Prośba o pomoc - samochód 13 - 15 tysięcy

prośba o pomoc - samochód 13 - 15 tysięcy

27 Kwi 2011, 08:38

Witam,

przymierzam się do zakupu samochodu w kwocie 13-15tys. zł. Auto będzie użytkowane głównie w mieście (+ewentualne wycieczki).

Co do wymagań to chciałbym auto z silnikiem benzynowym; ok. 100KM (lub więcej); rok produkcji po 2000r; hatchback / sedan; 5cio drzwiowe; byłoby miło jeśli udałoby się mieć klimatyzację; w miarę tanie w eksploatacji. W aucie docelowo chciałbym zainstalować gaz.

Jak na razie po lekturze rożnych forów najbardziej odpowiada mi Astra II (z tego co wyczytałem dobrze znosi instalację gazową i mieści się w kwocie jaka posiadam).
Proszę o poradę czy Astra to jedyny rozsądny wybór (będę wdzięczny za wskazanie silnika który najlepiej by się sprawdził przy zagazowaniu) oraz o wskazanie innych modeli wartych uwagi.

Jeżeli wymagania są zbyt wygórowane to sprowadźcie mnie na ziemie ;)

Z góry wielkie dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
grish
Nowicjusz

Miejscowość: Katowice

Re: prośba o pomoc - samochód 13 - 15 tysięcy

27 Kwi 2011, 14:12

Fiat Stilo/Punto
Seat Cordoba/Leon
Skoda Octavia
Mitsu Space Star
mazda 323f
Peugot 406
Joter
Aktywny

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

56. Rajd Barbórka - prawdziwe rajdowe klasyki 56. Rajd Barbórka - prawdziwe rajdowe klasyki
    W piątek (30.XI) i w sobotę (1.XII) już po raz 56. odbędzie się słynny Rajd Barbórka. Na starcie rywalizacji obok nowoczesnych konstrukcji staną również prawdziwe rajdowe klasyki od Toyoty, Subaru czy Lancii. ...
    Trójkołowe pojazdy elektryczne Toyota "i-ROAD" Trójkołowe pojazdy elektryczne Toyota "i-ROAD"
    Wiele mówi się dziś o nowych koncepcjach organizacji transportu miejskiego, inteligentnych miastach, oraz innowacjach mających zrewolucjonizować komunikację w dużych aglomeracjach. Konkretne przykłady takich zmian ...

•