Prośba o opinie

11 Lut 2019, 21:12

Witam forumowiczów, mam na oku takie oto auto
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
I prosiłbym o wszelkie opinie,porady itp. Bo auto jest od handlarza więc jakaś doza ograniczonego zaufania jest.
Kilka informacji już mam,gdy dzwoniłem
do handlarza to na pytanie czy jest bezwypadkowy -to niby jest bezwypadkowy (w ogłoszeniu nie ma informacji że jest bezwypadkowy,nie wiem może zapomnieli napisać)
Szyby z jednego rocznika, wszystko w 100% sprawne,wsiadać i jechać...(wiadomo jeszcze papiery)
Niby na tylnym ranciku nadkola pomiar miernikiem wykazał podwójna warstwę lakieru (być może obcierka),a poza tym wszystko cacy. to mnie pokusiło o wykupienie informacji z VIN (23zl to nie majątek) i wg raportu na auto
nie ma szkód odnotowanych, i generalnie "czyste auto". Tyle udało mi się ustalić,czy wg Was jest coś na zdjęciach co może niepokoić lub nie pasuje do reszty? Wszelkie uwagi mile widziane
P.s 1.czy brak emblematów literek (oznaczenia np. pojemności auta)na tylnej klapie to norma czy jakiś powód do "zmartwień"?
2. Czy jak kupie to auto to musi być spisana umowa czy wystarczy tv od sprzedającego, bo słyszałem rozne wersje że niby fv wystarczy do rejestracji auta w wydziale komunikacji
defens
Początkujący
 
Posty: 192
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 Dti 98km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1999

11 Lut 2019, 21:28

Handlarz z Gniezna więc trzeba uważać dwa razy (sporo rozbitków i fotografów magików),magiczna bariera przebiegu czyli niecałe 200tysięcy,brak niektórych emblematów na tylnej klapie może świadczyć o wypadkowej przeszłości choć nie musi (wiadomo handlarz niemal zawsze powie Ci że bezwypadkowy).

Krótko mówiąc jeśli auto masz niedaleko możesz obejrzeć ale jeśli masz trochę kilometrów to sobie odpuść temat.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Lut 2019, 20:49

No i się skusiłem i pojechałem zobaczyć auto....specem nie jestem ale moje przypuszczenia dotyczące tyłu auta się potwierdziły... Klapa źle spasowana (odstępy od lapm tylnich bardzo różnej wielkości),piszcząca klapa przy otwieraniu,zderzak poklejony i same wyprawki na nim ,z bliska jakby był cerowany. Wnętrze wnęki na koło zapasowe w połowie miało inny odcień koloru niż reszta...szyba tylnej klapy o rok młodsza od pozostałych....a na dodatek śruby mocowań fabrycznych (w silniku przy błotniku)wszystkie dziwnie świeżo pomalowane odcieniem koloru tego samego co wnęka koła zapasowego....to moje spostrzeżenia,więc odpuściłem temat
defens
Początkujący
 
Posty: 192
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 Dti 98km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1999

19 Lut 2019, 14:57

Witam,w oko rzuciło mi się Volvo V50 z silnikiem benzynowym z LPG (przebieg ok. 260tys) mam pytanie odnośnie awaryjnoscią tego auta? Słyszałem że silniki są bardzo mocne,bezawaryjne i długowieczne.... Ale co z resztą auta,są jakieś problemy na co warto szczególnie zwrócić uwagę przed zakupem auta?
Ostatnio edytowany przez mike, 19 Lut 2019, 22:15, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Masz już jeden temat, nie zakładaj nowych każdy do innego auta
defens
Początkujący
 
Posty: 192
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 Dti 98km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1999

19 Lut 2019, 17:09

Reszta to większość części z focusa, normalne koszty użytkowania i dobra jakość części, wszystko dostępne bez problemu.
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

19 Lut 2019, 17:16

Uważaj tylko przy automatach. Z tym silnikiem miejsca pod maską nie jest za dużo więc stosowano "kompaktową", która może nie wytrzymywać - do dokładnego sprawdzenia.

Poza tym bardzo fajne auto i nie ma się do czego przyczepić.

Warto dopytać sprzedawcę o lpg, jakie graty, jak długo założone itd.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...

19 Lut 2019, 19:35

Gaz Optima na listwie baracuda,reduktor shark 1500 (niby wszystko bardzo dobre),skrzynia manualna ,od prywatnego właściciela zarejestrowana
defens
Początkujący
 
Posty: 192
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 Dti 98km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1999