Przeglad TUV (HU, AU) - okres ważności

przeglad TUV (HU, AU) - okres ważności

21 Kwi 2007, 21:39

Witam. Mam pytanie do licznych fachowców. Na niemieckich stronach znalazłem interesujący mnie samochód. W opisie jest podana data pierwszej rejestracji (Erstzulassung): 01/03. Natomiast data następnego badania technicznego (HU, AU): 09/08. Zauważyłem, że w pozostałych ogłoszeniach data następnego badania technicznego jest dokładanie po 5 latach a w przypadku interesującego mnie samochodu jest to 5 lat i 9 miesięcy. Czy to coś podejrzanego? Co może być tego przyczyną? Samochód jest dosyć drogi więc każde odstępstwo od ogółu budzi mój niepokój :D . Z góry dziękuję a jeśli nie trafiłem w tematykę forum to przepraszam :D .
filip80
Nowicjusz

Miejscowość: Poznań

Re: przeglad TUV (HU, AU) - okres ważności

21 Kwi 2007, 23:41

nie mam pojęcia ... ;)
ale jak było to w necie to polecam się spytać drogą e-mail'ową o wybrane autko. Jak dobra firma to w necie powinna istnieć i powinny być jakieś informacje.
Polecam więc z nimi kontakt poprzez net. Ale i tak przy dużych cenach (co do znaczy duża suma ;) - pojęcie względne ) zalecam ostrożność.
WitP_tsaJ4145
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Śląsk/kujawsko-pomorskie

22 Kwi 2007, 10:39

nie mam pojęcia ...

jezeli nie wiesz co pisac, to lepiej nie odpisuj wogole, jak mozna odpisac ze nia ma sie pojecia, po co to napisales?

ale jak było to w necie to polecam się spytać drogą e-mail'ową o wybrane autko. Jak dobra firma to w necie powinna istnieć i powinny być jakieś informacje.

jezeli ta dobra forma jest w niemczech, to niestety zeby nasz kolega spytal sie droga e-mailowa to musialby znac niemiecki, dlatego ze jezeli on znalazl na niemieckich stronach, to prawdopodobnie, sa to oferty indywidualnych ludzi lub zespolu firm, a prawdziwa, renomowana firma danej marki, niezbyt bedzie wiedziala co sie dzieje z DANYM modelem.

filip80:po pierwsze, to nie jest nic podejrzanego, nie musisz sie tym martwic, to ze auto mialo pare miesiecy pozniej badanie niz powinno, to NIC SIE NIE STALO, nie masz sie czym martwic.pozdrawiam
BMW M Roadster, może kiedyś...
maniokin2
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: tomaszów mazowiecki

22 Kwi 2007, 13:35

jesteś jakiś upierdliwy. Przecież dałem emotkę na końcu i rozwinąłem wątek.
Poza tym zawsze może poprosić o tłumaczenie czy takie coś. Niemiecki to dość popularny język.
Dodatkowo to może być strona komisu lub człowieka zajmującego się handlem. Pytanie u źródła jest też dobrym wyjściem, wg zasady: kto pyta nie błądzi.
WitP_tsaJ4145
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Śląsk/kujawsko-pomorskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[D] Mondeo mk3 1,8 / Lybra 1,8 / Laguna II 2,0 / Passat B5 2,0 [D] Mondeo mk3 1,8 / Lybra 1,8 / Laguna II 2,0 / Passat B5 2,0
    Podstawowe kryteria zestawienia: - kombi segmentu D - silnik benzynowy o mocy ok. 130KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2002 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Ford Mondeo mk3 1,8 - 125KM - Lancia ...
    Bezpieczny rowerzysta - 5 zasad które warto znać Bezpieczny rowerzysta - 5 zasad które warto znać
    Z roku na rok na naszych ulicach przybywa rowerzystów. Tylko w 2013 roku w Polsce sprzedano 1,28 mln rowerów, a tendencja jest rosnąca. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) szacowała ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Monster Truck Rock Star, 11
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI