Problem ze stacyjką i elektryką

Problem ze stacyjką i elektryką

04 Maj 2019, 10:33

Witam, mam problem z civicem vi '97 mianowicie ostatnio w gorący dzień wracałem że szkoły i wszystko było cacy dopuki nie wrócilem do domu, zatrzymuje auto wjezdam do garażu przekrecam kluczyk żeby zgasic samochód i wyciągnąłem ze stacyjki.... A silnik nadal pracuje, udało się zgasic dopiero zaduszając biegiem, chwile później zauważyłem że przy dotknięcie pedału hamulca zapalają się wszystkie kontrolki które są akurat w użyciu, czyli wszy te które się palą przy każdym opalaniu oraz np otwarte drzwi, ręczny lub bagażnik. Samochód jeszcze jakiś czas normalnie odpalał i jeździł do wczoraj, Klęknął na amen, słychać przy przekreceniu kluczyków że coś cyka pod maską ale nic się nie dzieje, dodam że Aku naładowany, rozrusznik sprawny w 100% bo był zmieniany jakieś 2 miesiące temu więc nie ma mowy o tym żeby on nie działał, nie mam pojęcia co się stało, POMOCYYY...
Kazikzsyfika
Nowicjusz

Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: HONDA civic
Silnik: d14z4
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

Re: Problem ze stacyjką i elektryką

06 Maj 2019, 14:48

A kontrolki ci się zapalają po przekręceniu kluczyka w tej chwili czy nie tylko słychać to cykanie pod maską?
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 35
Auto: Nie mam

08 Maj 2019, 06:14

Tak, normalnie zapalają się kontrolki po przekreceniu kluczyka tyle że taki sam efekt daje naciśnięcie pedału hamulca, i zauważyłem że jest taka zielona kontrolka z narysowanym kluczykiem i zawsze świeciła się ciągle przy zapalaniu i miała jak wyciągnąłem kluczyki, teraz miga już przy załączeniu zapłonu i miga cały czas bez przerwy
Kazikzsyfika
Nowicjusz

21 Maj 2019, 10:54

Kazikzsyfika napisał(a):auważyłem że jest taka zielona kontrolka z narysowanym kluczykiem i zawsze świeciła się ciągle przy zapalaniu i miała jak wyciągnąłem kluczyki, teraz miga już przy załączeniu zapłonu i miga cały czas bez przerwy
W takim przypadku wygląda na to że synchronizacja immmo padła między kluczykiem a transponderem jeżeli z drugim kluczykiem dzieje się to samo to nie pozostaje nic innego jak ponowna synchronizacja ale nie zrobisz jej bez specjalnego sprzętu. Z tego co wiem Diagun sobie z nią powinien poradzić.
Cichy77
Stały forumowicz

22 Maj 2019, 10:23

Nie koniecznie musi to być immo. Skoro silnik pracuje po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, to równie dobrze może to być stacyjka, może to być altek i wiele innych rzeczy. Kiedyś zdarzyło mi się, że przekaźnik kierunkowskazów i awaryjnych miał zwarcie i wprawdzie silnik udało się zgasić, ale kontrolki nadal świeciły.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

23 Maj 2019, 13:27

Już wiem że sam sobie z tym nie poradzę, był mechanik, oglądał i powiedział że wgl moduł immo jest wyciągnięty i nie wie jak było to pomodzone że silnik jeszcze te pół roku odpalał, nic z tym nie zrobił i nie chciał się tam mieszać bo nie jest to gra warta świeczki a naprawa i wymiana instalacji będzie 3 razy przekraczała wartość samochodu
Kazikzsyfika
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pierwszy japoński samochód z obręczami z lekkich stopów – 1967 rok Pierwszy japoński samochód z obręczami z lekkich stopów – 1967 rok
    Popularne alufelgi znano już w latach 20. XX wieku. Bezdyskusyjnie palmę pierwszeństwa dzierży tu Bugatti Type 35 z 1924 roku. Później stosowali je sporadycznie jako opcję różni producenci, np. Cadillac w modelu ...
    Toyota Auris Hybrid - kompaktowy hatchback do miasta Toyota Auris Hybrid - kompaktowy hatchback do miasta
    Pod maską znajduje się silnik benzynowy o pojemności 1,8 litra pracujący w cyklu Atkinsona, który w połączeniu z agregatem elektrycznym oferuje moc na poziomie 136 KM. Napęd przekazywany jest za pomocą stanowiącej ...

• Re: Problem ze stacyjką i elektryką

23 Maj 2019, 13:29

Co by nie było, nie ma szans żeby to auto znowu zaczęło odpalać czy cokolwiek innego, prawdopodobnie zostanie wywleczone na złom lub sprzeda się je w całości na części
    Kazikzsyfika
    Nowicjusz

28 Maj 2019, 13:57

Nie wiem ile dla Ciebie jest warte to auto ale może warto by pominąć immo i jakoś podłączyć. Wziąć elektryka (nie mechanika) niech podłączy tak żeby można było jeszcze jeździć i już. Jakiś czas jeszcze może skorzystasz z auta.
    Cichy77
    Stały forumowicz

28 Maj 2019, 15:42

Cichy77 napisał(a):...ale może warto by pominąć immo i jakoś podłączyć.

Immo nie da się pominąć. Są tylko dwa wyjścia - albo naprawić, albo zmienić oprogramowanie na takie, w którym nie ma immo. Immo jest zaprogramowane w sterowniku silnika.
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000