Prowadzenie sklepu motoryzacyjnego tak czy nie ?

Re: Prowadzenie sklepu motoryzacyjnego tak czy nie ?

07 Mar 2018, 16:53

smaur napisał(a):Myślę, że to całkiem niezły biznes.

No chyba nie tak całkiem do końca...Obecnie widzę, że sklepy motoryzacyjne się raczej likwidują...Podstawowe rzeczy typu płyny, oleje chemia, żarówki, to można kupić w marketach dużo taniej niż w sklepie motoryzacyjnym. A to dlatego, że markety mają o wiele dużo niższe zniżki niż uda się ząłatwić właścicielowi sklepu motoryzacyjnego. A jak potrzeba jakąś część do samochodu, to bardziej opłaci się zaprowadzić auto do mechanika, bo u niego części też są o wiele tańsze niż w sklepie motoryzacyjnym. To samo z wymianą oleju - jedziesz na warsztat i wymieniasz. I masz olej taniej, filtr taniej i nie musisz się martwić z utylizacją zużtego oleju.
Jedynie co, to można mieć sklep stacjonarny, ale pod warunkiem, że ma się też sklep internetowy typu allegro i to najlepiej żeby była możliwość odbioru osobostego. Z takich opcji korzysta wielu ludzi i takie sklepy się utrzymują.
17 kwietnia 2017 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Uwaga na niesprawną klimatyzację - może powodować poważne choroby! Uwaga na niesprawną klimatyzację - może powodować poważne choroby!
    Wraz ze wzrostem temperatur kierowcy coraz częściej używają klimatyzacji do obniżenia temperatury wewnątrz samochodu. O czym należy pamiętać podczas jej eksploatacji? Oto kilka przydatnych faktów. Regularne serwisowanie ...
    Porównywarka cen i okazje w sklepach motoryzacyjnych Porównywarka cen i okazje w sklepach motoryzacyjnych
    Specjalnie dla Was przygotowaliśmy porównywarkę pod nazwą "Okazje" na której znajdziecie produkty związane z motoryzacją w najlepszych cenach. Opony, felgi, kosmetyki samochodowe, nawigacje, rejestratory jazdy, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Porsche 911
      Renault Espace, wnętrze, kierownica i zegary
      Chevrolet Corvette 4x4 Turbo, spadochron, 2
      Wjazd na rampę pochyłą, Arena quattro, offroad parkur, Audi A6 Allroad