Prośba o wycenę samochodu VW Polo 6n2 1.0 2001

Prośba o wycenę samochodu VW Polo 6n2 1.0 2001

04 Lis 2017, 16:41

Mam do sprzedaży auto, tylko nie wiem czy da się go sprzedać normalnie czy tylko na części.
VW Polo 6n2 1.0 benzyna 2001 r.
Sprowadzone z Niemiec, kupione w 2007 roku od handlarza - na początku sprawiało sporo problemów, było naprawiane w ASO VW jak i u miejscowych mechaników. Gdy z problemami się uporałem, to poza normalnym serwisowaniem nic się nie działo.
Auto powypadkowe - wymieniona lub malowana była maska - co widać na zdjęciu - aktualnie wymaga wymiany lub malowania. Wybite były poduszki powietrzne - nie wstawione nowe - co też widać na zdjęciach.
W 2014 roku auto było uderzone w tył - tył auta z lewej strony lekko przesunięty do przodu, auto nie prostowane (widać to na zdjęciach z tylnymi drzwiami - przy jednych drzwiach prawie nie ma szczeliny, z drugiej strony jest).
Auto ma zarysowania parkingowe - na jednych drzwiach jest lekkie wgniecenie i rysa - powstało to przy mojej próbie parkowania w garażu.
Auto użytkowałem 50% miasto, 50% trasa. Rocznie średnio 10-13 tys km.
Aktualny przebieg 207 tys. km.
Od 2 lat dolewam olej do silnika - 0,5 litra na 10 tys. km, wcześniej nie było to konieczne, oleju w ogóle nie ubywało.
Wszystko wymieniane i serwisowane na bieżąco - olej, filtr co rok, filtr kabinowy co rok, płyn hamulcowy co 2 lata.
W tym roku była wymieniona przednia szyba na oryginalną Pilkington (koszt około 500 zł) - stara pękła, bo kamień uderzył w trasie. Szyba nowa, więc jest bardzo ładna, nieporysowana, bardzo przejrzyście wszystko widać.
Opony zimowe Yokohama kupione w 02.2017 (używane 2 razy w zeszłą zimę, kupione na koniec sezonu, potem nagle wiosna się zrobiła ;), w tym sezonie opony używam od 10.2017, opony zrobiły może 3 tys. km), felgi stalowe.
Drugi komplet kół aluminiowych z oponami letnimi (wytrzymają jeszcze jeden sezon 10 tys. km i będzie trzeba kupić nowe).
2 lata temu była czyszczona tapicerka, wnętrze auta przez firmę, która zajmuje się takimi rzeczami, auto zostało wyczyszczone, odświeżone. Od tego czasu w aucie nie było już palone, bo zapachu papierosów nie dało się pozbyć, dopiero po ozonowaniu do auta wchodziło się już przyjemnie.
Na zdjęciach auto jest brudne, chciałem tylko dowiedzieć się czy jestem w stanie je sprzedać.
Auto 1.0, więc nie jest dynamiczne, ale do normalnej jazdy, zwłaszcza po mieście, jest wystarczające. Auto ekonomiczne, wszędzie się zmieści, ale nie jest też jakoś bardzo małe, bo 2 rowery nim przewoziłem kiedyś w środku jak bagażnika jeszcze nie miałem. Było to moje pierwsze auto, teraz kupiłem większe kombi, dlatego sprzedaję.
Do auta mam bagażnik Thule na 2 rowery (mogę dorzucić ale to już nie gratis, za 500 zł)
5 lat temu wymiony tłumik cały.
4 lata temu wymieniony czujnik wału korbowego, tarcze i klocki z przodu (jeszcze w dobrym stanie, mało zużyte), świece i przewody, rozrząd.
2 lata temu wymienione amortyzatory, płyn hamulcowy, hamulce z tyłu zrobione, filtr paliwa.
Rok temu olej, filtry (olej, filtry i płyn hamulcowy wymagają aktualnie wymiany)
W tym roku przegub lewy zewnętrzny, bo zaczęło stukać.
Wszystkie wymiany, serwis, naprawy były robione na bieżąco, bo nie lubię czekać, jak coś się dzieje to od razu auto wiozłem do mechanika.
Poprawki wymaga hamulec ręczny - trochę słabo trzyma na pierwszych ząbkach, trzeba zaciągnąć hamulec do końca.
W aucie radia nie mam, bo stare które miałem szumiało, tak sobie działało. Radio dorzucę, tylko że będzie jedynie odtwarzać z płyt (skrzynka na płyty jest w bagażniku zamontowana 8 lub 10 płyt wchodzi (nie pamiętam dokładnie)).
Z elektryki aktualnie wszystko działa, przycisk lewej szyby wymieniłem miesiąc temu, przycisk prawej szyby przeczyściłem i działa.
Lewe lusterko nieoryginalne - akt wandalizmu, ktoś chodził po ulicy i wszystkim po kolei w lusterka kopał, jak komuś zależy na oryginalnym to na allegro lub szrocie można kupić w kolorze, albo te co mam pomalować.
Maska jest już w kiepskim stanie - trzeba wymienić lub pomalować.
Na karoserii brak oznak rdzy.
Fotel pasażera wymaga zeszycia (około 10cm, widoczne na zdjęciu).
Auto nie posiada klimatyzacji.

Zdjęcia
galeria/polo-a847.htm

Proszę o ocenę
Hehe89
Nowicjusz

Zdjęcia: 14
Auto: vw

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Gruba kurtka, rękawiczki, czapka, a bezpieczeństwo jazdy Gruba kurtka, rękawiczki, czapka, a bezpieczeństwo jazdy
    Zimą niskie temperatury zmuszają nas do noszenia grubej kurtki, ciepłych butów, czapki i rękawiczek. Chociaż chroni to nas przed zimnem, jednak w przypadku kierowców znacząco może wpływać na bezpieczeństwo jazdy.
    KANGOO Z.E. - bardziej autonomiczne, szybsze i łatwiejsze w ładowaniu KANGOO Z.E. - bardziej autonomiczne, szybsze i łatwiejsze w ładowaniu
    Nowe Kangoo Z.E. oferuje cztery główne innowacje: nowy akumulator trakcyjny, nowy silnik, nowy układ ładowania i pompę ciepła zintegrowaną z układem klimatyzacji. Dzięki tym innowacjom Nowe Kangoo Z.E. zapewnia największą ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Tuning Show
      Ładowanie samochodu - Seat Altea XL Electric Ecomotive
      69. Rajd Polski, Esapekka Lappi, Janne Ferm, podium, SKODA Motorsport
      Renault Kangoo Z.E. - 10000 sprzedanych egzemplarzy