Problemy z silnikiem i zapłonem VW passat 1.6 benzyna

Problemy z silnikiem i zapłonem VW passat 1.6 benzyna

19 Paź 2015, 20:43

Kupiłem auto od hanldarza, (vw passat) z 2001 r. (niby) przebieg 190 tyś.
Problemy zaczęły się gdy został wymieniony olej, paski, świece, przewody i cewka. Samochód zaczął kopcić i wziął 2 litry oleju na 100 km. Mój mechanik stwierdził że najprawdopodobniej padnięty jest silnik lecz handlarz wziął mnie do swojego mechanika i stwierdził iż mój mechanik źle założył pasek rozrządu i nie dobre kable które robią przebicie i z tego powodu silnik wziął dużo oleju. Cofnąłem się spowrotem do mojego mechanika który sprawdził ponownie wszystko i stwierdził że jest ok. Po czym jeszcze zdjął dekiel i sprawdził odmę. Stwierdził że jest tak dużo nagaru tj. silnik miał dużo przejechane lub nigdy nie wymieniał oleju. zadzwoniłem ponownie do handlarza który stwierdził że odda do swojego mechanika i naprawi mi samochód. Wie ktoś może(lub spotkał się z podobnym problemem?) I wie ktoś jaka jest tego przyczyna? Co może się dziać?
pepi
Obserwowany

Prawo jazdy od: 14 08 1967
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Volkswagen
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Problemy z silnikiem i zapłonem VW passat 1.6 benzyna

24 Paź 2015, 13:11

Do oleju silnikowego mógł zostać wlany zagęszczacz oleju,bardziej ufałbym mechanikowi niż handlarzowi,pamiętaj o tym,że działaa tzw.rękojmia,do dwóch tygodni możesz auto zwrócić.Ja bym trupa oddał.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Autobusy piętrowe Autobusy piętrowe
    Dwa pokłady w autobusie oznaczają większą pojemność pasażerską, co przekłada się na większy zysk przewoźnika. Autobusy piętrowe mogą swobodnie manewrować w ciasnych uliczkach miast, gdzie wjazd zabierającym niewiele więcej ...
    Co to jest Defensive Driving? Co to jest Defensive Driving?
    Amerykanin Chris Imhoff z National Safety Council jako pierwszy sformułował reguły "Defensive Driving" (DD), czyli jazdy defensywnej. Pierwszy kurs DD zorganizowano w USA w 1964 roku. Od 50 lat w krajach anglosaskich oraz ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      S2020005
      Subaru Impreza STI