Proszę o pomoc! AUTO do 10 tyś

Proszę o pomoc! AUTO do 10 tyś

21 Cze 2010, 18:36

Witam!

Mam 22 lata, mam zamiar kupić sobie auto do 10 tyś max, jakie auto polecacie dobrze by było w dieslu lub z niedużym silnikiem benzyny, może być sportowe :P

Z Góry Dziękuję! :wink:
Mariusz_Auto
Nowicjusz

Miejscowość: Bydgoszcz

Re: Proszę o pomoc! AUTO do 10 tyś

21 Cze 2010, 19:09

Po pierwsze to wyszukiwarka nie gryzie, na tym forum takich tematów jest masa, z resztą nie tylko na tym forum bo jest masę innych w necie i da się łatwo znaleźć. Zwyczajne lenistwo, nic więcej.
Ode mnie Astra II, Bravo, Civic, Peugeot 406, BMW E36.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

22 Cze 2010, 05:30

Za tą kaskę, jak dobrze poszukasz to możesz znaleźć ładną Vectre lub nawet A4
twardy.at
Nowicjusz

Miejscowość: warszawa

22 Cze 2010, 06:36

Sądzę,że trafnie wskazałeś Civica (benzynę) ,bo za 10k Astra II w dieslu to nie będzie nic specjalnego. Natomiast jak najbardziej w dieslu Bravo/a z 1,9 jtd-105 KM.
Wszyscy jesteśmy hedonistami...
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback

22 Cze 2010, 11:17

Kolego, ja również jestem na etapie kupna autka w podobnym przedziale cenowym i jestem nieco młodszy od Ciebie (20wiosen). Ze swojej strony polecam Alfe Romeo 156, lecz tylko z silnikiem diesla, popularne i mało awaryjne silniki JTD. Główny problem jaki trapi 156 to aluminiowe zawieszenie, które na naszych Polskich drogach wymaga częstszych przeglądów niż u konkurencji. Drugą moją propozycją jest Opel Vectra B. Główny pretendant do silnik 2.5 V6. Można klepać się w głowę że to auto mnie zje. Nie koniecznie! Przy normalnej jeździe pali ok 1.5 więcej od 2000ccm. Ale uwaga! Decydując się na Opla, od razu odpuścił bym Diesla. Są bardzo słabe, brakuje im dynamiki, a usterkowość pompy paliwa jest ponad przeciętna. Podobnie ma się sprawa w Alfie Romeo. Tam "za chiny" nie kupił bym benzynowej czterocylindrówki. Słynny wariator i problem z panewkami....

W zasadzie do 10 tysięcy można przebierać w autkach ale ja nic innego ciekawego z mojej perspektywy nie widzę ;) Preferuje większe autka :)

Ewentualnie:
Audi A4
Peugeot 206
Opel Astra II

Myślałem również o peugeocie 406 coupe lub Fordzie Coguarze. Ten pierwszy ma straszne problemy z elektroniką, drugi zaś to napompowany Ford Puma.
jacek04
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kłodzko

22 Cze 2010, 17:49

jacek04 napisał(a):Kolego, ja również jestem na etapie kupna autka w podobnym przedziale cenowym i jestem nieco młodszy od Ciebie (20wiosen). Ze swojej strony polecam Alfe Romeo 156, lecz tylko z silnikiem diesla, popularne i mało awaryjne silniki JTD. Główny problem jaki trapi 156 to aluminiowe zawieszenie, które na naszych Polskich drogach wymaga częstszych przeglądów niż u konkurencji. Drugą moją propozycją jest Opel Vectra B. Główny pretendant do silnik 2.5 V6. Można klepać się w głowę że to auto mnie zje. Nie koniecznie! Przy normalnej jeździe pali ok 1.5 więcej od 2000ccm. Ale uwaga! Decydując się na Opla, od razu odpuścił bym Diesla. Są bardzo słabe, brakuje im dynamiki, a usterkowość pompy paliwa jest ponad przeciętna. Podobnie ma się sprawa w Alfie Romeo. Tam "za chiny" nie kupił bym benzynowej czterocylindrówki. Słynny wariator i problem z panewkami....

W zasadzie do 10 tysięcy można przebierać w autkach ale ja nic innego ciekawego z mojej perspektywy nie widzę ;) Preferuje większe autka :)

Ewentualnie:
Audi A4
Peugeot 206
Opel Astra II

Myślałem również o peugeocie 406 coupe lub Fordzie Coguarze. Ten pierwszy ma straszne problemy z elektroniką, drugi zaś to napompowany Ford Puma.

Zaprzeczasz sam sobie. Boisz się aluminiowego zawiasu w Alfie ale preferujesz A4 z takim samym zawieszeniem. Nie rozumiem tego ale spoko.
Co do Alfy 156 to za 10 tyś "za chiny" nie kupiłbym ani JTD (za tą kasę będzie to trup na 4 kołach) ani (tym bardziej) benzynówki. Podobnie rzecz ma się A4 zwłaszcza w TDi. Są to samochody już niemłode ale niestety się cenią wysoko, dlatego za 10 tyś będzie to na 90 % wyciągnięty spod tira, wyklepany trup z półmilionowych przebiegiem (skorygowanym na 189 tyś). Co do Diesli w Oplu (rodem z Opla) to zgoda, pompy padają nawet przy 180 tyś. Ale jeśli wybierzesz silnik Isuzu to nie znasz tych problemów. Co do samego Peugeota to ucinać się nie będę, bo nie miałem styczności ale z tego co mi znajomi właściciele tych wozidełek mówili to jest to jedna z najlepszych konstrukcji rodem z Francji.
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Rok produkcji: 1997
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Opel Mokka w nowym segmencie samochodów SUV subcompact Opel Mokka w nowym segmencie samochodów SUV subcompact
    Nowy SUV Opel Mokka rozszerza ofertę marki czyniąc z niej pierwszego niemieckiego producenta, który wprowadza na rynek samochód w dynamicznie rozwijającym się segmencie samochodów SUV subcompact. Pomimo ...
    [D] BMW 320i e46 / Lexus IS 200 / Mercedes C200 W203 [D] BMW 320i e46 / Lexus IS 200 / Mercedes C200 W203
    Podstawowe kryteria zestawienia: - samochody z segmentu D - nadwozie sedan - napęd na tylne koła - silniki benzynowe do 2l o mocy ok. 150KM - manualna skrzynia biegów - rok produkcji modeli ok. 2000r. Wytypowane modele ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Infiniti Q50
      Jaguar
      MINI Clubman Bond Street, tył