Prośba o pomoc - Superb gaśnie i nie odpala

Prośba o pomoc - Superb gaśnie i nie odpala

23 Gru 2016, 19:35

Witam,

Dziś moje auto nawaliło po raz kolejny. Mianowicie w trakcie jazdy zapaliła się kontrolka akumulatora, potem auto zgasło, obroty spadły, straciłem wspomaganie i hamulce, z oporem przekręciłem kierownice i zatrzymałem się na poboczu. Auto kręci ale nie odpala - kontrolna akumulatora ciągle świeci. Parę miesięcy wstecz miałem podobny problem mechanik wymienił alternator było Ok. Co może być tego przyczyną. Dodam, że auto czasem ma problem z odpalaniem szczególnie jak jest mróz lub pada deszcz wtedy po odpaleniu zawsze zakopci. (szaro-niebieskim dymem). :/

Jest to skoda superb 1,9 TDI 2005

Pozdrawiam Daniel
Daniel1225
Obserwowany

Prawo jazdy od: 30 06 2009
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Skoda
Silnik: 1,9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

Re: Prośba o pomoc - Superb gaśnie i nie odpala

24 Gru 2016, 06:44

Przyczyn moze byc mnostwo,poczawszy od filtra paliwa przez czujnikpolozenia walu,zawor egr,od tego zacznij.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

BYD e6 - elektryczny samochód o dużym zasięgu BYD e6 - elektryczny samochód o dużym zasięgu
    Pierwsza w Polsce prezentacja w pełni elektrycznego samochodu BYD e6 odbyła się w dniach 9 – 10 lipca w czasie konferencji "2012 International Symposium on Electric Vehicles – Triple Helix Activity Research; Energy-Technology; ...
    Najlepszy samochód dostawczy  2016 roku Najlepszy samochód dostawczy 2016 roku
    Konkurs przeprowadzili dziennikarze z czasopism branżowych i portali transportowych – VANekstra.pl, Ciężarówki, Polski Traker i Samochody Specjalne oraz 4Trucks.pl. Zespół jurorów na podstawie jazd ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Subaru Impreza STI