Prowadzenie sklepu motoryzacyjnego tak czy nie ?

07 Mar 2018, 15:53

smaur napisał(a):Myślę, że to całkiem niezły biznes.

No chyba nie tak całkiem do końca...Obecnie widzę, że sklepy motoryzacyjne się raczej likwidują...Podstawowe rzeczy typu płyny, oleje chemia, żarówki, to można kupić w marketach dużo taniej niż w sklepie motoryzacyjnym. A to dlatego, że markety mają o wiele dużo niższe zniżki niż uda się ząłatwić właścicielowi sklepu motoryzacyjnego. A jak potrzeba jakąś część do samochodu, to bardziej opłaci się zaprowadzić auto do mechanika, bo u niego części też są o wiele tańsze niż w sklepie motoryzacyjnym. To samo z wymianą oleju - jedziesz na warsztat i wymieniasz. I masz olej taniej, filtr taniej i nie musisz się martwić z utylizacją zużtego oleju.
Jedynie co, to można mieć sklep stacjonarny, ale pod warunkiem, że ma się też sklep internetowy typu allegro i to najlepiej żeby była możliwość odbioru osobostego. Z takich opcji korzysta wielu ludzi i takie sklepy się utrzymują.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 19554
Zdjęcia: 1207
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

30 Sty 2023, 07:27

Narzędzia to dodatki, które mają pomagać w usprawnianiu i optymalizacji procesów, a przez to - zejściu z kosztów.
Baselinkier to żadne must have bo możesz mieć biznes, na który schodzi Ci godzina czasu - w takim wypadku po co pakować 100 czy 200 miesięcznie? Jeśli dochodzisz do punktu, że zaczyna brakować Ci czasu, zaczynasz automatyzować, jeśli automatyzacja jest pełna i zaczyna brakować czasu, zaczynasz zwiększać zatrudnienie.

Pomogą dobrać odpowiednie opakowania do sklepu.
tokto
Nowicjusz
 
Posty: 10
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Na co zwrócić uwagę przy kupnie używanego samochodu?
    Przy zakupie używanego samochodu warto zwrócić uwagę na wiele różnych czynników które opisujemy w tym artykule. Jeżeli nie jesteśmy na siłach sami w pełni zweryfikować stanu samochodu bo np. nie ...
    Silnik 3UR-FE
    Pozostajemy w rodzinie silników UR. Największym przedstawicielem tej linii jest motor 3UR-FE. Wolnossąca jednostka ma aż 5,7 l pojemności, dysponuje mocą 386 KM i wytwarza 543 Nm. Tak duży silnik musi trafiać pod maskę ...