Przegląd samochodu a jego nabycie droga darowizny

Przegląd samochodu a jego nabycie droga darowizny

04 Mar 2019, 10:53

Witam,

Przepraszam jeśli nie w tym dziale, ale nie mogłem znaleźć nic bardziej trafnego.

W czym rzecz - użytkuje od kilku lat samochód w którym właśnie skończyły się miejsca na pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym. Jest on zarejestrowany na moją matkę z uwagi na zniżki. Obecnie planuje samochód zarejestrować na siebie i nabyć go droga darowizny.
Za 2 tygodnie kończy się przegląd samochodu. Moje pytanie brzmi - jaka powinna być kolejność mojego działania? Najpierw przerejestrowanie samochodu i następnie przeglad? Czy też mogę zrobić przegląd i z wydrukiem ze stacji i wszelkimi wymaganymi dokumentami (umowa darowizny, formularz do nowego dowodu rejestr.) udać się do wydziału komunikacji?
Chciałbym załatwić to najbardziej rozsądną i najmniej czasochłonna droga, ale również uniknąć komplikacji w wydziale kkmunikacji.

Będę wdzięczny za podpowiedz
mateuszg89
Obserwowany

Re: Przegląd samochodu a jego nabycie droga darowizny

04 Mar 2019, 13:04

mateuszg89 napisał(a):Czy też mogę zrobić przegląd i z wydrukiem ze stacji i wszelkimi wymaganymi dokumentami (umowa darowizny, formularz do nowego dowodu rejestr.) udać się do wydziału komunikacji?
To będzie dla ciebie najlepsze wyjście. Tylko pamiętaj że legalnie z takim dokumentem potwierdzającym przegląd możesz jeździć tylko 30 dni od wykonania badania technicznego i w tym czasie dowód powinien zostać wymieniony. Ty sobie w tym czasie na spokojnie przerejestrujesz auto na siebie :ok:
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 11
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Czy chrapanie podczas snu ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze? Czy chrapanie podczas snu ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze?
    Badania wykazują, ze chrapanie podczas snu w nocy może być przyczyną senności w ciągu dnia(1). A senność to także opóźnione reakcje i mikrosen, czyli chwilowa utrata świadomości – zjawiska bardzo niebezpieczne ...
    DS E-TENSE FE 19 - bolid Formuły E nowej generacji DS E-TENSE FE 19 - bolid Formuły E nowej generacji
    Bolid Formuły E nowej generacji został zaprezentowany na torze. DS E-TENSE FE 19 ma za sobą pierwsze kilometry, które pokonał w pobliżu siedziby DS Performance w Wersalu. Próba nie była ścisłym testem – ...

•