Problem ze sprzedażą samochodu z kraju UE

Problem ze sprzedażą samochodu z kraju UE

19 Wrz 2011, 19:18

Witam !!!!!
Mój problem wygląda tak kupiłem samochód z Holandi opłaciłem ale nie rejestrowałem postanowiłem go sprzedać po 6 miesiącach sprzedałem go do komisu (dobry kumpel mojego znajomego) , podpisałem mu umowę ale jej nie wypełnialiśmy zaufałem mu powiedział ze tak zrobi ze będzie wszystko dobrze. Po miesiącu dzwoni do mnie i mówi ze ma umowę i daje ją mojemu koledze i mi ją odda. I teraz zaczyna się makabra na umowie holenderskiej pisze ze kupiłem auto za 2.300 euro
ja sprzedałem samochód za 15.800 na słowo patrze na umowę a tam pisze ze ja mu sprzedałem samochód za 18.700 a on sprzedał następnie komuś za 19.500 czyli nie chodzi mi tu o żaden zarobek ze tyle na mnie zarobił tylko o to czy urząd nie przyczepi się do mnie za to że ja jako osoba prywatna tyle zarobiłem . Trochę się popytałem powiedzieli mi ze tylko na koniec roku będe musiał zapłacić podatek od tej sumy co zarobiłem ?????? proszę o szybką odpowiedź ????
MaNiErA
Obserwowany

Re: Problem ze sprzedażą samochodu z kraju UE

21 Wrz 2011, 10:53

MaNiErA napisał(a): Trochę się popytałem powiedzieli mi ze tylko na koniec roku będe musiał zapłacić podatek od tej sumy co zarobiłem ??????

Tak,będziesz musiał zaplacic podatek od roznicy pomiędzy cena sprzedazy a kupna...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

podatek od zysku ze sprzedaży auta po 6 miesiącach

22 Wrz 2011, 20:18

Moim zdaniem, jeżeli sprzedałeś samochód po 6 miesiącach to nie płacisz podatku.

Sprawdź w swoim urzędzie skarbowym żeby nie płacić darmowo kasy.
Napisz co Ci powiedzieli.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

Re: Problem ze sprzedażą samochodu z kraju UE

23 Wrz 2011, 11:02

MaNiErA napisał(a): postanowiłem go sprzedać po 6 miesiącach

Soryyyyyyyyy.... :( moje niedopatrzenie.Oczywiście ze nic nie płacisz w US po sprzedazy... :( :(
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Co nam grozi za używanie telefonu podczas jazdy? Co nam grozi za używanie telefonu podczas jazdy?
    Polscy policjanci karali w zeszłym roku blisko 250 osób dziennie za korzystanie z telefonu podczas jazdy! Używanie smartfonu, gdy prowadzimy samochód, może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze. ...
    Opel po raz trzeci uznany za Opel po raz trzeci uznany za "najbardziej innowacyjną markę"
    Opel jest liderem w wyznaczaniu trendów w dziedzinie projektowania samochodów i technologii - podczas uroczystości Plus X Award, która odbyła się 6 czerwca wieczorem w Kolonii, ponownie został uhonorowany ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Jaguar