Przegląd najprzydatniejszych elementów zimowego wyposażenia

18 Gru 2017, 12:35

Coraz mocniej dająca się we znaki zima to dobry moment, aby przedstawić, w jaki sposób poszczególne modele marki są przygotowane na ten szczególny okres roku. Tak pod względem konstrukcyjnym, opcji wspierających komfort kierowcy, jak i akcesoriów, które jeszcze bardziej zwiększają wszechstronność samochodów i przygotowują je na każde warunki.

Zimę mają w DNA: rozwiązania konstrukcyjne
Analizując budowę samochodów marki ŠKODA nietrudno zauważyć, że są one przygotowane do zimowej eksploatacji już na poziomie konstrukcyjnym – od pierwszych założeń projektantów. Modele ŠKODY z silnikami TDI wyposażone są w dodatkową nagrzewnicę, dzięki czemu jednostka szybciej osiąga optymalną temperaturę pracy, czyniąc eksploatację bardziej komfortową, oszczędniejszą i przyjaźniejszą środowisku. Modele OCTAVIA, KAROQ, KODIAQ i SUPERB mogą być także wyposażone w dodatkową osłonę silnika od spodu, która jeszcze lepiej zabezpiecza go przed czynnikami atmosferycznymi, w tym przed śniegiem czy lodem.
Przegląd najprzydatniejszych elementów zimowego wyposażeniaWszystkie z modeli marki wyposażone są także w szereg systemów kontrolujących trakcję, gwarantujących najwyższy poziom bezpieczeństwa, z oddzielnymi rozwiązaniami technicznymi dla wsparcia przyspieszania, jazdy po zakrętach i ruszania pod wzniesienie. Skuteczność napędu w trudnych warunkach dodatkowo zwiększa jeszcze system DRIVING MODE SELECT z trybem jazdy Off-road. Modele OCTAVIA, SUPERB, KAROQ oraz KODIAQ posiadają także przewagę możliwości wyposażenia w nowoczesny napęd na cztery koła, który w normalnych warunkach napędza głównie przednią oś dla ograniczenia zużycia paliwa, a w momentach tego wymagających bez opóźnienia przekazuje potrzebny poziom mocy na tylne koła.

Przełamują lody
Samochody ŠKODY posiadają o wiele więcej podgrzewanych elementów niż można się spodziewać. Dzięki nim szybciej można uzyskać przyjemną temperaturę w kabinie, jednocześnie podnosząc poziom widoczności i bezpieczeństwa. Pasażerowie i kierowca mogą korzystać z podgrzewanych foteli przednich (CITIGO, FABIA) oraz przednich i zewnętrznych miejsc tylnej kanapy (RAPID, OCTAVIA, SUPERB, KAROQ, KODIAQ), podgrzewanej kierownicy (OCTAVIA, SUPERB, KAROQ, KODIAQ) i podgrzewanych lusterek zewnętrznych (wszystkie modele). Modele OCTAVIA, SUPERB, KAROQ i KODIAQ posiadają także unikatowe rozwiązanie niezależnego ogrzewania kabiny ze zdalnym sterowaniem, które można uruchomić za pomocą aplikacji ŠKODA Connect. Funkcjonalność ta umożliwia nastawienie z wyprzedzeniem (na przykład z własnego domu) godziny uruchomienia ogrzewania, dzięki czemu nawet w mroźny poranek samochód może przywitać kierowcę optymalną temperaturą kabiny i rozmrożonymi szybami.

Rozwiązania tego typu mają kluczowy wpływ także na poprawę widoczności, która zimową porą ma szczególne znaczenie w bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Modele FABIA, RAPID, OCTAVIA, KAROQ i KODIAQ mogą zostać wyposażone w podgrzewane dysze spryskiwaczy przedniej szyby, gwarantujące pełną skuteczność ich działania przy każdej temperaturze. Modele OCTAVIA, SUPERB, KAROQ i KODIAQ posiadają także nowoczesną opcję elektrycznie ogrzewanej szyby przedniej, która zapewnia najkrótszy czas rozmrażania zewnętrznej powierzchni, a przy tym nie zaburza widoczności kierowcy cienkimi pręcikami grzewczymi, tak jak miało to miejsce w rozwiązaniach starszej generacji.

Przemyślane rozwiązania na zimę: dodatkowe elementy wyposażenia
Samochody ŠKODY potrafią uczynić zimową eksploatację lżejszą także dzięki licznym niepozornym ułatwieniom, które niewielkim kosztem przynoszą wielkie efekty. Większość modeli marki oferuje opcjonalny wybór gumowych dywaników kabiny oraz gumowych lub plastikowych mat i wykładzin bagażnika, co znacznie ułatwia utrzymanie tych miejsc w czystości nawet przy najgorszej pogodzie. Wszystkie, poza modelem CITIGO oferują także bardzo popularne wśród klientów rozwiązanie: skrobaczkę do szyb sprytnie ukrytą po wewnętrznej stronie klapki wlewu paliwa.

Oferta zimowych akcesoriów jest bardzo rozbudowana. Wszystkie modele marki można opcjonalnie wyposażyć w duży, zamykany kufer dachowy lub prostsze i bardzo przystępne cenowo rozwiązanie: uchwyty na narty. Do przewożenia sprzętu zimowego przystosowane jest także wnętrze: modele OCTAVIA, SUPERB, KAROQ i KODIAQ mogą zostać wyposażone w specjalny pokrowiec, przy którym narty i deski snowboardowe sięgają środkowego miejsca tylnej kanapy bez zaburzania estetyki i funkcjonalności kabiny.

Bądź przygotowany na zimę jeszcze lepiej: opony i dodatkowe akcesoria
ŠKODA oferuje szeroki wybór zimowych opon i kół kompletnych do wszystkich swoich modeli, posiadając dla wybranych rozmiarów także dedykowane łańcuchy śniegowe, zapewniające dodatkową trakcję w najbardziej ekstremalnych z warunków. Nieużywane w danym sezonie opony z obręczami można przechowywać w czystych i profesjonalnych warunkach dzięki oferowanym przez producenta pokrowcom na koła.

W bogatej gamie akcesoriów ŠKODY znajduje się także wiele kolejnych elementów, które pozwolą jeszcze lepiej przygotować samochód do trudnych, zimowych warunków. Są to między innymi kosmetyki zimowe: odmrażacz do szyb, zimowy płyn do spryskiwaczy czy też składana łopata. Z takim wyposażeniem kierowcy ŠKODY są przygotowani do absolutnie każdych warunków!

źródło: Skoda, Redakcja
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3778
Zdjęcia: 13072
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Tesla Model Y

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczne hamowanie w warunkach zimowych
    Podczas zimowej pory roku, wielu kierowców doświadcza wydłużonej drogi hamowania na nawierzchniach pokrytych śniegiem lub oblodzonych. Czy jednak wszyscy zastanawiają się, co dokładnie wpływa na odległość, jaką pokonuje ...