Przerejestrowanie, co gdzie jak?

Przerejestrowanie, co gdzie jak?

21 Mar 2010, 01:11

Witam, kupiłem auto Seata Cordobę z komisu (na umowie mam równy 1000zl wiec jestem zwolniony z 2% podatku).
OC jest ważne do lipca, a przeglądu nie było (zrobiłem przegląd przed przerejestrowaniem, bo potrzebowałem od razu jechać w parę miejsc, a nie czekać w urzędzie).
I tu sie zaczynaja schody, zbliza sie 30dni od zakupu, wiec musze przerejestrowac na siebie. Mam isc od razu to zrobic czy najpierw sie udac do ubezpieczyciela powiedziec zeby przepisali obecne OC na mnie?
Po skończeniu się okresu trwania tego OC chcę zmienić ubezpieczyciela, bo auto zarejestruje na 2 osoby (żeby dostać zniżki).
I czy jak pójdę przepisać ubezpieczenie to będę musiał coś płacić. Czy OC będzie dalej obowiązywać do lipca, czy muszę po przerejestrowaniu od nowa zaczynać z OC już u tego ubezpieczyciela, który mnie docelowo interesuje?

Proszę o pomoc, bo nie ogarniam.
Pozdrawiam.
arni32167
Nowicjusz
 
Posty: 2
Rejestracja: 21 Mar 2010, 00:55
Miejscowość: łódzkie

Re: Przerejestrowanie, co gdzie jak?

21 Mar 2010, 11:49

arni32167 napisał(a):Mam isc od razu to zrobic czy najpierw sie udac do ubezpieczyciela powiedziec zeby przepisali obecne OC na mnie?

Najpierw rejestracja, później ubezpieczyciel.

arni32167 napisał(a):I czy jak pójdę przepisać ubezpieczenie to będę musiał coś płacić.

Zależy od tego jakie zniżki miał poprzedni właściciel. Jeżeli miał maksymalne, a Ty nie masz żadnych, a jeszcze dodatkowo masz zwyżki za wiek (do 25-26 lat są zwyżki), to będziesz musiał dopłacić różnicę.

arni32167 napisał(a):Czy OC będzie dalej obowiązywać do lipca, czy muszę po przerejestrowaniu od nowa zaczynać z OC już u tego ubezpieczyciela, który mnie docelowo interesuje?

Co chcesz. Możesz dokończyć ubezpieczenie do lipca, po czym w lipcu dopiero rozwiązać polisę.
Możesz pójść do ubezpieczyciela, zakończyć obecną polisę i podpisać nową.
Możesz rozwiązać obecną polisę i pójść do innego ubezpieczyciela. Pamiętaj wtedy o ciągłości, tak żeby między jednym a drugim ubezpieczycielem nie było przerwy.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
Rejestracja: 15 Sty 2008, 19:53
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Nowa Toyota RAV4 i zmodernizowany mini van Verso Nowa Toyota RAV4 i zmodernizowany mini van Verso
  W dniach 9-10 podczas marcowej premiery, Toyota zaprezentuje w swoich polskich salonach dwie nowości. Model RAV4 czwartej generacji jest jednym z najbardziej oczekiwanych debiutów motoryzacyjnych na polskim rynku. ...
  Autobusy specjalne Autobusy specjalne
  Autobusy są stosunkowo rzadko poddawane adaptacjom i wykorzystywane do innych niż tradycyjne zastosowań. Niemniej jednak czasami, szczególnie ze względu na duże wymiary nadwozi oraz wyższy niż w samochodach ciężarowych ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
   passat b5 german style
   8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
   MINI Clubman Bond Street, tył