Przegląd samochodu a jego nabycie droga darowizny

Przegląd samochodu a jego nabycie droga darowizny

04 Mar 2019, 09:53

Witam,

Przepraszam jeśli nie w tym dziale, ale nie mogłem znaleźć nic bardziej trafnego.

W czym rzecz - użytkuje od kilku lat samochód w którym właśnie skończyły się miejsca na pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym. Jest on zarejestrowany na moją matkę z uwagi na zniżki. Obecnie planuje samochód zarejestrować na siebie i nabyć go droga darowizny.
Za 2 tygodnie kończy się przegląd samochodu. Moje pytanie brzmi - jaka powinna być kolejność mojego działania? Najpierw przerejestrowanie samochodu i następnie przeglad? Czy też mogę zrobić przegląd i z wydrukiem ze stacji i wszelkimi wymaganymi dokumentami (umowa darowizny, formularz do nowego dowodu rejestr.) udać się do wydziału komunikacji?
Chciałbym załatwić to najbardziej rozsądną i najmniej czasochłonna droga, ale również uniknąć komplikacji w wydziale kkmunikacji.

Będę wdzięczny za podpowiedz
mateuszg89
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 04 Mar 2019, 09:19

Re: Przegląd samochodu a jego nabycie droga darowizny

04 Mar 2019, 12:04

mateuszg89 napisał(a):Czy też mogę zrobić przegląd i z wydrukiem ze stacji i wszelkimi wymaganymi dokumentami (umowa darowizny, formularz do nowego dowodu rejestr.) udać się do wydziału komunikacji?
To będzie dla ciebie najlepsze wyjście. Tylko pamiętaj że legalnie z takim dokumentem potwierdzającym przegląd możesz jeździć tylko 30 dni od wykonania badania technicznego i w tym czasie dowód powinien zostać wymieniony. Ty sobie w tym czasie na spokojnie przerejestrujesz auto na siebie :ok:
Cichy77
Stały forumowicz
 
Posty: 1833
Zdjęcia: 10
Rejestracja: 25 Sty 2018, 15:52
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Parkowanie równoległe w pięciu krokach Parkowanie równoległe w pięciu krokach
    Wielu kierowców jak ognia unika jednak parkowania równoległego, nawet jeśli w najbliższej okolicy właśnie takie miejsca są dostępne. Jak pokonać swoje obawy i dobrze wykonać ten manewr? Wiele osób uważa ...
    [VAN-C] Xsara Picasso 1,6 / C-Max I 1,8 / Zafira B 1,9 / Scenic II 1,9 [VAN-C] Xsara Picasso 1,6 / C-Max I 1,8 / Zafira B 1,9 / Scenic II 1,9
    Podstawowe kryteria zestawienia: - kompaktowy minivan - silnik diesla o mocy ok. 120KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2005r. Wytypowane modele do zestawienia: - Citroen Xsara Picasso 1,6 HDi - 109KM - ...

  •