Prowadzenie sklepu motoryzacyjnego tak czy nie ?

Re: Prowadzenie sklepu motoryzacyjnego tak czy nie ?

07 Mar 2018, 16:53

smaur napisał(a):Myślę, że to całkiem niezły biznes.

No chyba nie tak całkiem do końca...Obecnie widzę, że sklepy motoryzacyjne się raczej likwidują...Podstawowe rzeczy typu płyny, oleje chemia, żarówki, to można kupić w marketach dużo taniej niż w sklepie motoryzacyjnym. A to dlatego, że markety mają o wiele dużo niższe zniżki niż uda się ząłatwić właścicielowi sklepu motoryzacyjnego. A jak potrzeba jakąś część do samochodu, to bardziej opłaci się zaprowadzić auto do mechanika, bo u niego części też są o wiele tańsze niż w sklepie motoryzacyjnym. To samo z wymianą oleju - jedziesz na warsztat i wymieniasz. I masz olej taniej, filtr taniej i nie musisz się martwić z utylizacją zużtego oleju.
Jedynie co, to można mieć sklep stacjonarny, ale pod warunkiem, że ma się też sklep internetowy typu allegro i to najlepiej żeby była możliwość odbioru osobostego. Z takich opcji korzysta wielu ludzi i takie sklepy się utrzymują.
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda Fabia: komfort i ponadprzeciętna przestronność Skoda Fabia: komfort i ponadprzeciętna przestronność
    Nowa Skoda Fabia może pochwalić się ponadprzeciętną przestronnością. Kompaktowy, niespełna 4-metrowy samochód posiada miejsce dla pięciu pasażerów i wyposażony jest w jeden z największych bagażników w ...
    Nowe VW Transportery T6 dla Policji Nowe VW Transportery T6 dla Policji
    Volkswagen Samochody Użytkowe, na zamówienie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, w procedurze przetargu publicznego, na początku grudnia dostarczył Policji flotę 100 Transporterów T6 z silnikiem ...

•  
    • BMW X4, przód
      Bentley Continental GT
      VW T Bulli, żółte halogeny
      Renault Twizy, przód