Przegląd samochodu a jego nabycie droga darowizny

Przegląd samochodu a jego nabycie droga darowizny

04 Mar 2019, 10:53

Witam,

Przepraszam jeśli nie w tym dziale, ale nie mogłem znaleźć nic bardziej trafnego.

W czym rzecz - użytkuje od kilku lat samochód w którym właśnie skończyły się miejsca na pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym. Jest on zarejestrowany na moją matkę z uwagi na zniżki. Obecnie planuje samochód zarejestrować na siebie i nabyć go droga darowizny.
Za 2 tygodnie kończy się przegląd samochodu. Moje pytanie brzmi - jaka powinna być kolejność mojego działania? Najpierw przerejestrowanie samochodu i następnie przeglad? Czy też mogę zrobić przegląd i z wydrukiem ze stacji i wszelkimi wymaganymi dokumentami (umowa darowizny, formularz do nowego dowodu rejestr.) udać się do wydziału komunikacji?
Chciałbym załatwić to najbardziej rozsądną i najmniej czasochłonna droga, ale również uniknąć komplikacji w wydziale kkmunikacji.

Będę wdzięczny za podpowiedz
mateuszg89
Obserwowany
 
Posty: 1

Re: Przegląd samochodu a jego nabycie droga darowizny

04 Mar 2019, 13:04

mateuszg89 napisał(a):Czy też mogę zrobić przegląd i z wydrukiem ze stacji i wszelkimi wymaganymi dokumentami (umowa darowizny, formularz do nowego dowodu rejestr.) udać się do wydziału komunikacji?
To będzie dla ciebie najlepsze wyjście. Tylko pamiętaj że legalnie z takim dokumentem potwierdzającym przegląd możesz jeździć tylko 30 dni od wykonania badania technicznego i w tym czasie dowód powinien zostać wymieniony. Ty sobie w tym czasie na spokojnie przerejestrujesz auto na siebie :ok:
Cichy77
Stały forumowicz
 
Posty: 3799
Zdjęcia: 35
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Filtr kabinowy (przeciwpyłkowy) zakładamy strzałką w górę czy w dół? Filtr kabinowy (przeciwpyłkowy) zakładamy strzałką w górę czy w dół?
    Przeglądając forum i inne strony w internecie widzę że sporo osób ma problem z poprawnym założeniem filtra kabinowego jak jest na nim strzałka. Jedni piszą, że w instrukcji jest do góry i tak trzeba zakładać. ...
    Przyszłość motoryzacji - rozwiązania z których będziemy korzystać Przyszłość motoryzacji - rozwiązania z których będziemy korzystać
    Samochody bez kierownicy, z kołami-śmigłami czy modułowym nadwoziem - być może kiedyś tak będzie wyglądała motoryzacja. Zamiast wybierać się w daleką podróż w przyszłość, spójrzmy w tę mniej odległą i bardziej ...

  •