Problem z zapalaniem

Problem z zapalaniem

07 Sty 2014, 15:33

Witam, jestem swiezym kierowcą i mam problem z zapalaniem, od razu musze powiedziec ze co 1,5 tygodnia laduje akumulator bo jest uzywany .

Minęło tyle czasu (1,5 tyg) i nie moge odpalić auta, wkladam kluczyki przekręcam do kontrolek, a następnie na zapłon, a on nic - gasną kontrolki i nawet nie ma dźwięku próby zapalenia auta, więc nie wiem czy nie zatarłem silnika czy akumulator rozładowany, bo mam poniżej minimalnej kreski poziomu oleju i dzisiaj dolewam .

Wcześniej jak jedździłem to nie słyszałem żadnych dziwnych stukotów czy dźwięków podczas jazdy, jeździł normalnie bez problemu .

P.S. Gdy wsiadałem do auta to kontrolki, lampka w aucie się swieciła, a przednie światła ledwo co
Daro151
Obserwowany

Auto: AUDI A80
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 1986

Re: Problem z zapalaniem

07 Sty 2014, 16:04

Odpal samochód z kabli (na pożyczkę). Jak zagada to kwestia prądu. Potem można sprawdzić stan elektrolitu w aku, jego napięcie i pobór prądu na postoju.

Ja radzę odpalić go z kabli, jak odpali to od razu jechać do dobrego, uczciwego elektryka i zostawić furmankę. Pewnie aku do wymiany. Ewentualnie jeśli masz możliwość od kogoś pożyczyć sprawny aku to zrób to. Możesz też się umówić z kimś kogo samochód jeździ i podmienić akumulatory w samochodach, po krótkiej przejażdżce powinieneś wiedzieć co i jak. Aby poznać obecny stan silnika polecam zmierzyć kompresję... I na przyszłość sprawdzaj stan oleju bo za drugim razem może nie skończyć się tak fajnie, silnik na pewno dostał swoje, pytanie tylko jak mocno(zależy ile i jak jeździłeś).

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz

Zdjęcia: 4
Prawo jazdy od: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

07 Sty 2014, 16:11

a i chcialem jeszcze dodać że klakson nie działa, a z tego co slyszalem to z winy akumulatora, ale co do tego nie jestem pewny, boje sie ze ze padl rozrusznik lub silnik, bo zawsze mial problem z odpaleniem, dobrze odpalał przy przyłożeniu nogi do gazu lekko naciśniętego i zapaleniu przez przekręcenie kluczyka

ale tak czy inaczej dzieki za pomoc
Daro151
Obserwowany

Auto: AUDI A80
Rok produkcji: 1986

10 Sty 2014, 09:57

Ja proponuję zacząć od pomiaru napięcia na aku. Jak jest nie mniej niż 12,5V, to odkręć klemy z aku, przeczyść drobnym papierem ściernym zarówno bolce na aku jak i klemy od wewnątrz. Następnie odkręć miejsce, gdzie kabel masowy z aku jest przykręcony do karoserii. wyczyść oczko tego kabla papierem ściernym, sprawdz, czy śruba nie jest zardzewiała, ewentualnie przeczyść szczotką drucianą , poskręcaj wszystko i próbuj odpalić.
Jeżeli jednak napięcie na aku jest mniejsze, to doładuj go. Jeżeli nawet po doładowaniu silnik nie obróci, to trzeba zainteresować się rozrusznikiem.
To, czy silnik jest zatarty możesz też sam sprawdzić - spróbuj pokręcić kołem pasowym alternatora. Pójdzie cięzko, ale jak silnik nie jest zatarty to pójdzie. Możesz też wykręcić wszystkie świece zapłonowe i wtedy spróbować pokręcić kołem od alternatora. Powinno iść znacznie luźniej.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak działa elektryczne lusterko fotochromatyczne / elektrochromatyczne Jak działa elektryczne lusterko fotochromatyczne / elektrochromatyczne
    Lusterko fotochromatyczne sterowane elektronicznie nazywamy też elektrochromatycznym. Takie lusterko przyciemnia się dzięki czujnikowi który sprawdza natężenie światła docierającego do powierzchni odbicia lusterka. ...
    Skoda Superb w wersji kombi Skoda Superb w wersji kombi
    Pierwszy egzemplarz nowej ŠKODY Superb w wersji kombi dla Klienta z Czech, został już wyprodukowany. Zbudowany w fabryce w Kvasinach samochód posiada silnik 2.0 TDI i biały lakier nadwozia. ŠKODA Superb ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Autosacrum 2009