Problem ze wspomaganiem Peugeot 5008 1.6 VTI

Problem ze wspomaganiem Peugeot 5008 1.6 VTI

10 Sie 2019, 20:13

Cześć,
To mój pierwszy post.
Nie mogę odnaleźć na forum żadnej podobnej sytuacji.

Przy skrajnym położeniu kierownicy i przytrzymania kierownicy mam komunikat o awarii układu wspomagania i wspomaganie wyłącza się.

Problem jedynie na goracym silniku.

Postaram się za chwilę wrzucić filmik.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Kłopot pojawił się po kilku dniach od dodania rewalitalizanta Xado do układu wspomagania.

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Promedico
Nowicjusz

Re: Problem ze wspomaganiem Peugeot 5008 1.6 VTI

12 Sie 2019, 11:53

Promedico napisał(a):Problem jedynie na goracym silniku.
W jedną i drugą stronę dostajesz taki sam komunikat i wyłącza się? Czy podczas wolnej jazdy jest tak samo?

Kręcisz kilka razy w miejscu więc obciążasz dosyć mocno układ wspomagania po czym kręcisz do oporu i trzymasz, wtedy wyskakuje błąd. Może to jakieś zabezpieczenie przed uszkodzeniem układu wspomagania poprzez jego przegrzanie?

Rozumiem że po wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu problem znika?
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 33
Auto: Nie mam

12 Sie 2019, 11:58

Podczas jazdy jest ok. W skrajnych położeniach jest tylko kłopot na rozgrzanym silniku. Na zimnym błąd nie występuje.

Wszystko zaczęło się po dodaniu xado. Wcześniej ok pół roku jeździł na nowym płynie Preston i bez kłopotu.
Promedico
Nowicjusz

12 Sie 2019, 12:28

Promedico napisał(a):Wszystko zaczęło się po dodaniu xado. Wcześniej ok pół roku jeździł na nowym płynie Preston i bez kłopotu.
To zapytam może tak, czy przed dolaniem Xado testowałeś układ w taki sam sposób jak na załączonym filmiku i problem nie występował?
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 33
Auto: Nie mam

12 Sie 2019, 12:31

Przed dodaniem nie było problemów
Promedico
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Brąz i czerń - wyjątkowa wersja Lexusa NX Brąz i czerń - wyjątkowa wersja Lexusa NX
    Lista specjalnych modeli Lexusa robi się coraz dłuższa. Po sedanie IS ze wstawkami w kolorze indygo oraz coupé LC pokrytym specjalnym, zielonym lakierem czas na wyjątkową odmianę Lexusa NX. SUV już wkrótce trafi ...
    Opel Astra OPC - najmocniejsza Astra w historii Opel Astra OPC - najmocniejsza Astra w historii
    Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie miała miejsce światowa premiera wysoce wyczynowej wersji Astry GTC, czyli nowej Astry OPC. Benzynowy silnik modelu OPC z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbodoładowaniem, ...

•