Przegląd samochodu a jego nabycie droga darowizny

04 Mar 2019, 10:53

Witam,

Przepraszam jeśli nie w tym dziale, ale nie mogłem znaleźć nic bardziej trafnego.

W czym rzecz - użytkuje od kilku lat samochód w którym właśnie skończyły się miejsca na pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym. Jest on zarejestrowany na moją matkę z uwagi na zniżki. Obecnie planuje samochód zarejestrować na siebie i nabyć go droga darowizny.
Za 2 tygodnie kończy się przegląd samochodu. Moje pytanie brzmi - jaka powinna być kolejność mojego działania? Najpierw przerejestrowanie samochodu i następnie przeglad? Czy też mogę zrobić przegląd i z wydrukiem ze stacji i wszelkimi wymaganymi dokumentami (umowa darowizny, formularz do nowego dowodu rejestr.) udać się do wydziału komunikacji?
Chciałbym załatwić to najbardziej rozsądną i najmniej czasochłonna droga, ale również uniknąć komplikacji w wydziale kkmunikacji.

Będę wdzięczny za podpowiedz
mateuszg89
Obserwowany
 
Posty: 1

04 Mar 2019, 13:04

mateuszg89 napisał(a):Czy też mogę zrobić przegląd i z wydrukiem ze stacji i wszelkimi wymaganymi dokumentami (umowa darowizny, formularz do nowego dowodu rejestr.) udać się do wydziału komunikacji?
To będzie dla ciebie najlepsze wyjście. Tylko pamiętaj że legalnie z takim dokumentem potwierdzającym przegląd możesz jeździć tylko 30 dni od wykonania badania technicznego i w tym czasie dowód powinien zostać wymieniony. Ty sobie w tym czasie na spokojnie przerejestrujesz auto na siebie :ok:
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5130
Zdjęcia: 68
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Auta do driftu za rozsądne pieniądze – które wybrać? Auta do driftu za rozsądne pieniądze – które wybrać?
    Z czasem czy innymi kierowcami możemy ścigać się praktycznie każdym samochodem. Ale kiedy chodzi o drift, to bez napędu na tył i odpowiedniej mocy nawet nie ma co stawać na torze. Popularność jazdy bokiem w Polsce stale rośnie, ...
    Moto Session 2019 - relacja z targów motoryzacyjnych w Lublinie Moto Session 2019 - relacja z targów motoryzacyjnych w Lublinie
    Targi Moto Session to obowiązkowa impreza którą warto zobaczyć na Lubelszczyźnie. W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych mieliśmy do do zwiedzania dwie hale które były pełne imponujących modeli samochodów ...

  •