Problem ze sprzedającym - brak dokumentu

Problem ze sprzedającym - brak dokumentu

01 Cze 2011, 18:51

Zakupiłem w marcu samochód z komisu (właściwie to serwisu). Autko było sprowadzone z Niemiec.
Dostałem dokumenty, umowa kupna-sprzedaży, faktura, dowód rejestracyjny + tłumaczenie. Na fakturze był zapisek, że "Opłata zawiera zgłoszenie AKCU, pan w komisie powiedział że to wystarczy do rejestracji. Byłem w urzędzie, okazało się, że potrzebny jest dokument z Urzędu Celnego o opłaconej akcyzie.
Pan z komisu był w wydziale komunikacji, zarejestrowali mi auto warunkowo, akcyzę (dokument z UC) miał załatwić i donieść ją miałem przy odbiorze dowodu. I tak 2 razy już w urzędzie przedłużali mi tymczasowy dowód. Na akcyzę czeka się podobno do 14 dni.
Pan z Komisu cały czas mówił, ze akcyza nie przyszła, nie ma pojęcia dlaczego, że wysłał już ponaglenie itd. Skończył mi się tymczasowy dowód rejestracyjny - autko stoi, papierów jak nie było, tak nie ma.

Umowa kupna-sprzedaży została zawarta 25 lutego. Czy problemem jest fakt, ze od tego czasu minęły już 3 miesiące? Przez cały ten czas pan mnie zwodził mówiąc, że ta akcyza już jest w trakcie załatwiania i że powinno już być.

Wysłałem już pismo z wezwaniem do przedłożenia dokumentu.
Jeżeli do piątku nie dostanę żadnej odpowiedzi, wyślę list w którym poinformuję o odstąpieniu od umowy, powołując się na artykuł 574 KC oraz 496 KC.

Napiszę też, że jeżeli w czasie do 5 dni od otrzymania tego pisma nie otrzymam zwrotu wszystkich kosztów, sprawę skieruję do odpowiednich organów ścigania (mogę się domagać zwrotu za auto + rejestrację + OC? - pan z komisu powiedział dziś, że może oddać tylko za auto, bo jeżeli chodzi o rejestrację i OC to on nie jest stroną...)

Czy naprawdę aż tyle się czeka? Pan tłumaczy, że akcyzę zapłacił, ale kiedyś nie było obowiązku przekładania tego dokumentu w Wydziale Komunikacji. Podobno przepisy się zmieniły w tej kwestii - na pewno to prawda? Jeśli faktycznie tak jest, to i tak dlaczego czekam na to już 3ci miesiąc...?

Proszę o pomoc!

Dziękuję i pozdrawiam!
voytek77
Początkujący

Miejscowość: Śląsk

Re: Problem ze sprzedającym - brak dokumentu

01 Cze 2011, 19:06

voytek77 napisał(a):? Jeśli faktycznie tak jest, to i tak dlaczego czekam na to już 3ci miesiąc...?

Jezeli sprawa dot.tylko akcyzy to pan z komisu jest mistrzem świata w oszukiwaniu.Akcyzę mozna opłacic dosłownie od "ręki".... :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

01 Cze 2011, 19:09

Migi60 napisał(a):
voytek77 napisał(a):? Jeśli faktycznie tak jest, to i tak dlaczego czekam na to już 3ci miesiąc...?

Jezeli sprawa dot.tylko akcyzy to pan z komisu jest mistrzem świata w oszukiwaniu.Akcyzę mozna opłacic dosłownie od "ręki".... :!: :!:

Podobno akcyza jest opłacona, ale 'pan z komisu' nie ma tego dokumentu z UC... I zarzeka się, że czeka na niego już 2gi miesiąc.... :roll:
voytek77
Początkujący

01 Cze 2011, 19:11

voytek77 napisał(a):Podobno akcyza jest opłacona

A jaka pojemność silnika... :?: :?:
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

01 Cze 2011, 19:14

Migi60 napisał(a):
voytek77 napisał(a):Podobno akcyza jest opłacona

A jaka pojemność silnika... :?: :?:

1996 cm3 :)
voytek77
Początkujący

01 Cze 2011, 19:20

voytek77 napisał(a):1996 cm3

OK ....
voytek77 napisał(a):Podobno akcyza jest opłacona, ale 'pan z komisu' nie ma tego dokumentu z UC...

Podobno....To niech Ci pokaze pismo w którym własnie się zwraca do UC o wydanie duplikatu tej własnie opłaty.Nie myślisz ze taki"swistek"dostanie na gębe lub telefon...
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

VW Jetta Hybrid - seryjna wersja w Los Angeles VW Jetta Hybrid - seryjna wersja w Los Angeles
    Volkswagen of America wprowadza na rynek jeden z najbardziej efektywnych samochodów na świecie: nową Jettę Hybrid. Za napęd odpowiedzialne jest oszczędne i przyjazne dla środowiska połączenie nowoczesnego silnika benzynowego ...
    [S] A5 8T 2,7 / 325d e92 / CLK 320CDI w209 / 407 2.7 / Laguna III 3,0 [S] A5 8T 2,7 / 325d e92 / CLK 320CDI w209 / 407 2.7 / Laguna III 3,0
    Podstawowe kryteria zestawienia: - nadwozie coupe - silnik diesla o mocy ok. 200KM - automatyczna skrzynia biegów - modele z okolic 2008 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Audi A5 8T 2,7 TDI - 190KM - BMW 325d ...

• Re: Problem ze sprzedającym - brak dokumentu

02 Cze 2011, 14:26

A więc tak:
    Dziś kontaktowałem się z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska w związku z opłatą recyklingową (czy dostanę jej zwrot). Okazało się, że obowiązek uiszczenia tej opłaty spoczywa na importerze.
    Pan z komisu nie chcę oddać pieniędzy ani za OC, ani za recykling.

Pan z NFOŚiGW powiedział (bardzo miła rozmowa zresztą, aż byłem zdziwiony ;) ), że jeżeli w kwestii recyklingu, pan z komisu będzie stawiał opory jeśli chodzi o zwrot 500 zł, mam zgłosić to do Urzędu Skarbowego. Wtedy przyjdzie kontrola do komisu i pan będzie się tłumaczyć i płacić wysokie kary.

Jak to widzicie?
    voytek77
    Początkujący

02 Cze 2011, 17:07

voytek77 napisał(a):Okazało się, że obowiązek uiszczenia tej opłaty spoczywa na importerze.

Tylko i wyłącznie tak....
    voytek77 napisał(a): że jeżeli w kwestii recyklingu, pan z komisu będzie stawiał opory jeśli chodzi o zwrot 500 zł, mam zgłosić to do Urzędu Skarbowego
    voytek77 napisał(a):Jak to widzicie?

W tym przypadku to twoje pieniądze i decyzja nalezy do Ciebie...

[ Dodano: 2 Czerwiec 2011, 20:01 ]
    Ps.Moze jest to troche nieaktualny-niejednolity ale dalej obowiązujący w sprawie recyklingu a mianowicie:DZ.U. z 2005r NR.25 poz.202...
    Wujek gogle kłania sie.... :wink:
    Nie odpowiadam na PW.
    Migi60
    Forumowicz VIP

• Warto przeczytać