wazne jest,czy to były numery silnika czy nadwozia.Bo jeżeli nadwozia,to ojciec może mieć sprawę w sądzie za sfałszowanie dokumentów.A wystarczyło tylko napisać sprostowanie(aneks) do umnowy kupna-sprzedaży.
Co do podpisów - ojcu grozi sprawa w sądzie za podrobienie podpisu.A to naprawdę niemiła sprawa.Wszystko zalezy od tego na jakiego policjanta trafi i czy ów policjant jest służbista czy człowiek.
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

30 Sty 2009, 21:09

MotoAlbercik ma rację.

Spróbujcie skontaktować się ze sprzedawcą, opowiedzcie całą historię tak, żeby znał sprawę i spróbujcie całość odkręcić. Pójść do urzędu komunikacji poskładać oświadczenia....

Ostatnio mój klient miał podobną sytuację i wyszedł z tego obronną ręką chociaż też był cały w strachu. Urząd w jego przypadku nie powiadomił Policji.

W najgorszym razie wyrok w zawiasach - widziałem taki na własne oczy za tego typu czyn. Odradzam takie zachowania - aneksy, parafki obu stron, tak żeby umowa zgodnie z zapisem było sporządzona w jednakowych egzemplarzach......

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Smart Fortwo w nowej edycji limitowanej Smart Fortwo w nowej edycji limitowanej "cityflame"
    Pełen kontrastu, pełen życia - smart fortwo w nowej edycji limitowanej cityflame skutecznie przyciąga spojrzenia i rozświetla serca miast. Połączenie słonecznego koloru z czarnymi dodatkami ma swój ciąg dalszy w kabinie, ...
    Mercedes Klasy V Mercedes Klasy V
    Solidny przód i wyjątkowe kształty. Skonstruowana z pasją, z myślą o radościach i wyzwaniach codzienności, nowa Klasa V oferuje zmienny układ wnętrza, a jednocześnie zapewnia imponujące wrażenia podczas jazdy. Przyciąga ...

• Problem z wydziałem komunikacji

31 Sty 2009, 11:45

Tablice i dowód tymczasowy oddajcie do WK,tak jak napisali,żeby nie pogłębiać sprawy.Napiszcie też do WK oficjalne pismo,w którym będzie opisana cała ta sytuacja i drugie pismo dopięte do tego z korektą,czyli,że w wyniku w umowie kupna-sprzedaży z dnia... błędnie wpisano numer nadwozia/podwozia(i wpisać ten błędny numer),a winno być(i wpisać prawidłowy numer).Oddać to do WK.Warto też wziąść potwierdzenie oddania tego dokumentu,czyli napisać to w dwóch egzemplarzach i na obu niech pani z WK da pieczątkę.Jeden egzemplarz dla WK,a drugi dla was.Przy oddawaniu dowodu rejestracyjnego oraz tablic nie zapomnijcie wziąść potwierdzenia,że to oddalisćie,bo mogą być problemy z ponowną rejestracją - oni tam zazwyczaj mają bałagan i później wam powiedzą,że przeciez tablice i dowód macie,że nie oddawaliscie itd.Lepiej sie zabezpieczyć.
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

31 Sty 2009, 15:41

dzieki wielkie za pomoc.Jutro Ojciec jedzie do sprzedawczyni auta powiedzieć Jej co i jak wygląda(Ona pewnie tez dostała pisemko z WK).Powiedzcie mi czy ma wziąśc od niej jakies pisemko??
    raat
    Nowicjusz

31 Sty 2009, 19:32

Niech z nią sporządzi aneks do umowy z prawidłowymi danymi, który oboje podpiszą czyli sprzedawca i kupujący.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
    pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
    Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
    DariuszSawicki
    Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
    Auto: Nie mam

• Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG