Przekroczone 24, punkty - ile mam czasu?

Przekroczone 24, punkty - ile mam czasu?

02 Maj 2011, 14:58

Witam

Sprawa jest taka. Ok poltora miesiaca temu dostalem pismo o przekroczeniu 24 punktow karnych, o tym ze kieruja mnie na egzamin w celu sprawdzenia kwalifikacji itd. Zaczalem wiec zalatwiac wszystkie potrzebne sprawy, trzeba zrobic badania psychologiczne dla kierowcow. Udalem sie wiec na policje, aby mi wydali skierowanie na te badania, powiedziano mi ze skierowanie zostanie podrzucone do mnie do domu przez kuriera na dniach. Czekalem ok miesiaca i nic, wkurzylem sie wiec poszedlem jeszcze raz na policje gdzie mnie przeproszono, Pani powiedziala ze miala wolne, ktos ja zastepowal i stad wyszlo to opoznienie i ze napewno w ciagu kilku dni dostane to skierowanie, czekalem czekalem, dzis minely z 2 tygodnie i wreszcie skierowanie doszlo.

Problem jest taki, ze slyszalem ze jesli ktos ociaga sie ze stawieniem na ten egzamin to moga mu prawo jazdy zabrac calkowicie (narazie uprawnienia sa wstrzymane do momentu egzaminu) i wtedy bedzie ciezko, u mnie juz troche czasu minelo wlasnie przez ociaganie policji i boje sie ze bedzie problem.
W miedzy czasie policja zatrzymala mnie do kontroli i zabrali mi prawko (dokument), jednak jechalem z kolega, ktory prawko mial wiec pojechalismy dalej.

Dzis dostalem tez list ze strazy miejskiej, zdjecie z radaru (zrobione w listopadzie, kiedy nie mialem jeszcze przekroczonych punktow) i nie wiem czy teraz lepiej zwlekac czy dac sobie wpisac kolejne punkty.

Najlepiej prosze o wypowiedzi osob, ktore przechodzily juz przez cos podobnego : ).
matthew-b
Nowicjusz

Miejscowość: Szczecin / BS

Re: Przekroczone 24, punkty - ile mam czasu?

03 Maj 2011, 11:50

Punkty naliczane są w momencie ujawnienia wykroczenia. Tak więc te punkty, które dostałeś od Straży Miejskiej są doliczane do tych 24 które już masz. Teraz więc masz już 24 plus te z fotoradaru. A to nie ma już znaczenia, bo 24 masz i tak przekroczone.
Tak więc rób dalej wszystko tak, jak do tej pory i idz normalnie na egzamin.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Prius - aerodynamika i niskie zużycia paliwa Toyota Prius - aerodynamika i niskie zużycia paliwa
    Toyota Prius czwartej generacji już na pierwszy rzut oka zwraca uwagę swą aerodynamiczną sylwetką. I nie jest to tylko subiektywne wrażenie, ponieważ dzięki starannemu zoptymalizowaniu kształtów nadwozia projektantom ...
    Lexus LC luksusowe coupe otrzymało pakiet tuningowy TOM’S Racing Lexus LC luksusowe coupe otrzymało pakiet tuningowy TOM’S Racing
    Japońska firma tuningowa TOM’S Racing opracowała zestaw akcesoriów do tuningu luksusowego coupé Lexus LC. Jak można zauważyć na zdjęciach opublikowanych na oficjalnym profilu firmy, dodatki aerodynamiczne ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      GTP Light