Problem z zajerestrowaniem i OC

Problem z zajerestrowaniem i OC

17 Gru 2013, 00:20

Witam,

Kilka dni temu zakupiłem używany samochód z Niemiec (audi a3 - 1997). Umowę kupna podpisała jedynie moja mama, ktora nie posiada prawka. Niestety nie mogłem byc przy samym zakupie jak i rejestracji pojazdu ktora miałą miejsce dzisiaj. SYtuacja wyglada tak, ze auto zostało zajerestrowane na mamę. Na nią rownież jest OC. Dostałą ona zniżkę na ubezpieczenie, ktora przeszła na nią z ojca (40%). Problem polega na tym, ze to ja bede faktycznym użytkownikiem pojazdu. Czy w razie jakiegokolwiek wypadku/kolizji nie bedzie problemu z wyplaceniem ubezpieczenia (oczywiscie zakładając, ze ja będe kierowcą)?

Jest jeszcze jedna sprawa. Chciałbym zostać współwłascicielem tego auta. Latałem troche po internecie i wiem jakie formalnosci mnie czekają, jednak odpowiedzi na niektore pytania nie znalazłem w internecie. Chodzi mi oczywiscie o OC. Gdy moja mama sporządzi akt darowizny, po czym załatwimy juz wszystko w urzędzie komunikacji i zostane dopisany do dowodu, co wtedy z OC? Co stanie sie z obecna umową ubezpieczenia, ktora niestety zostala już zawarta? Co ze znizkami, ktore przejęła moja mama po ojcu? Jestem zielony w tych tematach, a zalezy mi by sprawa była załatwiona jak nalezy.

Liczę, że ktoś bedize w stanie odpowiedziec mi na powyższe pytania.
Pozdrawiam!
mrfaill
Obserwowany

Prawo jazdy od: 07 09 2011
Auto: Audi A3
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

Re: Problem z zajerestrowaniem i OC

17 Gru 2013, 10:33

mrfaill napisał(a):Czy w razie jakiegokolwiek wypadku/kolizji nie bedzie problemu z wyplaceniem ubezpieczenia

nie, nie będzie..
mrfaill napisał(a):zostane dopisany do dowodu, co wtedy z OC?

nic.. bedzie jak jest..
Jesli masz mniej niz 26 lat, może ubezpieczyciel chcieć doplaty do skladki, ale o szczegóły najlepiej zapytać agenta co autko ubezpieczał.. zadzwoń po prostu, to nic nie kosztuje.
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Moto Session 2017 / relacja Moto Session 2017 / relacja
    Targi Moto Session wpisały się już na stałe do naszego kalendarza i odwiedzamy je regularnie przedstawiając Wam relację zdjęciową z tej imprezy W tym roku Targi odbyły się w pierwszy weekend kwietnia czyli dużo wcześniej ...
    53 Nissany NV200 zakupione przez GDDKiA 53 Nissany NV200 zakupione przez GDDKiA
    W wyniku rozstrzygniętego przetargu nieograniczonego zorganizowanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie na dostawę 53 szt. samochodów patrolowych z przeznaczeniem dla 16 Oddziałów ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009