Problemy z EGR

Problemy z EGR

26 Lip 2018, 11:25

Hej,

mam taki problem, że rzuca mi autem od dłuższego czasu. Zazwyczaj po 5-10 minutach jazdy wyrzuca błąd komputera. Ostatnio na dniach byłem u mechanika, który wyjął EGR i go wyczyścił twierdząc, że trzeba go wymienić (pewności nie mam bo nie był to specjalista, gość się mnie pytał co trzeba zrobić i co ma zobaczyć).

Po wyczyszczeniu auto potrafi zgasnąć w trakcie jazdy nawet przy prędkościach w okolicy 70 km/h i potem nie chce od razu odpalić. Czego to może być wina, czy to ten EGR?

Oraz pytanie inne - Opel Astra G - czy cena nowego EGR z wymianą to 500 + 180?
Frekz
Początkujący

Auto: Opel Astra

Re: Problemy z EGR

27 Lip 2018, 11:02

Frekz napisał(a):Zazwyczaj po 5-10 minutach jazdy wyrzuca błąd komputera
Jaki błąd wyrzuca, masz jego kod?

Frekz napisał(a):Po wyczyszczeniu auto potrafi zgasnąć w trakcie jazdy nawet przy prędkościach w okolicy 70 km/h i potem nie chce od razu odpalić.
Może to by jego wina ale nie musi.
Cichy77
Zaawansowany

Zdjęcia: 7
Auto: Nie mam

Re: Problemy z EGR

27 Lip 2018, 11:13

Niestety nie pamiętam kodu. Ale kiedyś z mechanikiem go odczytywałem - komputer pokazywał, że jest słaba mieszanka paliwa, że coś tam nie do końca lambda może domagać.

Problem jest taki, że teraz auto potrafi za 4-5 razem odpalić, albo zgasnąć w trakcie jazdy. Co dodam przed oddaniem na czyszczenie EGR nawet nie myślało mieć miejsca.
Frekz
Początkujący

Auto: Opel Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kultowe japońskie silniki Kultowe japońskie silniki
    Kultowe japońskie silniki nie bez powodów zdobyły na świecie rzesze fanów, którzy doceniają nie tylko ich niezawodność, ale również dużą podatność na modyfikacje. Oto kilka świetnych japońskich ...
    Ciekawe pomysły na prezent dla niego od MINI Ciekawe pomysły na prezent dla niego od MINI
    MINI Folding Bike Lime to wszechstronny środek transportu stanowiący idealne połączenie stylu, designu i nowoczesności. Dzięki aluminiowej ramie, ośmiu przełożeniom oraz 20-calowym kołom jaskrawozielony składany rower jest ...

•  
    • Zawor
      Ford Focus
      Porsche Macan
      Toyota FT-1, kokpit