Prośba o pomoc w wyborze Mazda 323 i Peugeot 307

Prośba o pomoc w wyborze Mazda 323 i Peugeot 307

12 Sty 2009, 10:39

Na wstępie witam wszystkich użytkowników tego forum. Problemem z jakim się tu zwracam jest kupno samochodu. Otóż mam na wydanie ok. 20 tys. złotych. W kręgu moich zainteresowań są dwa samochody: mazda 323f z silnikiem 2,0 DITD lub 1,6 benzyna z roku 2001, oraz peugeot 307 z silnikiem 2,0 HDI lub 1,6 benzyna również z 2001 roku. Nadmienię, że mam 25 lat, co również jest chyba ważne w wyborze samochodu. Za mazdą przemawia do mnie utarty schemat bezawaryjnych japońskich samochodów, za peugeotem bardzo oryginalny i piękny wygląd ( nie mam uprzedzeń, co do francuskich samochodów, w domu już jeden Francuz jest). Proszę o rady użytkowników tego forum, oba samochody z tego samego rocznika i oba w podobnych wersjach silnikowych, za peugeotem przemawia nowoczesny design, w maździe design jak w latach 90tych, ale za to niska awaryjność. Za wszelkie rady będę wdzięczny, z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
StabiloBoss
Nowicjusz

Re: Prośba o pomoc w wyborze Mazda 323 i Peugeot 307

12 Sty 2009, 20:58

też sie kiedys zastanawiałem nad ta mazdą ale silnik diesla w tej maździe nie jest zbyt udany tak czytałem na forum mazdy więc jak chcesz brać mazde to własnię w benzynie i bedziesz sie cieszył jej niezwodnością
skalops
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczecin
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zimowa Szkoła Bezpieczeństwa Zimowa Szkoła Bezpieczeństwa
    Jazda w zimowych warunkach wymaga od kierowcy większych umiejętności, a także odpowiedniego wyposażenia samochodu w opony, które zapewnią maksymalną możliwą przyczepność. Od kilku lat toczy się dyskusja, czy warto ...
    Volvo S60 Polestar Concept to najszybsze koncepcyjne Volvo Volvo S60 Polestar Concept to najszybsze koncepcyjne Volvo
    Najszybszy samochód koncepcyjny w historii Volvo to "Volvo S60 Polestar Concept" które wyposażono we wzmocniony rzędowy sześciocylindrowy silnik T6 napędzający cztery koła za pośrednictwem układu Haldex. Ten ...

•  
    • Warto przeczytać
    • S2020005
      Subaru Impreza STI
      GTP Light
      MINI Clubman Bond Street, tył