Prowadzenie samochodu, a dowod osobisty

Prowadzenie samochodu, a dowod osobisty

07 Maj 2014, 17:57

Cześć! Mam pewną zagwozdkę i chciałbym rozwiać wszystkie swoje wątpliwości. Mianowicie chodzi o to, że sprzeczałem sie z tatą który twierdzi, że jak prowadzę samochód MUSZĘ mieć dowód osobisty jak prowadzę samochód. natomiast ja uważam odwrotnie, że wcale go nie potrzebuję i wystarczy mi prawo jazdy(DR + papierek z oc). Z tego co się orientuję kiedyś posiadanie dowodu przy sobie kiedyś było obowiązkowe przy prowadzeniu samochodu. Jak to jest z tym teraz? Najlepiej jak by ktoś podesłał fragment kodeksu drogowego (?) który to reguluje. Z góry dziękuję!
Thevo
Obserwowany

Auto: Nie mam

Re: Prowadzenie samochodu, a dowod osobisty

08 Maj 2014, 06:32

Nie ma obowiązku posiadania DO przy sobie - masz, to dobrze.. Nie masz - nic się nie dzieje..
Kierujący ma obowiązek posiadać następujące dokumenty..
- DR
- PJ
- OC
Za brak dokumentu jest 50 pln mandatu, a za brak uprawnień - 500.. I holowanie ..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

Re: Prowadzenie samochodu, a dowod osobisty

08 Maj 2014, 09:50

Dokładnie - wszystko co osoba kontrolująca potrzebuje, znajdzie w ww dokumentach.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Transport ponadnormatywny i jego początki Transport ponadnormatywny i jego początki
    Pojazdy przewożące ciężkie i duże ładunki istniały już w XIX w., jednak dopiero pod koniec lat 20. ub. w. pojawiły się przyczepy, naczepy oraz odpowiednie ciągniki, które można uznać za protoplastów współcześnie ...
    Mitsubishi na Pikes Peak International Hill Climb Mitsubishi na Pikes Peak International Hill Climb
    Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC), wystawi w legendarnym wyścigu górskim Pikes Peak International Hill Climb dwa samochody z napędem elektrycznym (EV). MMC spróbuje wygrać wyścig w kategorii samochodów ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style
      Infiniti Q50
      MINI Clubman Bond Street, tył