Problemy z silnikiem i zapłonem VW passat 1.6 benzyna

Problemy z silnikiem i zapłonem VW passat 1.6 benzyna

19 Paź 2015, 20:43

Kupiłem auto od hanldarza, (vw passat) z 2001 r. (niby) przebieg 190 tyś.
Problemy zaczęły się gdy został wymieniony olej, paski, świece, przewody i cewka. Samochód zaczął kopcić i wziął 2 litry oleju na 100 km. Mój mechanik stwierdził że najprawdopodobniej padnięty jest silnik lecz handlarz wziął mnie do swojego mechanika i stwierdził iż mój mechanik źle założył pasek rozrządu i nie dobre kable które robią przebicie i z tego powodu silnik wziął dużo oleju. Cofnąłem się spowrotem do mojego mechanika który sprawdził ponownie wszystko i stwierdził że jest ok. Po czym jeszcze zdjął dekiel i sprawdził odmę. Stwierdził że jest tak dużo nagaru tj. silnik miał dużo przejechane lub nigdy nie wymieniał oleju. zadzwoniłem ponownie do handlarza który stwierdził że odda do swojego mechanika i naprawi mi samochód. Wie ktoś może(lub spotkał się z podobnym problemem?) I wie ktoś jaka jest tego przyczyna? Co może się dziać?
pepi
Obserwowany

Prawo jazdy od: 14 08 1967
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Volkswagen
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Problemy z silnikiem i zapłonem VW passat 1.6 benzyna

24 Paź 2015, 13:11

Do oleju silnikowego mógł zostać wlany zagęszczacz oleju,bardziej ufałbym mechanikowi niż handlarzowi,pamiętaj o tym,że działaa tzw.rękojmia,do dwóch tygodni możesz auto zwrócić.Ja bym trupa oddał.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak marki premium zmieniają motoryzację Jak marki premium zmieniają motoryzację
    Niegdyś rola producentów samochodów ograniczała się niemal wyłącznie do produkowania aut. Ale to już przeszłość. Dzisiaj największe marki nie tylko dają nam coraz bardziej zaawansowane pojazdy, ale również ...
    Nissan Pathfinder wybrany przez polską Policję Nissan Pathfinder wybrany przez polską Policję
    Nissan Sales Central & Eastern Europe sprzedał kolejne samochody dla polskiej Policji. W wyniku wygranego przetargu przeprowadzonego przez Komendę Wojewódzką Policji w Radomiu firma dostarczy 7 kolejnych samochodów ...

•