Problem ze sprzedażą samochodu z kraju UE

19 Wrz 2011, 19:18

Witam !!!!!
Mój problem wygląda tak kupiłem samochód z Holandi opłaciłem ale nie rejestrowałem postanowiłem go sprzedać po 6 miesiącach sprzedałem go do komisu (dobry kumpel mojego znajomego) , podpisałem mu umowę ale jej nie wypełnialiśmy zaufałem mu powiedział ze tak zrobi ze będzie wszystko dobrze. Po miesiącu dzwoni do mnie i mówi ze ma umowę i daje ją mojemu koledze i mi ją odda. I teraz zaczyna się makabra na umowie holenderskiej pisze ze kupiłem auto za 2.300 euro
ja sprzedałem samochód za 15.800 na słowo patrze na umowę a tam pisze ze ja mu sprzedałem samochód za 18.700 a on sprzedał następnie komuś za 19.500 czyli nie chodzi mi tu o żaden zarobek ze tyle na mnie zarobił tylko o to czy urząd nie przyczepi się do mnie za to że ja jako osoba prywatna tyle zarobiłem . Trochę się popytałem powiedzieli mi ze tylko na koniec roku będe musiał zapłacić podatek od tej sumy co zarobiłem ?????? proszę o szybką odpowiedź ????
MaNiErA
Obserwowany
 
Posty: 1

21 Wrz 2011, 10:53

MaNiErA napisał(a): Trochę się popytałem powiedzieli mi ze tylko na koniec roku będe musiał zapłacić podatek od tej sumy co zarobiłem ??????

Tak,będziesz musiał zaplacic podatek od roznicy pomiędzy cena sprzedazy a kupna...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6170
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

22 Wrz 2011, 20:18

Moim zdaniem, jeżeli sprzedałeś samochód po 6 miesiącach to nie płacisz podatku.

Sprawdź w swoim urzędzie skarbowym żeby nie płacić darmowo kasy.
Napisz co Ci powiedzieli.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

23 Wrz 2011, 11:02

MaNiErA napisał(a): postanowiłem go sprzedać po 6 miesiącach

Soryyyyyyyyy.... :( moje niedopatrzenie.Oczywiście ze nic nie płacisz w US po sprzedazy... :( :(
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6170
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    VII Eliminacja Wojny Północ-Południe / relacja
    W ubiegłą sobotę odbyła się największa do tej pory eliminacja cyklu Wojna Północ-Południe. Areną zmagań zawodników było katowickie Summer Cars Party, które przez 6 lat swojego istnienia urosło do rangi ...
    Jak wytatuować samochód? Nietypowy poradnik
    Kiedy przychodzi czas, by stworzyć pierwszy w historii wytatuowany samochód, nie ma czasu na kompromisy. Symetryczny wzór nad tylnym zderzakiem, niewielki symbol nad kołem czy napis widoczny tylko dla wybranych ...