Prosze o pomoc(sprow z usa, rejestracja, przeglad, sprzedaz)

prosze o pomoc(sprow z usa, rejestracja, przeglad, sprzedaz)

14 Kwi 2008, 14:22

witam, mam pytanie
sprowadzilem auto z usa, chcac zarobic na niskim kursie dolara,
oplacilem clo, akcyze, vat.
treaz wystapilem do urzedu komunikacji o tymczasowe numery zezwalajace na zrobienie przegladu (nawet nie chce go robic, ale probne numery potrzebne mi byly na przewiezienie auta pod dom)
otrzymalem probne numery i tymczasowy dowod rejestracyjny, pani w urzedzie przypieczetowala dokumenty, ze auto zostalo zarejestrowane i zgloszone do ewidencji... ja nie chce go rejestrowac na siebie i chcialbym go sprzedac po uplywie 1/2 roku zeby nie placic podatku...
czy bede mogl je sprzedac bez problemu? czy oddajac (po 30 dniach) probne numery w urzedzie ktos bedzie mnie pytal co z przegladem? czy moge go nie rejestrowac? czy lepiej jest zrobic przeglad? (ale nie chce ponosic dodatkowych kosztow zwiazanych ze zmiana swiatel), wreszcie jakie dokumenty musze przekazac kupcy auta (wolalbym nie przedstawiac oryginalnej ceny auta, bo licze na zarobek)?

z gory dziekuje za pomoc i prosze o konkrety
maciej1
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Poradnik kupującego #2 - Audi A4 B6 (2000-2004) Poradnik kupującego #2 - Audi A4 B6 (2000-2004)
    Geneza Audi A4 o oznaczeniu producenta B6 wprowadzono do sprzedaży w 2000 roku jako sedan. W następnym roku dołączyła wersja kombi, a w 2002 roku kabriolet. Samochód dzieli wiele rozwiązań z poprzednim modelem o oznaczeniu ...
    SKODA Octavia uzyskała 5 gwiazdek w testach Euro NCAP SKODA Octavia uzyskała 5 gwiazdek w testach Euro NCAP
    Nowa SKODA Octavia uzyskała 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. "Bezpieczeństwo jest dla marki ŠKODA priorytetem. Odzwierciedleniem tego jest nasz najnowszy model. Naszym celem było stworzenie samochodu, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50
      S2020005