Problemy z ogrzewaniem - zanim napiszesz - przeczytaj

11 Lis 2007, 22:31

Witam szanownych forumowiczów.Jako że zaczęła się zima,zaczynają się kłopoty z ogrzewaniem wnętrza naszych samochodzików.W związku z tym pojawia się wiele postów dotyczących słabego ogrzewania. Co gorsza,posty te zaczynają się powtarzać.
Zanim więc napiszesz nowy temat,przeczytaj, czy już ktoś nie zamieścił postu z takim problemem. Poza tym, pisząc posta, napisz przede wszystkim jaką temp. silnika pokazuje wskaźnik podczas postoju i podczas jazdy.
Sprawdz też,czy podczas jazdy silnik ma odpowiednią temperaturę pracy,czyli około 98 stopni.Jeżeli podczas jazdy silnik ma niską temp.,a podczas postoju np. w korku od razu temp. wzrasta,to prawdopodobnie winny jest termostat,który jest albo całkiem otwarty,albo lekko uchylony i stąd trudności z nagrzaniem silnika w czasie jazdy,a co za tym idzie z nagrzaniem wnętrza samochodu.
Innym powodem może być zasyfiona nagrzewnica, nieotwierający się do końca zaworek dopuszczający płyn do nagrzewnicy lub nieotwierające się do końca klapy nad chłodniczką. Spowodowane to może być zerwaniem lub zacieraniem się linki. Częstym powodem jest urywanie się lub pękanie plastikowego zatrzasku na lince przy panelu sterowania.
Posty, w których będą opisywane problemy, które już są na forum będą usuwane.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16502
Zdjęcia: 1188
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
0

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Niewyspany kierowca nawet 15 razy bardziej niebezpieczny
  W przypadku osoby, która w ciągu ostatniej doby przespała mniej niż 4 godziny, ryzyko spowodowania wypadku drogowego jest aż 15 razy większe niż u osób, które spały przez zalecane 7-9 godzin. Z badań ...
  Włącz kierunkowskaz przed wyprzedzaniem lub skrętem
  Według "Europejskiego barometru odpowiedzialnej jazdy 2015", aż 44% polskich kierowców zapomina włączyć kierunkowskaz przed wyprzedzaniem lub skrętem. Tymczasem to niezbędny element bezpiecznej jazdy, dzięki któremu ...

 •  
  • Warto przeczytać