Prośba o pomoc - Superb gaśnie i nie odpala

Prośba o pomoc - Superb gaśnie i nie odpala

23 Gru 2016, 20:35

Witam,

Dziś moje auto nawaliło po raz kolejny. Mianowicie w trakcie jazdy zapaliła się kontrolka akumulatora, potem auto zgasło, obroty spadły, straciłem wspomaganie i hamulce, z oporem przekręciłem kierownice i zatrzymałem się na poboczu. Auto kręci ale nie odpala - kontrolna akumulatora ciągle świeci. Parę miesięcy wstecz miałem podobny problem mechanik wymienił alternator było Ok. Co może być tego przyczyną. Dodam, że auto czasem ma problem z odpalaniem szczególnie jak jest mróz lub pada deszcz wtedy po odpaleniu zawsze zakopci. (szaro-niebieskim dymem). :/

Jest to skoda superb 1,9 TDI 2005

Pozdrawiam Daniel
Daniel1225
Obserwowany

Prawo jazdy od: 30 06 2009
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Skoda
Silnik: 1,9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

Re: Prośba o pomoc - Superb gaśnie i nie odpala

24 Gru 2016, 07:44

Przyczyn moze byc mnostwo,poczawszy od filtra paliwa przez czujnikpolozenia walu,zawor egr,od tego zacznij.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Samochody Toyoty otrzymają karty SIM Samochody Toyoty otrzymają karty SIM
    Japoński operator telekomunikacyjny KDDI będzie dostarczał karty SIM do połączonych w sieci samochodów Toyoty. Nowe karty umożliwią globalną komunikację i wymianę danych między autami. Do 2020 roku Toyota zamierza ...
    TOYOTA GAZOO Racing Trophy w Europie TOYOTA GAZOO Racing Trophy w Europie
    TOYOTA GAZOO Racing Trophy to nowe zawody dla właścicieli tylnonapędowego coupe GT86 w wersjach rajdowych i wyścigowych, wyprodukowanych przez TOYOTA Motorsport GmbH (TMG). Mieszcząca się w Kolonii firma jest m.in. siedzibą ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Summer Cars Party 2010
      Test najlepiej wykonać samemu przed przejazdem autami
      Men's Day 2009
      Chicago Auto Show 2008