Prostownik z rozruchem

Prostownik z rozruchem

03 Sty 2017, 18:23

Witam,
Mam pewne problemy z odpaleniem samochodu przy minusowych temperaturach, generalnie odpala ale tak "dusi się", pomyślałem, że dla pewności kupię taki prostownik z rozruchem, moje pytanie dotyczy czy taki prostownik z funkcją rozruchową działa tak jak myślę czy tylko mi się tak wydaje, chodzi o to że mogę za jego pomocą spróbować odpalić auto ale czy takie urządzenie musi być w momencie rozruchu podłączone do prądu, czy te prostowniki mają baterie w sobie i do jednorazowego rozruchu starczy, potem wiadomo trza ładować taki prostownik ale czy jest opcja taka że mogę go użyć do rozruchu nie mając podłączenia do prądu? Może ktoś ewentualnie jakiś polecić taki w okolicach 200-400 zł? Czy np takie urządzenie jest tym czym szukam:
[link wygasł]
Z góry dziękuje za pomoc
macxron
Obserwowany

Auto: Opel Corsa

Re: prostownik z rozruchem

04 Sty 2017, 13:07

macxron napisał(a):Mam pewne problemy z odpaleniem samochodu przy minusowych temperaturach, generalnie odpala ale tak "dusi się", pomyślałem, że dla pewności kupię taki prostownik z rozruchem
Może najpierw należało by sprawdzić skąd te problemy? Tu może być słaby akumulator i przy niższych temperaturach zaczyna niedomagać. Sprawdź najpierw jaki masz prąd na zaciskach akumulatora po nocy przed odpaleniem. Później sprawdź ładowanie akumulatora przez alternator. Przecież nie będziesz codziennie podłączał prostownika z rozruchem żeby odpalać auto.

macxron napisał(a):czy jest opcja taka że mogę go użyć do rozruchu nie mając podłączenia do prądu?
Tak, ale musi to być urządzenie wyposażone we własny akumulator np. [link wygasł]. Te tańsze prostowniki z funkcją rozruchu przeważnie muszą być podłączone do prądu w chwili rozruchu.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Komfort, styl i odwaga - Trzy dekady Lexusa Komfort, styl i odwaga - Trzy dekady Lexusa
    Świat motoryzacji jest barwny i interesujący. Ale nie byłby taki, gdyby nie producenci prezentujący zupełnie inne podejście do tworzenia samochodów. W tym roku mija dokładnie 30. lat, odkąd kolorów motoryzacyjnemu ...
    Lexus LS - limuzyna dla Prezesa Lexus LS - limuzyna dla Prezesa
    Limuzyny pełnią nie tylko funkcję reprezentatywną. Z jednej strony są to samochody naszpikowane najnowszą technologią i rozwiązaniami inżynieryjnymi, z drugiej – najlepsze modele oferują coś więcej, niż tylko technikę. ...

•