Przepalające się cewki wtryskiwaczy

Przepalające się cewki wtryskiwaczy

11 Mar 2019, 18:14

Witam wszystkich, jako nowy użytkownik przedstawię się. Do niedawna byłem szczęśliwym posiadaczem Altea XL Freetrack 1.6 CR 2010r. Kilka tygodni temu będąc w trasie seat nagle mocno zwolnił, zamigotała kontrolka świec i silnika. Dalej mogłem jechać już max na 2 biegu. Diagnoza: wtryskiwacze do regeneracji. Zapłaciłem 3000zł, pojeździłem może 200km i ponownie to samo. Mechanik twierdzi, że wykonał pracę ok a problem jest w przepalających się cewkach. Nie umie zdiagnozować na skutek czego tak się dzieje. Pełen nerwów pojechałem do innego warsztatu, tam z kolei wymienili mi jeden wtryskiwacz. Przejechałem niecałe 50km! i ponownie to samo, tym razem inna cewka na wtryskiwaczu. Jestem totalnym laikiem i nie wiem co teraz. Auto stoi a mechanicy za każdym razem naprawiają objawy a nie przyczyny. Proszę o jakieś sugestie. Myślę czy nie jechać do ASO, choć znajomi odradzają mówiąc, że tylko stracę jeszcze więcej siana. Za każdą sugestię z góry dziękuję
kmeel
Nowicjusz

Re: Przepalające się cewki wtryskiwaczy

12 Mar 2019, 15:21

Wtryskiwacze zostały dokładnie sprawdzone przed tą diagnozą czy na podstawie błędów?
Wtyczki na wtryskach nie są powypalane nie widać na nich przepaleń? Instalacja została przejrzana?
Ile cewek zostało wymienionych? Czy problem wraca na wymienionej cewce z wtryskiwaczem czy następuje na innym cylindrze?
Jak jest z ciśnieniem sprężania, sprawdzałeś je?
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 42
Auto: Nie mam

13 Mar 2019, 09:26

Elektronik wyciągnął wszystkie wtryskiwacze i oddał innemu warsztatowi do jakiejś szczegółowej diagnozy. Problem powraca na innych cewkach. Wymieniono do tej pory 3 cewki. Co do ciśnienia sprężania chyba żaden z 4 mechaników nie sprawdzał. Generalnie z tego co widzę, to po prostu podłączają komputer, gdzie wyskakuje błąd cewki (nie podaje prądu), którą wymieniają wraz z wtryskiwaczem. Tyle wiem.
kmeel
Nowicjusz

13 Mar 2019, 09:50

Oddaj auto do sprawdzonego serwisu regeneracji, nie wiem na przykład do Boscha, według mnie należy dokładnie sprawdzić wtryskiwacze na odpowiedniej maszynie i z odpowiednim doświadczeniem, a nie tylko podłączyć do kompa, kurcze jak każdy ma naprawiać auto tak jak pokazuje komputer to ja dziękuję... Komputer jest tylko po to, aby nas nakierować na odpowiednią drogę.... Ja miałam błąd sondy, to co od razu trzeba sondę zmieniać? Nie musiałam po prostu wymienić filtry gazu. Dlatego polecam Ci zmienić mechanika i podjechać do kogoś kto się na tym na prawdę zna.
Manieck
Nowicjusz

14 Mar 2019, 12:02

Wczoraj odbierałem od kolejnego mechanika, który wymienił 2 wtryskiwacze (kolejny tysiąc) i teraz uwaga: odpalam a samochód "skrzyżowanie tarpana i ciuchci" Silnik o mało nie wyskoczył spod maski a w tylnym lusterku niebieska zasłona dymna. Panie co się dzieje? "Fachowiec"- "no mnie też się to nie podoba, wyjmę pozostałe 2 wtryskiwacze i będę diagnozował". To się w mojej prostej głowie nie mieści, czy ten silnik jest tak zajechany czy w rejonie słupskim mechanicy to samouki, działajacy na zasadzie: "podłącze kompa, tu postukam tam podociskam". To temat na książkę. Kolejny etap chyba pozostanie ASO.
kmeel
Nowicjusz

31 Maj 2019, 10:12

.Witam.Przeczytałem różne treści na poruszany temat i nasuwa sie taki wniosek. :shock: :shock: ..Że jak sie korzysta z niby to "fachowców" to takie są ich naprawy a koszty to takie ze głowa boli.A dlaczego za każdym razem sa ponownie koszty za robociznę ? ? .a gdzie reklamacja za nie dokładne sprawdzenie stanu całego układu zasilania i wtryskiwaczy wraz z napięciem jakie dostają wtryskiwacze ? ? Przy takim systemie naprawiania to zyski są ale dla warsztatów.Panowie, więcej wymagajcie od tych fachowców.. :ok: :ok:
JanMarten49
Nowicjusz

Zdjęcia: 9
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Korytarz życia i jazda na suwak już obowiązuje! Korytarz życia i jazda na suwak już obowiązuje!
    Przypominamy wszystkim kierowcom, że od 6 grudnia 2019 weszły w życie nowe przepisy dotyczące jazdy na suwak oraz tworzenia korytarza życia. Reguluje to ustawa z dnia 16 października 2019 roku o zmianie ustawy Prawo ...
    Pogoń za najlepszymi czasami w symulatorze - Formuła E Pogoń za najlepszymi czasami w symulatorze - Formuła E
    Dwaj kierowcy Audi: Daniel Abt i Lucas di Grassi, już 13 stycznia wystartują w trzeciej rundzie bieżącego sezonu Formuły E, która odbędzie się w Marakeszu, w Maroku. Jednak zanim zawodnicy staną na linii startu kolejnego ...

•