Przepisy rejestracyjne

przepisy rejestracyjne

19 Mar 2016, 20:40

Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanko dotyczące rejestracji samochodu osobowego jako ciężarowy. Muszę do nowej pracy założyć własną działalność i kupić samochód umożliwiający mi pracę jako dostawca. W rzeczywistości będę jeździł samochodem "szefa" więc kupno własnego busa mija się z celem. Wiem że mogę kupić jakieś auto typu seicento dwu osobowe z kratką, ale w tym przypadku do codziennej jazdy przyda się jakaś osobówka na wypady w większym gronie. I główne pytanie czy jest możliwość rejestracji samochodu osobowego jako ciężarowy nie zmniejszając liczby miejsc do 4 w samochodzi np corolli verso?
crawen
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 11 10 2009
Przebieg/rok: 4tys. km
Auto: mazda3
Silnik: 1,6
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

Re: przepisy rejestracyjne

19 Mar 2016, 22:08

crawen napisał(a):I główne pytanie czy jest możliwość rejestracji samochodu osobowego jako ciężarowy nie zmniejszając liczby miejsc do 4 w samochodzi np corolli verso?
Chyba ze kupisz tak zarejestrowany.O przeróbce z osobówki na cięzarowy nie ma mowy.Jezeli juz to tylko na 4 osoby...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

20 Mar 2016, 19:09

wiec musze szukac pewnie sciaganej 5 osobowej "ciężarówki" żeby nie tracic tego jednego miejsca, a jak wygląda sytuacja gdy osobówka ma 7 miejsc, to przy rejestracji stracę 3 miejsca prawda?
crawen
Nowicjusz

20 Mar 2016, 20:28

crawen napisał(a): a jak wygląda sytuacja gdy osobówka ma 7 miejsc, to przy rejestracji stracę 3 miejsca prawda?
Proste jak budowa cepa... :D Jezeli masz na myśli Galaxy,Sharana itp to raczej zostanie 5 miejsc.Pojazdy te mają raczej taki układ: 2 przód,3 środek i 2 tył.Po demontazu 2 ostatnich siedzeń pozostaje Ci 5....O to chyba wlasnie chodzi jak myślę.... :wink:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

20 Mar 2016, 20:31

tak tylko chodzi mi o rejestracje takiego jako ciezarowy
crawen
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły Liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły
    Zmiana pory roku wymaga od kierowców dostosowania do nowych warunków jazdy. Wyzwania dla prowadzących auta związane z jesienią to m.in. liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły. Pamiętajmy ...
    Sprawność kierowcy - co o niej decyduje? Sprawność kierowcy - co o niej decyduje?
    Statystyki wypadków bezlitośnie pokazują konsekwencje ludzkich błędów. Budowane z myślą o ochronie kierowców pojazdy, a nawet specjalnie projektowane drogi, które mają wybaczać uczestnikom ruchu ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Nissan Patrol, wjazd pod ośnieżoną górę
      Toyota GT, wnętrze, Muzeum Toyota Motorsport
      Skoda Superb kombi, bok, 2014
      VERVA Street Racing 2010