Przerejestrowanie samochodu pytanie.

Przerejestrowanie samochodu pytanie.

16 Lip 2009, 23:36

Witam, zakupiłem od pewnej osoby samochód, w dowodzie rejestracyjnym widnieje osoba (kobieta) z podwójnym nazwiskiem, a przy zakupie już osoba ta miała jedno nazwisko, umowa została spisana oczywiście na to jedno nazwisko. I tutaj moje pytanie, czy przy przerejestrowaniu nie będzie żadnych problemów, z tym że w dowodzie jest podwójne nazwisko a na umowie jedno?, inne dane oczywiście sie zgadzają, do tego mam ksero dowodu osoby, na której widnieje już jedno nazwisko.
Delikwent
Nowicjusz

Miejscowość: Radom

umowa kupna sprzedaży gdy sprzedawca zmienił nazwisko

17 Lip 2009, 11:43

raczej będą problemy.

Wynika to z tego, że dane są rozbieżne. Mogą być tego dwie przyczyny:
1. pomylił się urzędnik rejestrujący poprzednio pojazd
2. sprzedawca zmienił nazwisko.

Jeżeli masz do czynienia z drugą sytuacją to powinieneś sporządzić umowę zawierającą
poprzednie i obecne nazwisko sprzedawcy.

Tu możesz pobrać taką umowę kupna sprzedaży

[link wygasł]

Nie zapomnij wypełnić PCC-3 i zapłacić podatku 2% wartości rynkowej jeżeli przekracza 1000 zł.

Tu możesz wypełnić druk, wystarczy wydrukować i wysłać pocztą oraz przelać pieniądze na konto US. Pamiętaj, że masz na to tylko 14 dni od daty zakupu.

[link wygasł]

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

17 Lip 2009, 12:47

Ok, dzięki za informację, pobrałem tą umowę, podpisał bym na nowo gdy by nie to że ze sprzedającym dzieli mnie bardzo daleki kawał drogi, i tu moje pytanie, czy mogę dopisać do starej umowy tą zawartość: Nazwisko Poprzednie i tam wpisać do podwójne nazwisko? bo akurat mam takie miejsce pod aktualnym nazwiskiem sprzedającego, oczywiście skontaktuje się ze sprzedającym, żeby również takie coś dopisał do swojej umowy.
Delikwent
Nowicjusz

Miejscowość: Radom

17 Lip 2009, 13:06

jeśli masz takie miejsce to możesz dopisać.

Dobrze by było gdyby to było tym samym pismem, żeby nie było wątpliwości w urzędzie.

Oczywiście to samo musi mieć wpisane sprzedawca.

Druga opcja - wysyłasz mu dokumenty do podpisania pocztą, on podpisuje i odsyła Tobie Twój egzemplarz

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Renault Kangoo Z.E. - 10tyś. sprzedanych egzemplarzy Renault Kangoo Z.E. - 10tyś. sprzedanych egzemplarzy
    Sieć Renault świętuje dziesięciotysięczną rejestrację modelu Kangoo Z.E. – w 100% elektrycznego samochodu dostawczego, europejskiego lidera w segmencie vanów. Klucze do samochodu wręczono panu Gerhardowi Dechowi, ...
    Wyższe opłaty za badania techniczne od maja 2018 roku Wyższe opłaty za badania techniczne od maja 2018 roku
    W przyszłym roku czekają nas zmiany opłat w stawkach za przeglądy na stacjach kontroli pojazdów. Od maja 2018 roku przewidywane są spore podwyżki i o nich napisze poniżej, a w związku z uwolnieniem cen będą one mogły ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Infiniti Q50
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI
      GTP Light