Przejazd zakupionym samochodem używanym na kołach z Francji

Przejazd zakupionym samochodem używanym na kołach z Francji

21 Lut 2011, 01:20

Witam serdecznie,

Kupiłem samochód używany we Francji. Chcę nim przejechać do Polski, żeby zarejestrować go w naszej ojczyźnie. Na tą chwilę posiadam:
- samochód na francuskich blachach
- francuski, przekreślony dowód rejestracyjny, wpisane moje nazwisko, jako aktualny właściciel
- umowę kupna-sprzedaży potwierdzającą mnie jako właściciela

Z zasłyszanych informacji wynika, że francuskie prefektury od tego roku nie wydają już tablic eksportowych. Mam następujące pytania:
- Czy mogę wykupić ubezpieczenie w Polsce nie mając zarejestrowanego samochodu?
- Czy muszę jeszcze coś załatwiać, żeby legalnie przejechać trasę do Polski?
- Czy policja lub kontrola graniczna w Szwajcarii, Niemczech lub Polsce może się do mnie "przyczepić"? Co zrobić, żeby tego uniknąć?

Będę wdzięczny za informacje,
pozdrawiam!
pimek123
Nowicjusz

Miejscowość: W-wa

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jedzenie, golenie się, czesanie, makijaż za kółkiem Jedzenie, golenie się, czesanie, makijaż za kółkiem
    Aż 20% kierowców goli się, czesze włosy lub poprawia makijaż podczas jazdy samochodem. Co więcej, jeden na 20 kierowców przyznaje się do wykonywania tego typu zabiegów pielęgnacyjnych w ruchu ulicznym, ...
    Najmocniejsze limuzyny V8 Najmocniejsze limuzyny V8
    Sprzedaż najmocniejszych samochodów w klasie premium niezmiennie rośnie odnotowując kolejne rekordy. Dobrym przykładem na potwierdzenie tego trendu jest dynamicznie rozwijający się polski rynek. Piękne i szybkie limuzyny ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Monster Truck Rock Star, 11
      Autosacrum 2009
      MINI Clubman Bond Street, tył